Porównywarki ubezpieczeń wygryzają agentów i directy. Są szybsze, tańsze, wygodniejsze i eliminują ich wady

Aktualizacja:
Porównywarki ubezpieczeń

Kierowca, który nie porówna ofert ubezpieczenia samochodu, może stracić nawet ponad 500 zł! Dlatego najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC i AC, która oprócz najniższej ceny, gwarantuje również wygodę zakupu i oszczędność czasu.

Z raportu Punkta opublikowanego w styczniu 2015 r. wynika, że kierowca, który nie porównuje ofert ubezpieczenia OC, może przepłacić za polisę nawet 517 zł! Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń to najszybszy i najwygodniejszy sposób na wykupienie najtańszego ubezpieczenia samochodu. Jeśli na co dzień robisz zakupy w internecie, w ten sam sposób powinieneś kupować również ubezpieczenie OC i AC!

Czytaj także aktualny raport o cenach OC: Wiemy już, kto oferuje najtańsze OC! [RAPORT]

Największa różnica w cenie OC

Jak działa porównywarka ubezpieczeń OC, potocznie określana jako kalkulator OC?

W internetowym formularzu podajemy dane ubezpieczanego samochodu oraz dane jego właściciela. Na podstawie tych danych system łączy się z systemami kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, otrzymuje zwrotną informację dotyczącą wysokości składek i prezentuje je nam najczęściej w postaci tabeli. Spośród przedstawionych wyników porównania, wybieramy najkorzystniejszą ofertę, a po kliknięciu przycisku “kup polisę” zostajemy przekierowani ze strony porównywarki do serwisu wybranego ubezpieczyciela, gdzie dokonujemy płatności za polisę. Cały proces zajmuje ok. 5-8 minut. Rozwiązanie to jest dużo szybsze i wygodniejsze niż spotkanie z agentem, czy wyprawa do oddziału towarzystwa. Dodatkowo, znacznie tańsze!

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń?

 • Oszczędzasz czas
 • Wybierasz najtańsze ubezpieczenie
 • W prosty sposób możesz porównać zakresy polis
 • Dostajesz oferty wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych
 • Proces zakupu jest banalnie prosty
 • Porównywarka jest obiektywna i uczciwa

Porównanie kanałów sprzedaży

Oszczędność czasu

Kupując ubezpieczenie samochodu w internecie przez porównywarkę nie musisz umawiać się na spotkanie z agentem, jechać do oddziału ubezpieczyciela, stać w kolejce i czekać na połączenie z konsultantem. Polisę możesz kupić leżąc pod kołdrą z laptopem na kolanach. Wystarczy, że wypełnisz formularz i klikniesz przycisk „kupuję”.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu

Wybierając porównywarkę ubezpieczeń, nie musisz obawiać się, że agent sprzeda Ci droższą polisę, aby uzyskać wyższą prowizję. Nie musisz również zastanawiać się, czy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym Twoje OC byłoby tańsze. Mechanizm porównywarki ZAWSZE wybierze najtańszą opcję, wyselekcjonowaną spośród ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.

Pełna oferta towarzystw ubezpieczeniowych

Agent ma w swojej ofercie średnio 4 towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy leasingowe około 2-3, a serwisy direct poszczególnych ubezpieczycieli – tylko 1. W porównywarce OC i AC możesz porównać oferty nawet 20 towarzystw! Nigdzie nie będziesz miał większego wyboru.

Proste porównanie zakresów polis

Porównywarka ubezpieczeń samochodu to coś więcej niż zwykły kalkulator OC. W najprostszy sposób pokaże ona i porówna za Ciebie zakresy polis. Bez czytania wielostronicowych Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, rozmów z agentami i rozszyfrowywania informacji zapisanych mikroskopijnym druczkiem, wybierzesz ubezpieczenie w 100% dopasowane do Twojego auta i Twoich potrzeb. Używając porównywarki ubezpieczeń masz pewność, że wybierzesz polisę świadomie i nie przepłacisz za niepotrzebne dodatki.

Najłatwiejszy proces zakupu

Wchodzisz na stronę porównywarki, wypełniasz formularz danymi samochodu i jego właściciela, wybierasz najlepszą dla Ciebie ofertę i jednym kliknięciem kupujesz polisę. W kilka minut, nie ruszając się z domu, kupujesz najtańsze i najkorzystniejsze ubezpieczenia OC i AC.

Obiektywizm i uczciwość

Pamiętaj, że agent ubezpieczeniowy może zaoferować Ci droższą polisę, aby uzyskać wyższą prowizję, firmy leasingowe mają podpisane umowy z konkretnymi towarzystwami, a ubezpieczycielom zależy na sprzedaży własnych polis, a nie Twojej korzyści. Porównywarka to jedyne w pełni obiektywne i uczciwe narzędzie. Dzięki niej zawsze wybierzesz najtańszą i najkorzystniejszą ofertę.

Jak rozpoznać dobrą porównywarkę ubezpieczeń OC i AC?

W internecie znajdziesz wiele porównywarek, jednak nie każda jest godna tego miana. Oto „Dekalog dobrej porównywarki”, dzięki któremu wybierzesz najlepszą porównywarkę na rynku.

 • Dobra porównywarka podpowie Ci najtańsze i najlepsze oferty, ale też pozwoli na obejrzenie innych
 • Dobra porównywarka pozwoli Ci stworzyć z różnych elementów ubezpieczenie idealne dla Ciebie
 • Dobra porównywarka w jasny sposób wytłumaczy Ci trudne ubezpieczeniowe pojęcia, warunki i kruczki
 • Dobra porównywarka porówna dla Ciebie nie tylko ceny, ale też zakresy ubezpieczeń
 • Dobra porównywarka na bieżąco będzie Ci pokazywać, jak dodawanie różnych składników ubezpieczenia wpływa na wysokość składki
 • Dobra porównywarka zagwarantuje Ci możliwość kontaktu ze specjalistą, który udzieli Ci bezpłatnych porad
 • Dobra porównywarka będzie Cię wspierać nie tylko przy kupowaniu ubezpieczenia, ale też podczas wypowiadania polisy, sprzedaży samochodu czy zgłaszania szkody
 • Dobra porównywarka nie będzie Cię nękać telefonami i spamem mailowym

Tak wyglądają wyniki porównania w dobrej porównywarce ubezpieczeń:

Wyniki porównania w porównywarce Punkta

Jeśli chcesz szybko i wygodnie kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu, które będzie w 100% dopasowane do Twojego auta, porównywarka to narzędzie stworzone właśnie dla Ciebie. Pamiętaj, że nawet korzystając z usług agenta czy też serwisu direct ubezpieczyciela, warto na wszelki wypadek zweryfikować ceny i zakresy polis przy pomocy porównywarki. Lepiej mieć pewność, że podjęło się dobrą decyzję.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments