Ubezpieczenie OC i AC Suzuki

Suzuki to japoński koncern z ponad 100-letnią tradycją, produkujący samochody osobowe, a także motocykle oraz silniki do motorówek. W Polsce Suzuki cieszy się umiarkowana popularnością, choć to marka słynąca z dobrej jakości, doskonałych osiągów i oryginalnego designu. Z pewnością więc auta marki to propozycja dla osób poszukujących rozwiązań mniej typowych i niekoniecznie widzianych na każdej polskiej drodze.

W 2019 roku Suzuki zajęło pod względem sprzedaży 19. miejsce na polskim rynku motoryzacyjnym. Jak widać samochody te nie są najchętniej wybieranymi przez klientów indywidualnych. Wśród firm zaopatrujących swoją flotę samochodową sytuacja wygląda podobnie. Fakt ten może nieco dziwić, bo marka dostarcza swoim klientom jeden z atrakcyjniejszych pod względem ceny samochód z napędem 4×4, a propozycje Suzuki doskonale wpisują się w obowiązującą obecnie modę na SUV-y i crossovery. Najpopularniejsze obecnie modele Suzuki to Vitara i S-Cross, w tym w wersji „miękkiej hybrydy”.

Suzuki – Cennik OC

Marka, model Właściciel Miasto Zniżki Towarzystwo Cena OC
SUZUKI, Alto Mężczyzna, 27 lat Zabrze 60% Axa 487,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Baleno Mężczyzna, 72 lat Tychy 60% Benefia 398,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Celerio Mężczyzna, 37 lat Lublin 60% Benefia 403,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Grand Vitara 2.0 MR`05 Mężczyzna, 46 lat Hel 60% MTU24 609,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Ignis Mężczyzna, 48 lat Radom 60% Axa 466,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Jimny Mężczyzna, 57 lat Tarnina 60% Benefia 442,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Splash Kobieta, 69 lat Choroszcz 60% Benefia 463,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Swift Kobieta, 39 lat Otwock 60% Axa 671,00 zł Sprawdź
SUZUKI, SX4 Mężczyzna, 49 lat Stalowa Wola 60% Benefia 464,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Vitara Mężczyzna, 26 lat Olkusz 60% Axa 542,00 zł Sprawdź
SUZUKI, Wagon R+ Mężczyzna, 66 lat Gdynia 60% Benefia 743,00 zł Sprawdź
SUZUKI, XL7 3.6 Mężczyzna, 55 lat Radom 60% MTU24 663,00 zł Sprawdź

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, więc konieczne jest wykupienie polisy także dla dowolnego modelu Suzuki. Zakres polisy obejmuje ochronę ubezpieczeniową poszkodowanych w wypadku lub kolizji drogowej, a także poszkodowanych podczas wsiadania do i wysiadania z pojazdu. Polisa zrekompensuje również szkody powstałe w czasie załadunku lub rozładunku pojazdu, jego garażowania, zatrzymania i postoju – ubezpieczenie OC dotyczy bowiem pojazdu.

Suzuki – Cennik OC+AC

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco jest – w przeciwieństwie do OC – ubezpieczeniem dobrowolnym. Jednak warto skorzystać z takiej opcji, bo wykup polisy AC to m.in szansa uzyskania odszkodowania w przypadku kradzieży Twojego Suzuki, czy też jego uszkodzenia. Dodatkowo, jeśli to Ty spowodujesz wypadek lub kolizję drogową, posiadanie polisy AC zapewni Ci w tym zakresie stosowną ochronę ubezpieczeniową. Polisę AC wykupić wraz z obowiązkowym OC oraz innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Tego typu pakiet ubezpieczeniowy jest z reguły wariantem korzystniejszym pod względem ceny.

Modele samochodów Suzuki

W rodzinie samochodów Suzuki znajdują się zarówno modele miejskie – Ignis, Swift, Swift Sport, jak i modele z napędem 4×4 – SX4 S-Cross, Vitara. Wszystkie propozycje marki dostępne są w wersji Hybrid, a łączą je atrakcyjne nadwozia i komfortowe przestronne wnętrza. Znakomite osiągi uzyskują tutaj nawet ultra kompaktowe modele, jak Ignis.

Modele Suzuki

Samochody miejskie Suzuki
Samochody napęd 4×4 Suzuki
Starsze modele Suzuki

Statystyki kradzieży marki Suzuki

Według porównywarki OC/AC Punkta, w ciągu ostatnich dwóch dekad liczba skradzionych aut w Polsce spadła prawie dziesięciokrotnie. Mimo to, według raportu Samar i danych CEPiK, bardzo wielu obywateli naszego kraju mierzy się z tą sytuacją. W 2020 roku skradziono w sumie 6910 tych samochodów. Nie ma jednak danych na temat marki Suzuki. Właściciele tych pojazdów mogą spać spokojnie, pod warunkiem, że wykupią odpowiednie ubezpieczenie. Posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Suzuki

W statystykach wypadków w Polsce, samochody marki Suzuki nie wyróżniają się szczególnie na tle innych pojazdów. Mimo to kierowca takiego auta zasłynął kiedyś niefortunnie. W wyniku złego dostosowania jazdy do warunków pogodowych dosłownie i filmowo „przeskoczył” nad rondem. Ta historia to wyjątek, gdyż na polskich drogach nie ma częstych wypadków z samochodami tej marki.

Sprawdź OC dla innych marek aut