Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Opla Astry? Znajdziesz je tutaj!

Aktualizacja:
opel astra 2011

Opel Astra to jeden z najpopularniejszych modeli aut w Polsce. Kierowców zachęca atrakcyjna cena i dobre opinie użytkowników tego modelu. Gdzie ubezpieczyć samochód? Kto oferuje najtańszą polisę OC? Przedstawiamy zestawienie ofert ubezpieczeniowych dla właściciela Opla Astry.

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, bez którego nasz samochód nie ma prawa znajdować się na drodze. Ba! Nawet jeśli stoi w garażu, nieużywany od miesięcy, ale nie został wyrejestrowany, i tak należy opłacić składkę OC. Tych, którzy chcieliby „oszczędzić”, odsyłamy do artykułu o karach za brak ważnego OC i gorąco zniechęcamy do takich praktyk. 

Wysokość ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników, np. istotne jest, kto ubezpiecza. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają inne stawki dla młodych kierowców, inne dla bardziej doświadczonych. Więcej informacji o tym, jak kalkulowane są składki na ubezpieczenie znajdziesz TUTAJ.

Aby nasze zestawienie było rzetelne, wybraliśmy dwóch przykładowych kierowców i dwa modele Opla Astry: Astra III 1.4 Cosmo z 2005 roku, benzyna, 1.4 Hatchback, 5 drzwiowy, 66 kW/90 KM i Astra IV 1.4 T Essentia z 2011 roku, benzyna, 1.4 Hatchback, 5 drzwiowy, 88 kW/120 KM.

Pierwszy z naszych kierowców ma 27 lat, jest kawalerem, prawo jazdy posiada od lat 5, przysługuje mu 20% zniżki. Auta potrzebuje na dojazdy do pracy i na weekendy, rocznie przejeżdża ok. 6500 km.

Drugi modelowy kierowca ma 45 lat, żonę i dwoje dzieci. Prawo jazdy uzyskał 20 lat temu, wypracował sobie 60% zniżki. Samochodem jeździ do pracy i z rodziną na weekendy, przejeżdża około 4000 km rocznie.

Oto jakie oferty towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały dla każdego z nich.

Będąc młodym kierowcą…

Młody kierowca z niedużym doświadczeniem jest traktowany przez ubezpieczycieli jako potencjalnie częstszy sprawca wypadków i kolizji w porównaniu do kierowcy z długoletnim stażem, co znajduje uzasadnienie choćby w raporcie „Wypadki drogowe w Polsce w 2016 roku”, wydanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Czytamy w nim, że najwięcej wypadków powodują osoby w przedziale wiekowym 20-39 lat. Stąd składka OC wyliczona dla naszego 27-latka jest dość wysoka.

Najtańsze OC Opla Astrę z 2005 r. –  młody kierowca

Duży wpływ na cenę ubezpieczenia ma to, gdzie mieszka właściciel pojazdu. Im mniejsze miasto, tym mniej zapłacimy za polisę. Oto najtańsze OC dla Opla Astry dla młodego kierowcy – mieszkańca jednego z tych miast:

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1595 złLink4
Gliwice1199 złAXA
Lublin1216 złLink4
Zielona Góra1242 złLink4

Porównanie czterech najtańszych ofert ubezpieczeniowych dla młodego mieszkańca Warszawy, właściciela Astry z 2005 r.:

Ubezpieczenie OC Opel Astra - młody kierowca z Warszawy

Dla kierowców z Gliwic, którzy zapłacą za OC sporo mniej niż ich zmotoryzowani koledzy ze stolicy i najmniej w naszym zestawieniu, wygląda to tak:

Ubezpieczenie OC Opel Astra - młody kierowca z Gliwic

Najtańsze OC Opel Astra z 2011 r – młody kierowca

W poniższej tabelce prezentujemy analogiczne do zamieszczonego wyżej zestawienie pod względem miejsca zamieszkania. Ubezpieczenie OC Opla Astry z 2011 r. będzie kosztować:

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1323 złLink4
Gliwice1121 złLink4
Lublin1014 złLink4
Zielona Góra1035 złLink4

Jak widać, najtańsze ubezpieczenie OC Opla Astry z 2011 r. może wykupić młody mieszkaniec Lublina w Link4. Inne przykładowe oferty dla lublinian:

Ubezpieczenie OC Opel Astra - młody kierowca z Lublina

Młodzi kierowcy z Warszawy mogą wybierać wśród niestety droższych ofert:

Ubezpieczenie OC Opel Astra 2011 - ile kosztuje w Warszawie?

A co z AC?

AC to ubezpieczenie, które bardzo przydaje się niedoświadczonym kierowcom. W trakcie stłuczki czy nawet nieostrożnego parkowania łatwo uszkodzić swój samochód. Szkody wynikłe z tego tytułu pokrywa polisa AC. Kiedy sama byłam początkującym kierowcą, wykupiłam AC na tico, co niektórych bardzo śmieszyło, ale okazało się strzałem w dziesiątkę. W wyniku niegroźnej zimowej stłuczki z mojego powodu delikatne autko doznało licznych uszkodzeń i ubezpieczyciel wypłacił mi całkiem przyjemną sumkę, za którą auto wyremontowałam i jeździłam nim jeszcze dwa lata. Zatem uważam, że warto.

Jeśli młody kierowca z Gliwic chce wykupić ubezpieczenie OC dla Astry z 2005 r, w pakiecie z OC zapłaci co najmniej 1673 zł w ofercie „You Can Drive” Hestii. Inne propozycje:

Ceny ubezpieczenia OC i AC dla Opla Astry - młody kierowca z Gliwic

Polisa AC w pakiecie z OC na Opla Astrę z 2011 r. będzie kosztować minimum 1525 zł. Oto inne oferty:

Inne oferty na OC i AC dla Opla Astry z 2011 roku

Wiek i doświadczenie działają na Twoją korzyść

Kierowca, który ma prawo jazdy od dwudziestu lat i 60% zniżki za bezszkodową jazdę, ma do wyboru więcej atrakcyjnych ofert niż jego młody kolega.

Najtańsze OC Opel Astra z 2005 r. – doświadczony kierowca

Wysokość składki OC waha się od 590 zł dla kierowców z Gliwic (oferta Benefii) do 757 zł, które Link4 oferuje kierowcom w Warszawie:

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa757 złLink4
Gliwice590 złBenefia
Lublin593 złLink4
Zielona Góra604 złLink4

Inne przykładowe oferty OC dostępne dla mieszkańców Gliwic:

Przykładowe ceny OC dla Opla Astry 2005 w Gliwicach

Gdzie doświadczony kierowca może ubezpieczyć tanio Opla Astrę z 2011 r.

W przypadku nowszego modelu, czyli Opla Astry z 2011 r., najmniej (509 zł) zapłaci kierowca z Lublina, jeśli skorzysta z oferty Link4. Warszawski właściciel takiego samego samochodu musi zapłacić co najmniej 667 zł, też w Link4. Jak to wygląda w innych miastach?

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa667 złLink4
Gliwice531 złBenefia
Lublin509 złAXA
Zielona Góra545 złLink4

Poniżej prezentujemy inne możliwości ubezpieczenia OC dla statecznego kierowcy z Zielonej Góry:

Ubezpieczenie Opla Astry w Zielonej Górze

Kierowcy z Warszawy zapłacą za OC drożej:

Ubezpieczenie Opel Astra - ceny w Warszawie

A co z AC?

Polisa AC przydaje się w wielu sytuacjach, np. przy otarciach i stłuczkach parkingowych z naszej winy.

Doświadczony kierowca z Zielonej Góry zapłaci za pakiet OC+AC najtaniej w Link4 – 916 zł w przypadku Astry z 2005 r. Oto inne propozycje:

Ceny OC i AC dla Opla Astry w Zielonej Górze

Chcąc ubezpieczyć Opla Astrę z 2011 r. za pakiet OC+AC nasz kierowca z Zielonej Góry najtaniej zapłaciłby w Link4 – 938 zł. Pozostałe propozycje dla tego kierowcy poniżej:

Ceny OC + AC Opel Astra z 2011 roku - Zielona Góra

Warto zwrócić uwagę na dostępny w niektórych ofertach (np. w ofercie AXA, PZU i Uniqa) system BLS, czyli bezpośrednią likwidację szkód. To wygodne rozwiązanie, ponieważ zgłaszam szkodę do swojego ubezpieczyciela i nie biorę udziału w rozliczaniu się mojego ubezpieczyciela z ubezpieczycielem sprawcy. Należne odszkodowanie otrzymuję od swojego ubezpieczyciela.

[Widget_reklama_porownywarki]

Podsumowanie

  • Cena ubezpieczenia samochodu jest zależna od wieku i doświadczenia kierowcy, a także od miejsca zamieszkania - mieszkańcy mniejszych miast płacą mniej.
  • Młody kierowca może ubezpieczyć Opla Astrę z 2005 r. wydając od 1199 do 1595 zł (samo OC) lub od 1673 zł za pakiet OC+AC. Na ubezpieczenie OC Opla Astry z 2011 roku ten sam kierowca musi przeznaczyć od 1014 do 1323 zł, a jeśli zdecyduje się na pakiet OC+AC, wyda co najmniej  1525 zł.
  • Doświadczony kierowca ubezpieczy Opla Astrę z 2005 r. w przedziale cenowym 590-757 zł (tylko OC), a co najmniej 916 zł, jeśli zdecyduje się wykupić pakiet OC+AC. Ubezpieczenie OC Opla Astry z 2011 będzie go kosztować od 509 do 667 zł, a w pakiecie OC+AC najtaniej 938 zł.
  • Warto porównywać ceny za pomocą kalkulatora OC/AC, ponieważ mogą się one zasadniczo różnić.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej