TUZ wprowadza OC Przewoźnika Drogowego

Aktualizacja:
oc przewoźnika drogowego

TUZ Ubezpieczenia wprowadziło do swojej oferty nowy produkt adresowany do konkretnej grupy zawodowej – OC Przewoźnika Drogowego. Sprawdziliśmy co trzeba wiedzieć o takim ubezpieczeniu.

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Jeżeli jeździsz samochodem osobowym jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które musisz mieć. To czy kupisz AutoCasco czy Assistance zależy tylko od ciebie. Inaczej sprawa wygląda jeśli jesteś kierowcą samochodu ciężarowego, zwanego potocznie TIR-em. Sam zestaw – składający się z ciągnika siodłowego i naczepy – objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem OC. A co z ładunkiem, którego wartość może przewyższyć wartość ciągnika i naczepy? Przecież może on ulec zniszczeniu czy zostać skradziony. Może się też zdarzyć, że z powodu korków na drodze nie dostarczysz na czas ładunku, przez co nie będzie on mógł przeładowany np. do samolotu czy na statek. W takiej sytuacji chronić cię może ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego.

Co trzeba wiedzieć o OC Przewoźnika Drogowego?

OC Przewoźnika Drogowego jest ubezpieczeniem adresowanym do przedsiębiorców wykonujących zarobkowy przewóz drogowy towarów. Mimo, że ubezpieczenie to, w przeciwieństwie do OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nie jest obowiązkowe firmy transportowe w znacznej większości przypadków je wykupują. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat OC przewoźnika Drogowego? Przeczytaj nasz artykuł na jego temat.

Gdzie można kupić OC Przewoźnika Drogowego?

OC Przewoźnika Drogowego możesz znaleźć w ofercie np. UNIQA czy Gothaer. Do tego grona dołączyło TUZ Ubezpieczenia.

Jak TUZ wyjaśnia w informacji prasowej, nowe ubezpieczenie zapewnia przewoźnikowi ochronę w przypadku zobowiązań lub roszczeń finansowych, które powstały w związku z wykonywaną przez niego działalnością, wskutek wystąpienia niezależnego od jego woli zdarzenia losowego powodującego utratę zdolności finansowej, a w konsekwencji skutkujące niemożnością spełnienia przez niego zobowiązania lub roszczenia finansowego.

Ubezpieczyciel podkreśla też, że OC Przewoźnika Drogowego jest kolejnym – po OC Zarządcy Nieruchomości, OC Pośrednika Kredytu Hipotecznego, OC Przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych – ubezpieczeniem przeznaczonym do określonej grupy zawodowej.

Chcemy być postrzegani jako towarzystwo specjalizujące się w ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej różnych grup zawodowych, których wprowadzenie w innych zakładach jest nieopłacalne ze względu na wąską grupę odbiorców – mówi Piotr Zdrożny, prezes zarządu TUZ Ubezpieczenia i dodaje, że w przeciwieństwie do innych towarzystw właśnie w takiej specjalizacji widzimy swoją rolę. Jako że jesteśmy firmą polską, pragniemy wspierać krajowe grupy zawodowe oferując im specjalistyczne ubezpieczenia.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej