Unum – nowy ubezpieczyciel na polskim rynku

Aktualizacja:
unum

Konkurencja na polskim rynku ubezpieczeniowym nie maleje. Teraz dołącza do niej kolejna grupa ubezpieczeniowa – Unum. Po przejęciu spółki Pramerica Życie TUiR pod tą właśnie nazwą będzie próbowała pozyskać klientów na polskim rynku.

Grupa UNUM już od jakiegoś czasu prężnie się rozwija. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych, jest ona też notowana na tamtejszej giełdzie. Teraz jednak zamierza aktywniej działać na rynku europejskim. Z usług ubezpieczyciela mogą skorzystać już Brytyjczycy, a teraz przyszedł czas na Polaków.

UNUM – 170 lat doświadczenia

Pramerica miała około 1% udziału w rynku klientów indywidualnych. Można więc przypuszczać, że Unum albo spróbuje w jakiś sposób te udziały zwiększyć, albo dojdzie do kolejnych przejęć. Zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii firma ta znajduje się w czołówce ubezpieczycieli.

Pramerica Życie to atrakcyjny kawałek polskiego rynku, z profilem działalności bliskim naszej strategii rozwoju. Ma bliźniaczą strukturę korporacyjną i wyznaje podobne wartości – przekonywał na początku tego roku Jim Sabourin, wiceprezes firmy.

Unum na światowym rynku znajduje się już od 170 lat, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób, a roczny przychód firmy to ponad 11 miliardów dolarów. Wartość wypłaconych świadczeń wynosi natomiast ok. 7 miliardów dolarów. Polska od dłuższego czasu była na celowniku władz firmy. Okazja pojawiła się właśnie przy okazji możliwości przejęcia Pramerica, gdy z Europy wycofał się jej poprzedni udziałowiec, grupa Prudential Financial. Władze firmy przekonują że Polska to duży rynek, który wciąż się kształtuje i jest na nim miejsce na nowe usługi i produkty, ponadto to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata z mocno ukształtowaną klasą średnią. Jest to więc idealne miejsce dla takiego ubezpieczyciela.

Czytaj także: Colonnade – oferta ubezpieczeń

Klienci mogą czuć się bezpieczni – Unum, Pramerica

W USA i Wielkiej Brytanii firma oferuje właściwie wszystkie podstawowe rodzaje ubezpieczeń, z tym te na życie, od inwalidztwa, wypadkowe, na wypadek poważnej choroby, dentystyczne, na wypadek utraty wzroku, czy utraty dochodów w związku z niezdolnością do pracy. Co ważne, w USA od ponad 40 lat jest to lider w segmencie ubezpieczeń grupowych na wypadek niezdolności do pracy. Oferta Unum może być więc szczególnie kusząca dla firm zainteresowanych zbiorowymi polisami.

Czytaj także: Ubezpieczenie Mfind

Aneta Podyma-Milczarek, która przewodziła zarządowi Pramerica Życie uspokaja klientów, którzy mieli wykupione ubezpieczenia w tym stowarzyszeniu: Zmiana właścicielska spółki oraz przyszła zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na zawarte już z klientami umowy, które będą kontynuowane, a ich warunki pozostaną bez zmian. Przez 20 lat istnienia uzyskaliśmy zaufanie ponad 190 tysięcy klientów, oferując sprawdzone i rzetelne produkty – podkreśliła.

Czytaj także: Wyższa składka dla piratów drogowych

Jakość ponad wszystko

Firma zamierza znacznie zwiększyć zasięg w Polsce. Pramerica ubezpieczała ok. 160 tysięcy osób w Polsce, po zmianach liczba ta ma wzrosnąć. Ma o to zadbać 400 specjalistów w oddziałach w 12 miastach w naszym kraju. Niewykluczone, że po przejęciu liczba ta się zwiększy, by pomóc w pozyskaniu nowych klientów, zarówno pod kątem ubezpieczeń indywidualnych, jak i grupowych.

Czytaj także: Macif – ubezpieczenie TUW

Wygląda więc na to, że na polskim rynku ubezpieczeniowym pojawi się kolejny poważny gracz. Duży kapitał uzyskany na rynkach w USA i Wielkiej Brytanii w połączeniu z dużym doświadczeniem może sprawić, że udział Unum w rynku w krótkim czasie zacznie szybko rosnąć.

Czytaj także: Ponad miliard zysku na ubezpieczeniach komunikacyjnych

Podsumowanie

  1. Grupa ubezpieczeniowa Unum wkracza na polski rynek.
  2. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych.
  3. Unum na światowej rynku znajduje się już od 170 lat, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób, a roczny przychód firmy to ponad 11 miliardów dolarów.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej