Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla Renault Clio? Znajdziesz je tutaj!

Aktualizacja:
ubezpieczenie oc renault clio

Ile kosztuje tanie ubezpieczenie OC Renault Clio? Gdzie tanio ubezpieczyć Renault Clio? Jak oszczędzić na polisie OC?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązek każdego właściciela. Nie ma wyjątku od tej zasady, nie ma litości dla zalegających ze składkami OC. Niczym miecz Damoklesa wiszą nad nimi potężne kary za brak OC: do 4 tys. złotych dla właścicieli samochodów osobowych i do 6 tys. dla właścicieli ciężarówek.  Jeśli sprawa nie wyjdzie podczas kontroli drogowej, a nie daj Boże wypadku, to wykryje ją Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, monitorujący online ciągłość polis OC. To się naprawdę nie opłaca. Jedyne oszczędności na OC, do których serdecznie zachęcamy, to wyszukanie najkorzystniejszej oferty za pomocą naszego kalkulatora OC.

Gdzie wykupić najtaniej ubezpieczenie OC?

Przygotowaliśmy symulacje dla dwóch kierowców. Pierwszy z nich to kawaler, ma 27 lat, prawo jazdy zrobił pięć lat temu. Przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem dojeżdża do pracy i wyjeżdża na weekendy. Rocznie przejeżdża ok. 6500 km. Drugi kierowca ma 45 lat, jest żonaty i dzieciaty. Prawo jazdy zrobił 20 lat temu, za bezszkodową jazdę przysługuje mu 60% zniżki. Autem dojeżdża do pracy i wyjeżdża z rodziną, rocznie „robi” około 4000 km.

Czytaj także: Renault Scenic – silniki, opinie, ubezpieczenie – czy warto kupić?!

Wzięliśmy pod uwagę dwa modele Renault Clio, z 2005 i 2011 roku: Renault Clio 1.4 16V Dynamique 2005 Benzyna, 1.4 Hatchback, 5 drzwiowy, 72 kW/98 KM i Renault Clio 1.2 16V TCE Alize Euro5 2011 Benzyna, 1.1 Hatchback, 5 drzwiowy, 74 kW/100 KM.

Ponieważ stawki OC są różne w zależności od miejsca zamieszkania kierowcy (najdroższe polskie miasta to Warszawa i Wrocław), w naszych wyliczeniach wzięliśmy pod uwagę cztery miasta różnej wielkości: Warszawę, Gliwice, Lublin i Zieloną Górę.

Czytaj także: Renault Captur – wyposażenie, silniki, opinie

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2005 roku?

Najdroższe ubezpieczenie musi wykupić, a jakże, młody mieszkaniec Warszawy. W przypadku niedoświadczonego kierowcy, który może liczyć najwyżej na 20% zniżki za bezszkodową jazdę, to wydatek prawie 1600 zł. W Gliwicach i Zielonej Górze zapłacimy pond 1200 zł, a poniżej 1200 –  w Lublinie.

Skąd te różnice? Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują statystyki wypadków w danym mieście i na ich podstawie szacują ryzyko wypadku.

Czytaj także: Renault Trafic: najbardziej męski samochód świata?

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1598 złLink4
Gliwice1247 złYou Can Drive Ergo Hestia
Lublin1187 złYou Can Drive Ergo Hestia
Zielona Góra1224 złYou Can Drive Ergo Hestia

Kilka innych propozycji ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy z Gliwic:

Ubezpieczenie OC Renault Clio Gliwice

Co ubezpieczyciele oferują młodemu kierowcy z Lublina?

Ubezpieczenie OC Renault Clio Lublin

A co z ubezpieczeniem autocasco?

Pakiet OC+AC to bardzo duży wydatek i można się zastanawiać, czy potrzebny. Na pewno daje kierowcy spokój: cokolwiek stanie się z jego autem – ktoś uszkodzi je na parkingu i odjedzie, spadnie na nie drzewo w czasie wichury – nie będzie pozostawiony sam sobie z kosztami naprawy.

Koszt pakietu OC+AC dla młodego kierowcy z Warszawy to co najmniej 1956 zł w Link4.

Czytaj także: RENAULT Megane – najtaniej! Sprawdź teraz!

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku?

Jest regułą, że ubezpieczenie nowszych aut jest mniej kosztowne niż starszych. Dlatego młody kierowca z Warszawy za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku zapłaci 1152 zł, czyli ponad 400 zł mniej niż za egzemplarz z 2005. Jeśli mieszkamy w Gliwicach, ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku będzie nas kosztować 929 zł, w Zielonej Górze 905 zł, a w Lublinie poniżej 900 zł.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa1152 złLink4
Gliwice929 złAXA Direct
Lublin887 zł Link4
Zielona Góra905 złLink4

Inne propozycje ubezpieczenia OC Renault Clio z 2011 roku dla młodego kierowcy z Warszawy:

Ubezpieczenie OC i AC Renault Clio Warszawa

Jakie oferty ubezpieczenia OC Renault Clio z 2011 roku przygotowały TU dla młodych kierowców z Gliwic?

Ubezpieczenie OC i AC Renault Clio Gliwice

A co z ubezpieczeniem AC?

Jeśli rozważamy zakup AutoCasco, najkorzystniej jest zdecydować się na pakiet OC+AC. Dla kierowcy z Lublina cena takiego pakietu wynosi minimum 1418 zł w Link4. Oto inne oferty dla młodego mieszkańca miasta na wschodniej ścianie RP:

Ubezpieczenie OC i AC Renault Clio Lublin

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2005 roku?

Nasz doświadczony kierowca, głowa rodziny, przez 20 lat za kierownicą wypracował sobie solidną zniżkę. Dzięki niej za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2005 roku zapłaci sporo mniej niż jego młody kolega. Mieszkając w Warszawie musi wyjąć z portfela 669 zł, w Gliwicach i Zielonej Górze nader zgodnie po 603 zł, a w Lublinie 584 zł. Niech młodzi kierowcy nie zazdroszczą, tylko jeżdżą bezpiecznie i ostrożnie, kilkanaście lat zleci jak z bicza trzasnął i też będą mogli przebierać w korzystnych ofertach jak w ulęgałkach.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa669 złAXA Direct
Gliwice603 złBenefia
Lublin584 złBenefia
Zielona Góra603 złLink4

Pozostałe oferty dla doświadczonego kierowcy z Warszawy zainteresowanego ubezpieczeniem OC Renault Clio z 2005 roku:

ubezpieczenie OC Renault Clio Warszawa

A tu kilka propozycji dla mieszkańca Gliwic:

Ubezpieczenie OC Renault Clio Gliwice

A jak wyglądają ceny za polisę AC?

Nawet doświadczony kierowca przeżyje nieprzyjemne chwile, gdy samochód zostanie uszkodzony bez jego winy. Nieprzyjemne są szczególnie wysokie koszty naprawy. Warto więc pomyśleć o AutoCasco. Nie jest to ubezpieczenie zarezerwowane wyłącznie dla nowych aut, przydaje się każdemu. Pakiet OC+AC Renault Clio z 2005 roku można mieć za 963 zł w Link4.

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku?

Ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku kosztuje mniej niż starszego modelu z naszego zestawienia. W Warszawie zapłacimy niewiele ponad 600 zł, a w pozostałych miastach poniżej 500 zł.

MiastoWysokość OCNajtańsza oferta
Warszawa617 złLink4
Gliwice469 złAXA Direct
Lublin463 złBenefia
Zielona Góra493 złBenefia

Inne propozycje ubezpieczenia OC Renault Clio z 2011 roku dla doświadczonego kierowcy z Zielonej Góry:

Ubezpieczenie OC Renault Clio Zielona Góra

A co z AC?

Pakiet OC+AC Renault Clio z 2011 roku doświadczonego kierowcę z Zielonej Góry kosztowałby co najmniej 908 zł.

[Widget_reklama_porownywarki]

Podsumowanie

  • Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC? Wybrać je za pomocą naszego kalkulatora OC i wykupić przez Internet.
  • Najdrożej za ubezpieczenie OC zapłacą kierowcy z dużych miast, w których wypadki i stłuczki zdarzają się częściej.
  • Kwota ubezpieczenia zależy od wysokości zniżek za bezszkodową jazdę.
  • Młody kierowca za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2005 roku zapłaci od 1187 w Lublinie do 1598 zł w Warszawie. Pakiet OC+AC kosztować będzie co najmniej 1956 zł w Warszawie. Ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku to kwota od 887 zł w Lublinie do 1152 zł w Warszawie. Pakiet OC+AC dla tego modelu to co namniej 1418 zł w Lublinie.
  • Doświadczony kierowca za ubezpieczenie OC Renault Clio z 2005 roku zapłaci od 584 zł w Lublinie do 669 zł w stolicy. Pakiet OC+AC kosztować go będzie 963 zł, jeśli skorzysta z oferty Link4. Ubezpieczenie OC Renault Clio z 2011 roku to wydatek 463 zł w Lublinie, a 617 zł w Warszawie. Pakiet OC+AC Renault Clio z 2011 kierowcę z Zielonej Góry kosztowałby co najmniej 908 zł.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej