Jak powszechnie wiadomo najlepsze ubezpieczenie OC, to najtańsze OC. Nieco inaczej wygląda sprawa z AC. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie autocasco i jak znaleźć najtańsze AC.
Dlaczego warto zdecydować się na AC?
W Polsce jedynie co trzeci kierowca kupuje polisę AC. Składa się na to wiele przyczyn, jednak najczęściej odstrasza właścicieli aut wysoka cena polisy. Niesłusznie, ponieważ z posiadania AC wynika wiele korzyści, zwłaszcza jeśli parkujemy samochód w dużym mieście. Autocasco chroni przed finansowymi skutkami wielu sytuacji losowych, przede wszystkim przed: kradzieżą, szkodą całkowitą, zniszczeniem przez wandali, uszkodzeniem przez grad, zderzeniem z sarną. Gwarantuje także odszkodowanie, gdy jesteśmy sprawcami kolizji.
Jeśli więc do tej pory się wahałeś, czy kupić AC, wystarczy, że dobrze poszukasz, a na pewno znajdziesz korzystną polisę, która zapewni ochronę i nie zrujnuje cię finansowo.
SPRAWDŹ: Szkoda z AC: termin zgłoszenia szkody z autocasco!
Najtańsze AC: jak znaleźć tanie autocasco?
Gdzie najtańsze AC jest łatwo dostępne? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie polisy przy użyciu kalkulatora OC AC. W ciągu kilku minut wpisujesz w formularzu dane dotyczące twojego pojazdu, informacje o właścicielu i ewentualnym współwłaścicielu, przedstawiasz historię swojego ubezpieczenia i gotowe. Od razu otrzymasz do porównania kilkadziesiąt ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu możesz przeanalizować zakres poszczególnych polis i dokonasz zakupu zgodnego z twoimi potrzebami. W przypadku kalkulatora ubezpieczeń tanie autocasco to wynik braku jakichkolwiek prowizji i dodatkowych opłat. Transakcji można dokonać online, co także zmniejsza koszty.
Od czego zależy cena AC?
Aby ustalić cenę AC dla konkretnego pojazdu, potrzebna jest dokładna analiza wielu danych. Tak jak w przypadku OC znaczenie ma wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą. Może się też liczyć płeć, informacja o posiadanych dzieciach oraz miejsce zamieszkania. Jednak w przypadku autocasco najważniejsze znaczenia w ustaleniu ceny mają:
- wartość pojazdu (marka i model samochodu pod kątem kosztów naprawy i statystyk kradzieżowych, rodzaj zabezpieczeń przeciwkradzieżowych oraz dodatkowe wyposażenie)
- zniżki (za każdy rok bezwypadkowej jazdy zyskujesz 10% zniżki, po 6 latach sięgasz pułapu 60%, w przypadku stłuczki, w zależności od rodzaju zdarzenia ubezpieczyciel może zwiększyć składkę o 10-30% a nawet więcej)
- zakres polisy (najtańsze ubezpieczenie AC mają oczywiście najwięcej wyłączeń).
To właśnie na zakres ochrony AC masz największy wpływ, więc musisz dokładnie sprawdzić, co obejmuje wybrana polisa. Musisz uważać, aby najtańsze AC nie okazało się zupełnie nieopłacalne. Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych za korzystną cenę oferuje naprawdę szeroki zakres ubezpieczenia.
SPRAWDŹ: Odszkodowanie z AC: od czego zależy jego wysokość?
Najtańsze AC: co jeszcze wpływa na cenę autocasco?
Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, jeśli interesują cię tanie ubezpieczenia AC? Wybierając AC, zastanów się, czy w razie szkody wybierasz serwisowy, czy kosztorysowy wariant naprawy. Od tego też zależy wysokość składki. Najtańsze ubezpieczenia AC zakładają także tzw. wkład własny, który oznacza, że przy szkodzie sięgającej np. 20% wartości auta naprawiasz je na własny koszt, ale składka dzięki temu jest niższa. Co jeszcze pozwala zaoszczędzić, kiedy kupujesz ubezpieczenie AC? Tanie polisy można kupić w pakiecie z OC. Opłaca się także kupno minicasco, które jest wąskim wariantem AC. Chroni ono tylko przed kradzieżą oraz szkodą całkowitą.
Pełne AC czy minicasco?
Przy pełnym AC najkorzystniejszą dla siebie polisę może znaleźć kierowca ze sporym doświadczeniem za kierownicą, zniżkami i nowym autem z salonu. Przy wysokiej wartości auta cena AC będzie się wydawała symboliczna, a korzyści z niej spore. Takiemu kierowcy będzie zależało na pełnej ochronie przed każdym zdarzeniem. Nawet drobne zarysowanie karoserii może być mocno odczuwalne finansowo.
Z kolei minicasco z pewnością docenią ci, którzy jeżdżą starszymi samochodami, w przypadku których pełna ochrona jest nieopłacalna. To tanie ubezpieczenie AC dedykowane jest przede wszystkim właścicielom pojazdów, którzy boją się kradzieży i szkody całkowitej, a większości napraw i tak dokonują we własnym zakresie.
Podsumowanie
Ktoś może powiedzieć, że w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia AC można kupić albo tanią albo dobrą polisę. Czyli albo oszczędzasz albo wydajesz sporo, ale naprawdę chronisz swoje auto. Czy więc masz możliwość, aby znaleźć tanie AC, które zaspokoi potrzeby Twojego auta? Na pewno. Sprawdź, jak znaleźć najtańsze AC i gdzie go szukać!
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
W obliczu diagnozy nowotworu złośliwego, pacjenci często stają przed trudnymi wyborami. Oprócz walki z chorobą mają również prawo do uzyskania odszkodowania oraz korzystania z usług zdrowotnych. Jak uzyskać odszkodowanie w przypadku nowotworu złośliwego? Jakie prawa przysługują pacjentom oraz jakie są obowiązujące procedury?
W sytuacji, gdy hospitalizacja jest konieczna, warto wiedzieć, z jakich możliwości rekompensaty za ten czas można skorzystać, jeśli mamy odpowiednią polisę. Odszkodowanie za pobyt w szpitalu pomoże zmniejszyć straty finansowe związane z utratą dochodów i kosztami leczenia. W tym artykule omówimy, jak uzyskać takie odszkodowanie, jakie są wymagania oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.