Jak towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem?

Aktualizacja:
towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem

Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała swoim członkom konkretne działania, które mają na celu m.in. zapewnić ochronę ubezpieczeniową klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią COVID-19.

Na pomocowe rozwiązania, które wspierają kontynuowanie działalności, mogą też liczyć przedsiębiorcy. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują też dodatkowe inicjatywy i samodzielnie realizują konkretne działania wspierające walkę z koronawiruem. Do tej pory skala pomocy sięga dziesiątków milionów złotych.

Warta poinformowała, że przekaże 10 mln zł na walkę z koronawirusem

5 mln zł z przekazywanej kwoty trafi bezpośrednio do wybranych szpitali zakaźnych, które są na pierwszej linii frontu walki z wirusem (kwotę stanowią m.in. środki, które ubezpieczyciel wcześniej planował wydać na jubileuszową kampanię z okazji 100-lecia działalności firmy). Kolejne 5 mln zł ma pochodzić z akcji „Zostań w domu i pomagaj”, w ramach której część składki od każdej polisy zawartej zdalnie przekazana zostanie na lokalne inicjatywy zarekomendowane przez agentów Warty. Całkowita pomoc zostanie równo podzielona na poszczególne województwa.

Link4 przekazuje 100 tys. zł Szpitalowi Klinicznemu im. ks. Anny Mazowieckiej z oddziałem położniczym w Warszawie

To reakcja towarzystwa na rosnące potrzeby placówek medycznych w związku z pandemią koronawirusa. Środki zostaną przeznaczone na uzupełnianie bieżących zapasów, w tym środków ochrony osobistej, oraz wszystkie inne działania służące zabezpieczaniu pracowników i pacjentów szpitala przed wirusem.

Najświeższą inicjatywą towarzystwa jest uruchomienie specjalnej infolinii szkodowej dla klientów – bohaterów. To rozwiązanie dedykowane pracownikom służby zdrowia, ratownikom medycznym i wolontariuszom, którzy walczą z epidemią koronawirusa. Jak zapewnia towarzystwo zgłoszenia tych osób będą realizowane w pierwszej kolejności.

Aviva sfinansuje m.in. podstawowy sprzęt dla 5 tys. opiekunek PCK

Towarzystwo w ramach walki z koronawirusem zaopatrzy opiekunki PCK, które zajmują się na co dzień ponad 16 tysiącami seniorów, osób przewlekle chorych i samotnych, w niezbędne w czasie epidemii maseczki ochronne, środki dezynfekujące i rękawiczki. Dodatkowo Aviva (obecnie Allianz) sfinansuje wyposażenie magazynu PCK, który będzie wykorzystywany do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem korornawirusa. Na todlamniewazne.pl uruchomiona została w związku z realizowanymi działaniami specjalna platforma dla pracowników, agentów i współpracowników towarzystwa – do wpłat wspierających działalność PCK.

Aviva (obecnie Allianz) pozwala także na zawieszenie składki w ubezpieczeniach na życie na okres 3 miesięcy tym klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku ze skutkami pandemii COVID-19. Przez ten czas UTRZYMANA zostanie ochrona ubezpieczeniowa. Na szczególne wsparcie mogą także liczyć pracownicy służb zdrowia zaangażowani w walkę z epidemią. Likwidacja szkód będzie realizowana w ich przypadku priorytetowo. Każdy klient będzie mógł też skorzystać z najszerszego zakresu ubezpieczenia assistance, niezależnie od tego, jaki wariant tego ubezpieczenia wykupił.

Mondial Assistance uruchomił bezpłatną platformę lifestylową

Na dzialamyzdalnie.pl ruszyła platforma, na której udostępnione zostały krótkie filmiki m.in. z poradami dietetyczki, treningami, pomysłami na zabawy z dziećmi i rekomendacjami książkowymi. Wszystko to w ramach wspierania przez ubezpieczyciela akcji #zostańwdomu.

PZU funduje służbom medycznym samochody i potrzebny do walki z epidemią sprzęt

Aż 200 samochodów trafi do służb medycznych walczących z epidemią koronawirusa. Pojazdy mają przede wszystkim usprawnić pracę – szybki transport ma bowiem kluczowe znaczenie m.in. w sytuacji przewożenia próbek do badań. Inna z inicjatyw towarzystwa to zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali walczących z COVID-19. PZU przeznaczyło na ten cel 6 milionów złotych. Sprzęt otrzymają szpitale w Piszu, Olsztynie, Warszawie, Elblągu, Giżycku i Poznaniu.

AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum łączą siły i wspierają lekarzy

Nie tylko pomoc indywidualna, ale i kooperacja w pomocy. W obliczu pandemii AXA, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum zdecydowały o przekazaniu kwoty łącznie 300 tysięcy zł na wsparcie pracy lekarzy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu umożliwiającego diagnozę zaburzeń układu oddechowego.

My również zachęcamy do wspierania tego typu inicjatyw i cieszymy się, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie pozostały obojętne wobec obecnej sytuacji. To, co jest najważniejsze dziś – #zostańwdomu i pomagaj!

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Podróże
Czy warto wykupić ubezpieczenie od podróży samolotem?

Podczas podróży samolotem mogą pojawić się niespodziewane komplikacje, m.in. opóźnienia, odwołane loty czy zagubiony bagaż. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia podróżnego, które może pokryć wiele nieprzewidzianych sytuacji, od zagubienia bagażu po koszty leczenia za granicą. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie od podróży samolotem, co ono obejmuje i na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej