Konkurencja na polskim rynku ubezpieczeniowym nie maleje. Teraz dołącza do niej kolejna grupa ubezpieczeniowa – Unum. Po przejęciu spółki Pramerica Życie TUiR pod tą właśnie nazwą będzie próbowała pozyskać klientów na polskim rynku.
Grupa UNUM już od jakiegoś czasu prężnie się rozwija. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych, jest ona też notowana na tamtejszej giełdzie. Teraz jednak zamierza aktywniej działać na rynku europejskim. Z usług ubezpieczyciela mogą skorzystać już Brytyjczycy, a teraz przyszedł czas na Polaków.
UNUM – 170 lat doświadczenia
Pramerica miała około 1% udziału w rynku klientów indywidualnych. Można więc przypuszczać, że Unum albo spróbuje w jakiś sposób te udziały zwiększyć, albo dojdzie do kolejnych przejęć. Zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii firma ta znajduje się w czołówce ubezpieczycieli.
Pramerica Życie to atrakcyjny kawałek polskiego rynku, z profilem działalności bliskim naszej strategii rozwoju. Ma bliźniaczą strukturę korporacyjną i wyznaje podobne wartości – przekonywał na początku tego roku Jim Sabourin, wiceprezes firmy.
Unum na światowym rynku znajduje się już od 170 lat, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób, a roczny przychód firmy to ponad 11 miliardów dolarów. Wartość wypłaconych świadczeń wynosi natomiast ok. 7 miliardów dolarów. Polska od dłuższego czasu była na celowniku władz firmy. Okazja pojawiła się właśnie przy okazji możliwości przejęcia Pramerica, gdy z Europy wycofał się jej poprzedni udziałowiec, grupa Prudential Financial. Władze firmy przekonują że Polska to duży rynek, który wciąż się kształtuje i jest na nim miejsce na nowe usługi i produkty, ponadto to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata z mocno ukształtowaną klasą średnią. Jest to więc idealne miejsce dla takiego ubezpieczyciela.
Czytaj także: Colonnade – oferta ubezpieczeń
Klienci mogą czuć się bezpieczni – Unum, Pramerica
W USA i Wielkiej Brytanii firma oferuje właściwie wszystkie podstawowe rodzaje ubezpieczeń, z tym te na życie, od inwalidztwa, wypadkowe, na wypadek poważnej choroby, dentystyczne, na wypadek utraty wzroku, czy utraty dochodów w związku z niezdolnością do pracy. Co ważne, w USA od ponad 40 lat jest to lider w segmencie ubezpieczeń grupowych na wypadek niezdolności do pracy. Oferta Unum może być więc szczególnie kusząca dla firm zainteresowanych zbiorowymi polisami.
Czytaj także: Ubezpieczenie Mfind
Aneta Podyma-Milczarek, która przewodziła zarządowi Pramerica Życie uspokaja klientów, którzy mieli wykupione ubezpieczenia w tym stowarzyszeniu: Zmiana właścicielska spółki oraz przyszła zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na zawarte już z klientami umowy, które będą kontynuowane, a ich warunki pozostaną bez zmian. Przez 20 lat istnienia uzyskaliśmy zaufanie ponad 190 tysięcy klientów, oferując sprawdzone i rzetelne produkty – podkreśliła.
Czytaj także: Wyższa składka dla piratów drogowych
Jakość ponad wszystko
Firma zamierza znacznie zwiększyć zasięg w Polsce. Pramerica ubezpieczała ok. 160 tysięcy osób w Polsce, po zmianach liczba ta ma wzrosnąć. Ma o to zadbać 400 specjalistów w oddziałach w 12 miastach w naszym kraju. Niewykluczone, że po przejęciu liczba ta się zwiększy, by pomóc w pozyskaniu nowych klientów, zarówno pod kątem ubezpieczeń indywidualnych, jak i grupowych.
Czytaj także: Macif – ubezpieczenie TUW
Wygląda więc na to, że na polskim rynku ubezpieczeniowym pojawi się kolejny poważny gracz. Duży kapitał uzyskany na rynkach w USA i Wielkiej Brytanii w połączeniu z dużym doświadczeniem może sprawić, że udział Unum w rynku w krótkim czasie zacznie szybko rosnąć.
Czytaj także: Ponad miliard zysku na ubezpieczeniach komunikacyjnych
Podsumowanie
- Grupa ubezpieczeniowa Unum wkracza na polski rynek.
- Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych.
- Unum na światowej rynku znajduje się już od 170 lat, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób, a roczny przychód firmy to ponad 11 miliardów dolarów.

Redaktor Punkta
Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.
Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.
Najnowsze artykuły

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.
Najchętniej czytane

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.