Jak towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem?

Aktualizacja:
towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem

Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała swoim członkom konkretne działania, które mają na celu m.in. zapewnić ochronę ubezpieczeniową klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią COVID-19.

Na pomocowe rozwiązania, które wspierają kontynuowanie działalności, mogą też liczyć przedsiębiorcy. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują też dodatkowe inicjatywy i samodzielnie realizują konkretne działania wspierające walkę z koronawiruem. Do tej pory skala pomocy sięga dziesiątków milionów złotych.

Warta poinformowała, że przekaże 10 mln zł na walkę z koronawirusem

5 mln zł z przekazywanej kwoty trafi bezpośrednio do wybranych szpitali zakaźnych, które są na pierwszej linii frontu walki z wirusem (kwotę stanowią m.in. środki, które ubezpieczyciel wcześniej planował wydać na jubileuszową kampanię z okazji 100-lecia działalności firmy). Kolejne 5 mln zł ma pochodzić z akcji „Zostań w domu i pomagaj”, w ramach której część składki od każdej polisy zawartej zdalnie przekazana zostanie na lokalne inicjatywy zarekomendowane przez agentów Warty. Całkowita pomoc zostanie równo podzielona na poszczególne województwa.

Link4 przekazuje 100 tys. zł Szpitalowi Klinicznemu im. ks. Anny Mazowieckiej z oddziałem położniczym w Warszawie

To reakcja towarzystwa na rosnące potrzeby placówek medycznych w związku z pandemią koronawirusa. Środki zostaną przeznaczone na uzupełnianie bieżących zapasów, w tym środków ochrony osobistej, oraz wszystkie inne działania służące zabezpieczaniu pracowników i pacjentów szpitala przed wirusem.

Najświeższą inicjatywą towarzystwa jest uruchomienie specjalnej infolinii szkodowej dla klientów – bohaterów. To rozwiązanie dedykowane pracownikom służby zdrowia, ratownikom medycznym i wolontariuszom, którzy walczą z epidemią koronawirusa. Jak zapewnia towarzystwo zgłoszenia tych osób będą realizowane w pierwszej kolejności.

Aviva sfinansuje m.in. podstawowy sprzęt dla 5 tys. opiekunek PCK

Towarzystwo w ramach walki z koronawirusem zaopatrzy opiekunki PCK, które zajmują się na co dzień ponad 16 tysiącami seniorów, osób przewlekle chorych i samotnych, w niezbędne w czasie epidemii maseczki ochronne, środki dezynfekujące i rękawiczki. Dodatkowo Aviva (obecnie Allianz) sfinansuje wyposażenie magazynu PCK, który będzie wykorzystywany do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem korornawirusa. Na todlamniewazne.pl uruchomiona została w związku z realizowanymi działaniami specjalna platforma dla pracowników, agentów i współpracowników towarzystwa – do wpłat wspierających działalność PCK.

Aviva (obecnie Allianz) pozwala także na zawieszenie składki w ubezpieczeniach na życie na okres 3 miesięcy tym klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku ze skutkami pandemii COVID-19. Przez ten czas UTRZYMANA zostanie ochrona ubezpieczeniowa. Na szczególne wsparcie mogą także liczyć pracownicy służb zdrowia zaangażowani w walkę z epidemią. Likwidacja szkód będzie realizowana w ich przypadku priorytetowo. Każdy klient będzie mógł też skorzystać z najszerszego zakresu ubezpieczenia assistance, niezależnie od tego, jaki wariant tego ubezpieczenia wykupił.

Mondial Assistance uruchomił bezpłatną platformę lifestylową

Na dzialamyzdalnie.pl ruszyła platforma, na której udostępnione zostały krótkie filmiki m.in. z poradami dietetyczki, treningami, pomysłami na zabawy z dziećmi i rekomendacjami książkowymi. Wszystko to w ramach wspierania przez ubezpieczyciela akcji #zostańwdomu.

PZU funduje służbom medycznym samochody i potrzebny do walki z epidemią sprzęt

Aż 200 samochodów trafi do służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa. Pojazdy mają przede wszystkim usprawnić pracę – szybki transport ma bowiem kluczowe znaczenie m.in. w sytuacji przewożenia próbek do badań. Inna z inicjatyw towarzystwa to zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali walczących z COVID-19. PZU przeznaczyło na ten cel 6 milionów złotych. Sprzęt otrzymają szpitale w Piszu, Olsztynie, Warszawie, Elblągu, Giżycku i Poznaniu.

AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum łączą siły i wspierają lekarzy

Nie tylko pomoc indywidualna, ale i kooperacja w pomocy. W obliczu pandemii AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum zdecydowały o przekazaniu kwoty łącznie 300 tysięcy zł na wsparcie pracy lekarzy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu umożliwiającego diagnozę zaburzeń układu oddechowego.

My również zachęcamy do wspierania tego typu inicjatyw i cieszymy się, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie pozostały obojętne wobec obecnej sytuacji. To, co jest najważniejsze dziś – #zostańwdomu i pomagaj!

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej