RENAULT Megane - najtaniej! Sprawdź teraz!

Aktualizacja:
ubezpieczenie -oc-renault

Renault Megane to popularny samochód na polskich drogach. Jest wygodny, dobrze się prowadzi, ma przyjemną dla oka linię nadwozia. Francuska elegancja widoczna jest także w środku, w detalach wykończenia wnętrza. Pakowny bagażnik i przestronne wnętrze czynią z niego atrakcyjne auto rodzinne. Ile kosztuje ubezpieczenie OC Renault Megane ?

Renault Megane HIT czy KIT?

Renault Megane to popularny model. Meganek na polskich drogach sporo, a posiadacze dzielą się na tych, którzy chwalą to auto i tych, którzy nazywają renówki „królowymi serwisu”. Renault Megane jest dość tanie w eksploatacji, tanio także można kupić OC dla tego modelu.

Ciekawie o Megance opowiadał MOTODORADCA:

Ubezpieczenie OC Renault Megane

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem każdego posiadacza. Nie ma od niego wyjątków, a kary za brak OC są bardzo wysokie i rosną z roku na rok – w 2018 roku posiadacze aut osobowych, którzy zwlekali z zapłatą za OC ponad 14 dni, zapłacą 4200 złotych, a posiadacze ciężarówek aż 6300 zł. Więcej w artykule „Kary za brak OC w 2018 roku”.  Jako że nie da się uniknąć płacenia OC, trzeba po prostu znaleźć najtańsze. I teraz najlepsza wiadomość dnia: jesteście w miejscu, gdzie takie na Was czekają! Wystarczy, że skorzystacie z naszej porównywarki ubezpieczeń.

Za jej pomocą przygotowaliśmy przykładowe wyliczenie stawki ubezpieczenia OC dla dwóch kierowców, doświadczonego za kierownicą, żonatego mężczyzny, ojca dwojga dzieci, posiadacza prawa jazdy od kilkunastu lat oraz dla młodej kobiety, singielki, która zdała egzamin na prawo jazdy cztery lata temu. Ile każdy z nich zapłaci za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku? Dużo zależy od miejsca zamieszkania – ubezpieczyciele analizują statystyki wypadków w poszczególnych miastach i tam, gdzie dochodzi do nich częściej, stawki OC są wyższe.

Ile za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci doświadczony kierowca?

Nasz doświadczony kierowca ma 37 lat, żonę i dwoje dzieci, które podwozi do szkoły w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od 17 lat, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie.

Najmniej za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci doświadczony kierowca, który mieszka w Zakopanem – 445 zł w Link4. Nieco wyższa stawka jest w Lublinie (500 zł), podobne w Wejherowie (503 zł) i Zielonej Górze (509 zł).

 

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 500 zł Link4
Wejherowo 503 zł AXA Direct
Zakopane 445 zł Link4
Zielona Góra 509 zł Link4

 

A oto inne stawki ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

Pozostałe stawki ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Wejherowa:

Ile kosztuje ubezpieczenie AC RENAULT Megane z 2008 roku?

Doświadczony kierowca, mieszkaniec Zielonej Góry, za pakiet OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci 706 zł. A oto inne propozycje pakietów OC+AC:

 

Ile za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci młody kierowca?

Nasz młody kierowca to singielka lat 25, posiadaczka prawa jazdy od lat 4, dysponuje zniżką 20%. Potrzebuje samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie.

Główna zasada przy wyliczaniu stawek OC jest niestety taka, że młody kierowca zawsze płaci więcej. To cena za brak doświadczenia za kierownicą i za brawurę kolegów z tej grupy wiekowej – według policyjnych statystyk młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków na polskich drogach.

Młody kierowca zapłaci najmniej za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku, jeśli mieszka w Zakopanem – w stolicy polskich Tatr stawka OC wynosi 833 zł. W pozostałych miastach z naszego zestawienia stawki są podobne: 1070 zł w Wejherowie, 1075 zł w Zielonej Górze i 1011 zł w Lublinie.

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 1011 zł AXA Direct
Wejherowo 1070 zł AXA Direct
Zakopane 833 zł AXA Direct
Zielona Góra 1075 zł AXA Direct

 

A oto pozostałe stawki ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla mieszkańca Zielonej Góry:

Pozostałe oferty ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla kierowcy z Zakopanego:

 

Warto zauważyć, że w AXA Direct w pakiecie razem z OC dostajemy assistance, a w nim holowanie po wypadku do warsztatu.

Ile kosztuje ubezpieczenie AC RENAULT Megane z 2008 roku?

Jeśli młody kierowca z Lublina chce wykupić polisę AC RENAULT Megane z 2008 roku, będzie spał spokojnie w czasie burz i powodzi, obojętny na grasujących złodziei, z kojącą świadomością, że jeśli jego samochód zostanie uszkodzony lub skradziony, otrzyma odszkodowanie.

Ubezpieczenie AC najkorzystniej wykupić w pakiecie z OC. Młody kierowca za pakiet OC+AC  RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci w Lublinie 1523 zł. Zakres terytorialny obejmuje szkody powstałe na terenie Polski i Europy, a w pakiecie jest również assistance, który zapewnia holowanie po wypadku, drobną naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży, wymianę koła lub naprawę opony i inne przydatne opcje.

Oto inne oferty pakietów OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku dla młodego kierowcy z Lublina:

 

[Widget_reklama_porownywarki]

Podsumowanie

Podsumowanie:

  1. Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem każdego posiadacza, niedopełnienie go grozi surowymi karami.
  2. Tanie i dobre ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku znajdziesz korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń https://punkta.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.
  3. Doświadczony kierowca z pełnym pakietem zniżek zapłaci za OC RENAULT Megane z 2008 roku od 445 zł w Zakopanem. Za pakiet OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku doświadczony kierowca musi wydać co najmniej 706 zł w Zielonej Górze.
  4. Młody kierowca za OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci 833 zł w Zakopanem, natomiast pakiet OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku w Lublinie kosztuje 1523 zł.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej