Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

oszacowanie-wartosci-nieruchomosci
Jak oszacować wartość nieruchomości przed zakupem ubezpieczenia?

Jedną z czynności, jaką należy wykonać przed zakupem ubezpieczenia dla mieszkania lub domu, jest oszacowanie ich wartości. Jak ustalić wartość nieruchomości? Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by prawidłowo określić sumę ubezpieczenia. Parametr ten jest kluczowy przy wypłacie odszkodowania z polisy.

podwojne-odszkodowanie
Podwójne ubezpieczenie mieszkania: czy można mieć dwie polisy na mieszkanie?

Jedni nie ubezpieczają się wcale, inni - z myślą o zysku - ubezpieczają podwójnie. A jak to jest w przypadku nieruchomości? Czy można wielokrotnie ubezpieczyć swoje mieszkanie? Czy to się opłaca? A w końcu - czy podwójne ubezpieczenie mieszkania jest prawnie dozwolone?

ubezpieczenie-mieszkania-wakacje
Którędy wchodzi włamywacz? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na wakacje?

Kiedy Ty wypoczywasz na zasłużonym urlopie, są tacy, którzy w tym czasie pracują. Co więcej – oni specjalnie układają swój grafik pod Ciebie, ale tak, żebyście mogli się minąć. To włamywacze, którzy zbierają żniwo podczas wakacji.

uzytkowanie-wieczyste
Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. ZMIANY 2019

Jesteś właścicielem mieszkania, które stoi na gruncie oddanym Ci w użytkowanie wieczyste? Masz dom położony na gruncie należącym do Skarbu Państwa? Musisz wiedzieć, że 1 stycznia 2019 roku stałeś się właścicielem tego gruntu. Za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność będziesz jednak musiał zapłacić. Słono. Chyba że skorzystasz z bonifikaty. Sprawdź, w jaki sposób możesz zaoszczędzić na opłatach!

ubezpieczenie-wyposazenia-mieszkania
Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania

Własne mieszkanie daje nam poczucie bezpieczeństwa. Jest naszą przystanią i oazą spokoju. W znaczeniu materialnym często jest najcenniejszą rzeczą, jaką posiadamy. Czujemy więc wewnętrzną potrzebę zagwarantowania mu najlepszej ochrony. Decydujemy się na ubezpieczenie mieszkania, a zapominamy, że standardowa polisa nie chroni w pełni naszego mienia. Optymalnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie wyposażenia mieszkania.

bledy-ubezpieczenie-mieszkania
Błędy przy ubezpieczeniu mieszkania: jak ich nie popełniać?

Twój dom, Twoja ostoja. Chcesz go chronić, więc decydujesz się na ubezpieczenie mieszkania. Jesteś spokojny nawet wtedy, gdy dochodzi do sytuacji, w której konieczna będzie likwidacja szkody. Wówczas okazuje się jednak, że Twoja polisa mieszkaniowa staje się bezużyteczna. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że przy ubezpieczeniu mieszkania popełniłeś kilka błędów. Jakich?

ubezpieczenie-nieruchomosci
Polisa mieszkaniowa bez tajemnic: czego Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniu mieszkania?

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania udowadniasz, że jesteś osobą odpowiedzialną. Wolisz dmuchać na zimne, więc ubezpieczasz swoje cztery ściany. Tym samym liczysz, że polisa ochroni Cię przed wszystkim, co złe. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Okazuje się, że większość Polaków nie ma pojęcia o zakresie ubezpieczenia, które właśnie zawarli. Czego Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniu mieszkania?

dodatki do polisy mieszkaniowej
Dodatki do polisy mieszkaniowej – co warto zakupić?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania to nie zawsze łatwe zadanie. Warto wziąć pod uwagę wszelkie rozszerzenia i wykluczenia, wysokość składki oraz dodatki, z jakich możesz skorzystać. Sprawdź, co możesz wybrać, by czuć się w swoim lokum 100% bezpiecznie!

my rent ubezpieczenie dla lokatora
MyRent – ubezpieczenie dla lokatora – jak możesz się ubezpieczyć przy wynajmie mieszkania?

W życiu wciąż jesteśmy narażeni na rozmaite wypadki i nieprzewidzianie sytuacje losowe. Ubezpieczenia są po to, byśmy w razie nieszczęścia nie zostali z niczym. Wynajmując dom czy mieszkanie warto wykupić ubezpieczenie MyRent TU Europa, które zabezpieczy nasze mienie, a ponadto w ramach pakietu Home Assistance zagwarantuje pomoc specjalistów.

my property TU Europa
MyProperty TU EUROPA -ubezpieczenie dla wynajmującego nieruchomość

Wynajmujesz swoje mieszkanie lub dom? MyProperty od TU EUROPA to ubezpieczenie dla wynajmującego nieruchomość, które chroni przed szerokim spektrum ryzyk. Sprawdzamy czy warto się nim zainteresować.

Mieszkanie
Kupno mieszkania: gdzie i jakie mieszkanie kupić, żeby zarobić na wynajmie?

Kupno mieszkania wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych form inwestycji. Jeśli poważnie myślimy o zakupie nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem, zadbajmy o to, by inwestycja ta była jak najbardziej opłacalna. Zatem gdzie i jakie mieszkanie kupić, by zarobić na wynajmie? Zdradzimy tylko, że na pewno nie będzie to apartament w Warszawie…

ubezpieczenie kredytu
Ubezpieczenie kredytu – jak działa – o co chodzi i czy warto kupić?

Wiele poważnych inwestycji podejmowanych przez nas na różnych etapach życia wymaga wzięcia kredytu. I nie ma co się oszukiwać - to wiąże się ze sporym stresem. Nie ma gwarancji, że przez wszystkie lata spłaty nic złego nam się nie przydarzy. Choroba czy utrata pracy mogą przecież zakłócić lub uniemożliwić spłatę kolejnych rat. Wtedy często nam i naszej rodzinie z pomocą przychodzi ubezpieczenie kredytu.