Punkta

Samochód musi być niemiecki i z bogatym wyposażeniem, nieprawdaż? Statystycznie nadal najchętniej kupujemy używanego Golfa z roczników około 2008 sprowadzonego z Niemiec. Auta z zza zachodniej granicy to najczęściej 5-drzwiowy samochód z klimatyzacją i wszystkimi udogodnieniami – niemiecka solidność nadal jest w cenie. Z Niemiec do Polski dostarczanych jest ponad 57% wszystkich aut z rynku wtórnego (193 644 sztuki). Na kolejnych miejscach plasują się: Francja z liczbą 33 132 sztuki (udział 9,9%) oraz Belgia – 23 367 sztuk (udział 7,0%).

Na czym polega sukces Golfa?

Volkswagen rozpoczynając w 1967 roku prace nad pierwszym modelem za cel postawił sobie stworzenie nowoczesnego i ekonomicznego auta. To założenie okazało się strzałem w dziesiątkę! I tak od 1974 roku, gdy pojawia się pierwszy model Golfa, do dziś trwa jego nieprzerwana dobra passa. Kolejne modele z drugiej generacji z 1983 oraz kolejne z 1991, 1997 oraz 2003 i 2008 stale nawiązują do klasycznej estetyki. Niezależnie od tego czy podoba nam się linia tego auta, czy nie, rozwiązania, które utrzymywał Volkswagen w kolejnych edycjach modelu, weszły już do klasyki samochodowego designu.

Oczywiście kolejne generacje podlegały innowacjom, ale nie na tyle szokującym, bo prawdziwi fani modelu mieli o to pretensje. I to właśnie dzięki pierwszym użytkownikom Golfów, rosła siła medialna tego modelu. Użytkownicy od lat najbardziej cenią niezawodność i bezawaryjność, renomowaną oraz znaną markę, a także dobre opinie o modelu.

    Auto takie jak Ty. Z serwisu korzystam rzadko. Mój Volkswagen jeszcze rzadziej. – takie hasło w 2019 znajdziemy na stronie Volkswagena.

Golf – ile sprowadziliśmy aut tego modelu w I kwartale 2019 roku?

Volkswagen Golf to auto, które nie tylko nie wymaga ciągłych napraw, jest też samochodem, który nie traci wiele po zakupie. Ten model jest bardzo chętnie kupowany przez osoby młode i prawdziwych kolekcjonerów. Jest ekonomiczny, pozwala zaoszczędzić, a OC dla tego modelu nie należy do najwyższych.

W 2019 roku sprowadzono do Polski 335 482 używanych samochodów osobowych i dostawczych o dmc do 3,5 tony. W samym kwietniu tego roku sprowadzono 93 849 sztuk używanych aut, jest to najlepszy wynik od wielu lat. Volkswagen jest liderem z 39 526 sztukami sprowadzanymi do Polski, co daje 11,8% udziału w rynku. W tym roku Volkswagen Golf został sprowadzony 10 429 razy i tym samym do kwietnia tego roku zajmuje 2 miejsce wśród najpopularniejszych aut. Pierwsze miejsce w tym kwartale przypadło Audi A4 (11 519 sztuk). Volkswagen Golf pozostaje jednak od kilkunastu lat w ścisłej czołówce.

    Volkswagen Golf zajął 3 miejsce wśród najchętniej wyszukiwanych modeli przez Polaków w 2018 roku.

Wg raportu Raport Internetowy Samochód Roku większość wyszukiwanych aut modelu Volkswagen Golf w 2018 roku było w czarnym kolorze (28,99%), miało silnik benzynowy (52,50%),  przebieg od 150 do 200 tysięcy kilometrów (26,86%) i zostało wyprodukowanych w 2009 roku (7,35%). Najczęściej występujący w wyszukiwaniach model to kompakt (70,80%). Nowe auta Volkswagen Golf, których poszukiwano w Internecie, to najczęściej samochody typu kompakt (68,43%), w kolorze białym (23,71%) i z silnikiem benzynowym (80,18%).

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf – rozsądna cena i przywiązanie

Przyglądając się statystykom i opiniom użytkowników o tym modelu szybko można dojść do wniosku, że jest to ukochany model Polaków. Znany, unowocześniany, ale nie porzucający swojej historii w designie, na trwałe przywiązał do siebie nie tylko pierwszych użytkowników tych aut. Nowi kierowcy decydujący się na zakup tego modelu bardzo podkreślają ekonomiczność jazdy i utrzymania samochodu, co jest kluczowym atutem pierwszego samochodu.

Pozycja Volkswagena Golfa na rynku sprzedaży, zarówno aut używanych, jak i nowych jest niezachwiana i w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, aby jakiś inny model miał szansę podbić polskie serca na tak wiele lat.