Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Nissana Qashqai? Znajdziesz je tutaj!

Aktualizacja:
ubezpieczenie oc nissan qashqai

Debiutujący w 2007 roku Nissan Qashqai bardzo szybko zdobył popularność wśród europejskich klientów, stając się jednym z najpopularniejszych modeli japońskiego producenta. Ten miejski crossover oferuje przestronne wnętrze oraz zwiększony prześwit, przydatny zwłaszcza zimą. Jak każdy pojazd, model Qashaqai także musi posiadać ubezpieczenie OC. Ile kosztuje polisa dla tego auta?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, a to znaczy, że bez względu na stan techniczny naszego wehikułu musimy je opłacić, jeśli tylko pojazd nie został wyrejestrowany. Nawet jeśli nim nie jeździmy, nawet jeśli stoi na cegłach w kącie podwórka. Nasze zaniedbanie w tej kwestii prędzej czy później odkryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, monitorujący online ciągłość polis w Polsce i wtedy będziemy musieli zapłacić słoną karę: do 4 tys. złotych dla właścicieli samochodów osobowych i do 6 tys. dla właścicieli ciężarówek.

Zatem ubezpieczenie OC opłacić trzeba, sztuką jest natomiast wybranie najtańszej opcji. I tu polecamy Państwa uwadze nasz kalkulator OC, który szybko i sprawnie wskaże najlepszą spośród ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Właśnie tak przygotowaliśmy tę kalkulację. Autem, które chcemy ubezpieczyć, jest Nissan Qashqai 1.6 Tekna S/S 2011 Benzyna, 1.6, 116 KM.

Przygotowaliśmy zestawienie ofert ubezpieczenia OC dla dwóch kierowców i dla czterech miast. To istotne, ponieważ wysokość ubezpieczenia OC zależy m.in. od wieku i doświadczenia kierowcy, a także od miejsca zamieszkania – w miastach, w których częściej dochodzi do wypadków i kolizji ubezpieczenie OC kosztuje drożej.

Czytaj także: Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Toyoty Corolli? Znajdziesz je tutaj!

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku?

Nasz przykładowy kierowca ma 27 lat, jest singlem, egzamin na prawo jazdy zdał 5 lat temu i przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem, który kupuje, będzie jeździł do pracy i na weekendy, rocznie „robi” około 6500 km.

Z naszych wyliczeń wynika, że młodego kierowcę bardzo lubi Link4 – to oni oferują najniższe stawki ubezpieczenia OC Nissana Qashqai z 2011 roku w każdym z czterech przykładowych miast. Najtaniej jest w Zakopanem – 917 zł. Lublin i Zielona Góra mają bardzo podobne stawki (1052 i 1074 zł), a najdrożej, tradycyjnie, jest w Warszawie: 1374 zł.

Czytaj także: Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Skody Octavii? Znajdziesz je tutaj!

MiastoKwotaNajtańsza oferta
Warszawa1374 złLink4
Zakopane917 złLink4
Lublin1052 złLink4
Zielona Góra1074 złLink4

A co z ubezpieczeniem AC?

Polisa AutoCasco jest bardzo przydatna, kiedy ktoś uszkodzi nasz pojazd na parkingu lub to my jesteśmy sprawcą kolizji. Pieniądze z AC posłużą do naprawy uszkodzeń lub odszkodowania, gdyby pojazd został skradziony. Nie jest to tania sprawa, ale dzięki polisie AC śpimy spokojnie.

Ubezpieczenie OC+AC Nissana Qashqai w pakiecie, najkorzystniejsza opcja, kosztuje młodego kierowcę 2253 zł w Warszawie i 1198 zł w Zielonej Górze. W obu przypadkach bezkonkurencyjna jest oferta Link4.

Czytaj także: Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Renault Clio? Znajdziesz je tutaj!

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku?

Ubezpieczyciele lubią doświadczonych kierowców, którzy mogą pochwalić się bezszkodową jazdą, a swoją sympatię okazują przyznając im bardzo przyjemną, bo sięgającą 60% zniżkę.

Taką zniżkę otrzymał nasz kierowca z dwudziestoletnim stażem za kierownicą, lat 45, który autem jeździ codziennie do pracy i wyjeżdża na rodzinne weekendy i wakacje. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i rocznie przejeżdża około 4000 km.

Z naszych obliczeń wynika, że najtańsze ubezpieczenie OC Nissana Qashqai wykupi mieszkaniec Zakopanego – zapłaci 445 zł w Benefii. Doświadczonego kierowcę z Lublina ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku będzie kosztowało 504 zł, a zielonogórzanin zapłaci 537 zł. Najdrożej ubezpieczenie OC Nissana Qashqai wyniesie kierowcę ze stolicy: warszawiak zapłaci 691 zł.

Czytaj także: Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Audi A3? Znajdziesz je tutaj!

MiastoKwotaNajtańsza oferta
Warszawa691 złBenefia
Zakopane 445 złBenefia
Lublin504 złBenefia
Zielona Góra537 złBenefia

A co z ubezpieczeniem autocasco?

Doświadczony kierowca wie, że wypadki chodzą po ludziach. Jeśli może sobie na to pozwolić i chce zaoszczędzić na stresie towarzyszącym stłuczkom i innym przypadkom na drodze, wykupi pakiet OC+AC, bo taka opcja jest najkorzystniejsza cenowo. Kierowca z Zakopanego musi wydać co najmniej 1239 zł w Link4, a kierowca z Warszawy 1401 zł w tym samym TU.

Czytaj także: Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Opla Astry? Znajdziesz je tutaj!

[Widget_reklama_porownywarki]

Podsumowanie

  • Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC? Wybrać je za pomocą naszego kalkulatora OC i wykupić przez Internet.
  • Najdrożej za ubezpieczenie OC zapłacą kierowcy z dużych miast, w których wypadki i stłuczki zdarzają się częściej.
  • Kwota ubezpieczenia zależy od wysokości zniżek za bezszkodową jazdę.
  • Młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku 917 zł w Zakopanem, 1052 zł w Lublinie, 1074 w Zielone Górze i 1374 zł w Warszawie. Pakiet OC+AC Nissana Qashqai z 2011 roku to koszt 1198 zł w Zielonej Górze i 2253 zł w Warszawie.
  • Doświadczony kierowca najtańsze ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku wykupi jeśli jest mieszkańcem Zakopanego – zapłaci 445 zł w Benefii. W Lublinie polisa OC Nissana Qashqai z 2011 roku będzie kosztowała 504 zł, w Zielonej Górze 537 zł, a w Warszawie 631 zł. Pakiet OC+AC Nissana Qashqai będzie kosztował 1239 zł w Zakopanem, a 1401 zł w Warszawie.

Piotr Jarzynka
Ekspert ds. ubezpieczeń
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej