Jak towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem?

Aktualizacja:
towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem

Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała swoim członkom konkretne działania, które mają na celu m.in. zapewnić ochronę ubezpieczeniową klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią COVID-19.

Na pomocowe rozwiązania, które wspierają kontynuowanie działalności, mogą też liczyć przedsiębiorcy. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują też dodatkowe inicjatywy i samodzielnie realizują konkretne działania wspierające walkę z koronawiruem. Do tej pory skala pomocy sięga dziesiątków milionów złotych.

Warta poinformowała, że przekaże 10 mln zł na walkę z koronawirusem

5 mln zł z przekazywanej kwoty trafi bezpośrednio do wybranych szpitali zakaźnych, które są na pierwszej linii frontu walki z wirusem (kwotę stanowią m.in. środki, które ubezpieczyciel wcześniej planował wydać na jubileuszową kampanię z okazji 100-lecia działalności firmy). Kolejne 5 mln zł ma pochodzić z akcji „Zostań w domu i pomagaj”, w ramach której część składki od każdej polisy zawartej zdalnie przekazana zostanie na lokalne inicjatywy zarekomendowane przez agentów Warty. Całkowita pomoc zostanie równo podzielona na poszczególne województwa.

Link4 przekazuje 100 tys. zł Szpitalowi Klinicznemu im. ks. Anny Mazowieckiej z oddziałem położniczym w Warszawie

To reakcja towarzystwa na rosnące potrzeby placówek medycznych w związku z pandemią koronawirusa. Środki zostaną przeznaczone na uzupełnianie bieżących zapasów, w tym środków ochrony osobistej, oraz wszystkie inne działania służące zabezpieczaniu pracowników i pacjentów szpitala przed wirusem.

Najświeższą inicjatywą towarzystwa jest uruchomienie specjalnej infolinii szkodowej dla klientów – bohaterów. To rozwiązanie dedykowane pracownikom służby zdrowia, ratownikom medycznym i wolontariuszom, którzy walczą z epidemią koronawirusa. Jak zapewnia towarzystwo zgłoszenia tych osób będą realizowane w pierwszej kolejności.

Aviva sfinansuje m.in. podstawowy sprzęt dla 5 tys. opiekunek PCK

Towarzystwo w ramach walki z koronawirusem zaopatrzy opiekunki PCK, które zajmują się na co dzień ponad 16 tysiącami seniorów, osób przewlekle chorych i samotnych, w niezbędne w czasie epidemii maseczki ochronne, środki dezynfekujące i rękawiczki. Dodatkowo Aviva (obecnie Allianz) sfinansuje wyposażenie magazynu PCK, który będzie wykorzystywany do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem korornawirusa. Na todlamniewazne.pl uruchomiona została w związku z realizowanymi działaniami specjalna platforma dla pracowników, agentów i współpracowników towarzystwa – do wpłat wspierających działalność PCK.

Aviva (obecnie Allianz) pozwala także na zawieszenie składki w ubezpieczeniach na życie na okres 3 miesięcy tym klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku ze skutkami pandemii COVID-19. Przez ten czas UTRZYMANA zostanie ochrona ubezpieczeniowa. Na szczególne wsparcie mogą także liczyć pracownicy służb zdrowia zaangażowani w walkę z epidemią. Likwidacja szkód będzie realizowana w ich przypadku priorytetowo. Każdy klient będzie mógł też skorzystać z najszerszego zakresu ubezpieczenia assistance, niezależnie od tego, jaki wariant tego ubezpieczenia wykupił.

Mondial Assistance uruchomił bezpłatną platformę lifestylową

Na dzialamyzdalnie.pl ruszyła platforma, na której udostępnione zostały krótkie filmiki m.in. z poradami dietetyczki, treningami, pomysłami na zabawy z dziećmi i rekomendacjami książkowymi. Wszystko to w ramach wspierania przez ubezpieczyciela akcji #zostańwdomu.

PZU funduje służbom medycznym samochody i potrzebny do walki z epidemią sprzęt

Aż 200 samochodów trafi do służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa. Pojazdy mają przede wszystkim usprawnić pracę – szybki transport ma bowiem kluczowe znaczenie m.in. w sytuacji przewożenia próbek do badań. Inna z inicjatyw towarzystwa to zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali walczących z COVID-19. PZU przeznaczyło na ten cel 6 milionów złotych. Sprzęt otrzymają szpitale w Piszu, Olsztynie, Warszawie, Elblągu, Giżycku i Poznaniu.

AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum łączą siły i wspierają lekarzy

Nie tylko pomoc indywidualna, ale i kooperacja w pomocy. W obliczu pandemii AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum zdecydowały o przekazaniu kwoty łącznie 300 tysięcy zł na wsparcie pracy lekarzy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu umożliwiającego diagnozę zaburzeń układu oddechowego.

My również zachęcamy do wspierania tego typu inicjatyw i cieszymy się, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie pozostały obojętne wobec obecnej sytuacji. To, co jest najważniejsze dziś – #zostańwdomu i pomagaj!

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej