Punkta

Czy wiesz, że Polska należy do jednego z najbardziej zmotoryzowanych państw w Europie? Samochodów jest u nas więcej niż w innych europejskich stolicach. Mieszkańcy Łodzi również upodobali sobie „cztery kółka”, traktując je jako główny środek transportu. W 2018 na terenie gminy było zarejestrowanych ok. 440 tys. pojazdów. Warto dodać, że miasto liczy ok. 700 tys. mieszkańców, co jasno obrazuje, jakim zainteresowaniem cieszy się posiadanie samochodu na własność. Czy duża liczba aut na drodze negatywnie wpływa na wysokość składki OC? Za ile można nabyć najtańsze ubezpieczenie OC? Sprawdziliśmy!

Wypadkowość a tanie OC – czy Łódź to miasto, w którym często dochodzi do kolizji?

Jeśli pierwszy zakup polisy OC masz już za sobą, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele informacji trzeba przekazać ubezpieczycielowi, by ten przygotował dla Ciebie ofertę. Musisz powiedzieć mu m.in. że Twoim miejscem zamieszkania jest Łódź. To o tyle ważne, że agenci wyliczający składkę analizują natężenie ruchu oraz wypadkowość na danym terenie, dzięki czemu ustalają ryzyko poniesienia przez Ciebie szkody lub wypadku. Tymczasem sytuacja w centrum województwa łódzkiego wygląda tragicznie.

Posiłkując się danymi z policyjnego raportu (2019) podsumowującego sytuację na polskich drogach, Łódź i okolice znajdują się na piątym miejscu w zestawieniu wszystkich województw w Polsce. To negatywnie wpływa na cenę za ubezpieczenia OC. W 2019 r. doszło tam do 3 351 wypadków, w wyniku których 239 osób poniosło śmierć, a 4 047 zostało rannych. Łodzianie nie uważają na drogach i jeżdżą bardzo niebezpiecznie. Wskaźnik liczby rannych na 100 wypadków wynosi tam 120,8.

Czy zatem można trafić na ubezpieczenia OC w korzystnej cenie, zamieszkując Łódź? Sprawdzamy!

Najtańsze ubezpieczenie OC w Łodzi za 400 zł? To możliwe!

Cena za ubezpieczenie komunikacyjne w 2020 roku wynosiła 740 złotych (Łódź). Nie jest to najlepszy wynik. Średnia krajowa składka była nieco niższa – w ubiegłym roku płacono przeciętnie 645 zł, a w kolejnych miesiącach stawka ta utrzymywała się na zbliżonym poziomie. Na szczęście niektórym udało znaleźć się tanie OC (za mniej niż 400 złotych).

Za pomocą porównywarki Punkta, dawniej mfind swoją polisę nabył 45-letni mężczyzna zamieszkujący Łódź. Za ubezpieczenie Volkswagena Golfa II z 1989 roku zapłacił jedynie 271 złotych. Niewiele więcej, bo 272 złote, uiścił 74-letni posiadacz kultowego Wartburga 353 S z 1990 roku. Na wysoką składkę nie może również narzekać 36-letni kierowca Citroëna Xsara Picasso 1,8 z 2005 roku – nabył on ubezpieczenie za 342 złote. Polisę poniżej 400 złotych otrzymał również właściciel Toyoty Camry 2,0 z 1989 roku. 62-letni mężczyzna wydał na OC 398 złotych.

Mieszkasz na terenie miasta Łódź? Skorzystaj z naszej porównywarki i zobacz, który ubezpieczyciel oferuje polisę najtaniej.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych województwach?

średnie ceny OC 2020 w polskich miastach

 

Znajdź najtańsze OC i AC (Łódź)! Porównaj oferty różnych ubezpieczycieli!

By należycie chronić swój pojazd, możesz zakupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale i dobrowolną polisę Autocasco. Ubezpieczenie AC chroni zarówno Twój samochód, jak i jego wyposażenie przed konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń. Decydując się na odpowiedni wariant, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres polisy. Możesz postawić na AC obejmujące szkody powstałe w wyniku wypadku, kolizji z innym pojazdem, kradzieży, pożaru, działania zjawisk atmosferycznych. Do wyboru są także oferty zapewniające pomoc mechanika. Zwróć uwagę, co jest Ci niezbędne i wybierz odpowiednie rozwiązanie.