Volkswagen Golf

Opublikowano: 02.05.2019
golf-ubezpieczenie-oc

Kilka tysięcy egzemplarzy Volkswagena Golfa na serwisach aukcyjnych i moto giełdach nie może kłamać – Polacy lubią to auto i wybierają je równie chętnie jak Passata. Zwłaszcza, że starsze modele tego samochodu można kupić już za kilka tysięcy złotych. Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie OC dla VW Golfa, jakie są opinie o poszczególnych generacjach i czy warto kupić kilkuletniego, używanego Golfa? Sprawdźmy.

Volkswagen Golf – generacje, modele historia

Volkswagen Golf pojawił się w sprzedaży wiosną 1974 roku. Jak na owe czasy był to samochód niezwykle nowoczesny, a dodatkowo przełomowy – to pierwszy w historii niemieckiego koncernu model z silnikiem montowanym z przodu. Druga generacja Golfa produkowana była w latach 1983-1991, trzecia w latach 1991-1997. Golf serii IV produkowany w latach 1997 – 2003 stał się prawdziwym hitem sprzedażowym koncernu. Do końca produkcji z taśm zjechało prawie 4 miliony sztuk, co świadczy o klasie i zaufaniu użytkowników do tego modelu.

Następcy Golfa IV, czyli generacji V (2003 – 2008) już nie było dane cieszyć się taką popularnością. Miał iść z duchem czasu, dlatego dodano mu więcej elektroniki i poprawiono kilka elementów w nadwoziu, by nadać mu bardziej aktualny wygląd. Po zmianach Golf stał się wyższy, szerszy, dłuższy, zwiększyła się także pojemność bagażnika. Jednak mimo tych zabiegów model piątej generacji nie przyjął się tak, jak wcześniejsza wersja i został zastąpiony, o dwa lata wcześniej niż planowano, wersją VI (2008 – 2013).

VII generacja Golfa produkowana jest od 2012 roku. Auto ma bardzo przestronne wnętrze i duży bagażnik. Wymiary samochodu to 4255 mm długości, 1799 mm szerokości i 1452 mm wysokości.

Silniki Golfa? W starszych modelach wybierać można pomiędzy silnikami 1.4, 1.6 w benzynie i 1.9, jeżeli chodzi o Diesel. W nowszej VI wersji najtańszym w eksploatacji będzie silnik 1.4 lub 1.6., natomiast raczej należy unikać jednostek TSI z uwagi na koszty, jakie generują wraz z użytkowaniem.

Volkswagen Golf – opinie, wady i zalety

Golf to samochód wyjątkowo ergonomiczny. W kwestii napraw – bez kłopotu można usunąć tutaj wszelkie usterki, a dostępność części dodatkowo ułatwia sprawę. Kierowcy chwalą sobie układ jezdny, jako mankament wskazują z kolei elektronikę (np. elektryczne szyby, lusterka, czy też wyświetlacz), która może i nie unieruchomi pojazdu, ale może uprzykrzyć życie właścicielowi.

Volkswagen Golf – cena

Za najnowszego Golfa VII generacji zapłacimy na rynku wtórnym ok 50 000 zł. Cena najstarszych egzemplarzy z tej generacji to wydatek rzędu 17 000 / 20 000 zł. Średnia cena Volkswagena Golfa VI to 20 000 zł. Z kolei za „piątkę” zapłacimy od 5 000 zł do 22 000 zł.

Volkswagen Golf – ubezpieczenie

Cena ubezpieczenia OC to wypadkowa wielu czynników, m.in. doświadczenia za kierownicą posiadacza pojazdu, przysługujących mu zniżek za bezszkodową jazdę a także miejsca zamieszkania – OC jest droższe w większych miastach, gdzie wypadki i stłuczki zdarzają się częściej. My wykorzystaliśmy naszą porównywarkę ubezpieczeń i wyliczyliśmy stawkę ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa (biorąc pod uwagę wymienione zmienne) dla doświadczonego i młodego kierowcy z czterech polskich miast.

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci doświadczony kierowca?

Zakładamy, że nasz doświadczony kierowca ma żonę i dwoje dzieci, które odwozi do przedszkola w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od 17 lat, przysługuje mu 60% zniżki za bezszkodową jazdę, przejeżdża około 5000 km rocznie. Jeśli kupiłby Volkswagena Golfa z 2008 roku, w zależności od tego, gdzie mieszka, zapłaciłby różne kwoty za za ubezpieczenie OC.

Oto wydatki, na jakie musi się przygotować:

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 502 zł AXA Direct
Poznań 605 zł AXA Direct
Bartoszyce 513 zł AXA Direct
Perły 471 zł Aviva

Inne stawki ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

doswiadczony kierowca Golfa Lublin - kalkulacja

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Poznania:

doswiadczony kierowca Golfa Poznan - kalkulacja

I dla kierowcy z Bartoszyc:

doswiadczony kierowca Golfa Bartoszyce - kalkulacja

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci młody kierowca?

Nasz młody kierowca jest singlem, prawo jazdy ma od czterech lat, przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem jeździ do pracy i wyjeżdża na weekendy. Jego samochód to Volkswagen Golf z 2008 roku. Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenia OC, jeśli będzie jedynym właścicielem samochodu? Warto wiedzieć, że współwłaściciel z dobrą historią ubezpieczeniową to jeden ze sposobów na tańsze OC, więcej piszemy o tym w artykule Sposoby na niskie OC.

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 1260 zł AXA Direct
Poznań 1405 zł AXA Direct
Bartoszyce 1085 zł mtu24.pl
Perły 1219 zł mtu24.pl

Inne propozycje ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla młodego kierowcy z Poznania:

mlody kierowca Golfa Poznan - kalkulacja

Tak kształtują się stawki ubezpieczenia OC Volkswagena Golfa z 2008 roku dla młodego kierowcy ze wsi Perły:

mlody kierowca Golfa Perly - kalkulacja

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments