MyRent – ubezpieczenie dla lokatora - jak możesz się ubezpieczyć przy wynajmie mieszkania?

Aktualizacja:
my rent ubezpieczenie dla lokatora

W życiu wciąż jesteśmy narażeni na rozmaite wypadki i nieprzewidzianie sytuacje losowe. Ubezpieczenia są po to, byśmy w razie nieszczęścia nie zostali z niczym. Wynajmując dom czy mieszkanie warto wykupić ubezpieczenie MyRent TU Europa, które zabezpieczy nasze mienie, a ponadto w ramach pakietu Home Assistance zagwarantuje pomoc specjalistów.

MyRent. Ubezpieczenie dla lokatora

Wynajem mieszkań w Polsce jest bardzo popularny wśród studentów i młodych osób pracujących, których nie stać na kupno mieszkania, a niekiedy w ogóle nie są zainteresowane kupnem, bo nie chcą się wiązać z jednym miejscem.

Właściciel mieszkania obawia się przede wszystkim pożaru, wybuchu gazu, zalania i kradzieży. Lokator ma podobne obawy. W końcu w mieszkaniu są jego rzeczy, może nie tak kosztowne jak meble na wymiar i sprzęt AGD w zabudowie, ale każdy z nas utratę własności przeżywa boleśnie. Cierpienia moralne zwiększają się, gdy zwyczajnie nie stać nas na odkupienie wszystkiego, co spłonęło lub zostało skradzione. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu MyRent, przygotowanym specjalnie dla wynajmujących. Koszt składki ubezpieczeniowej jest nieporównywalnie niższy niż wartość naszych rzeczy.

Czytaj także: Kto odpowie za szkody w wynajętym mieszkaniu?

MyRent. Szczegóły polisy

MyRent to ubezpieczenie przygotowane dla wynajmujących, które chroni ruchomości i przedmioty lokatora do kwoty 250 tys. zł. Jest dostępne online, można je kupić na raty.

Czytaj także: Wynajem mieszkania – kto powinien zadbać o ubezpieczenie?

MyRent. Opcje dodatkowe

Dobre ubezpieczenie to takie, które jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby ubezpieczającego. Podobnie jest w przypadku MyRent. Można ubezpieczyć nieruchomość od powodzi, stłuczenia szklanych przedmiotów, wykupić OC najemcy i asystę prawną.

Ubezpieczenie od powodzi warto wykupić, kiedy mieszka się na parterze. Zakresem obejmuje także piwnicę. Nikogo nie dziwi, że szklane przedmioty tłuką się łatwo i dość często. Ta opcja ubezpieczenia MyRent gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeśli w wynajmowanym przez nas mieszkaniu dojdzie do stłuczenia szyby w oknie, akwarium, lustra, szklanej zabudowy balkonu, tarasu, ceramicznej płyty grzewcze, blatu kamiennego itp. Warto wziąć ją pod uwagę.

Czytaj także: Dewastacja wynajmowanego mieszkania – jak się zabezpieczyć? Co robić, gdy lokatorzy zniszczą lokal?

MyRent. OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora

Warto mieć wykupione ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości, gdyż chroni przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych wobec osoby trzeciej, np. sąsiada. Jeśli zalejemy sąsiada, nasz pies poszarpie komuś nogawkę spodni, lub ktoś wpadnie nam pod rower – w każdej z tych sytuacji możemy liczyć na odszkodowanie, które pokryje roszczenia osoby trzeciej.

MyRent oferuje także asystę prawną. Ta opcja to dostępna przez telefon możliwość uzyskania pomocy prawnej w sprawach związanych z życiem prywatnym, m.in. sytuacjami w pracy, prawem administracyjnym, ubezpieczeniami społecznymi.

MyRent. Ile kosztuje?

Jeśli wyceniamy nasze ruchomości na sumę 50 000 zł, a nieruchomości na 10 000 zł, w wariancie podstawowym (ubezpieczenie stałych elementów od zdarzeń losowych – np. pożar, zalanie, huragan, trzęsienie ziemi, upadek masztu i inne – akcji ratowniczej, dewastacji, ubezpieczenie ruchomości domowych od zdarzeń losowych, akcji ratowniczej i dewastacji i Home Assistance) zapłacimy 283 zł. Z opcjami dodatkowymi (ubezpieczenie od powodzi, od kradzieży z włamaniem do sumy 25 000 zł, ubezpieczenie od stłuczenia szklanych elementów do 5 000 zł, OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora do sumy 50 000 zł) roczne ubezpieczenie MyRent kosztuje 520 zł.

Czytaj także: Ubezpieczenie OC najemcy – czy warto?

MyRent. Dlaczego warto?

Zawsze warto mieć dobre ubezpieczenie. Jeśli jesteś najemcą nieruchomości, ubezpiecz się od zalania, pożaru czy włamania z kradzieżą. Wykup OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora, wówczas odszkodowania dla zalanych sąsiadów nie idą z twojej kieszeni, tylko z polisy. To duże wydatki, więc nie warto ryzykować.

Podsumowanie

  1. MyRent to ubezpieczenie przygotowane dla wynajmujących, które chroni ruchomości i przedmioty lokatora do kwoty 250 tys. zł.
  2. W podstawowym wariancie zapewnia pakiet Home Assistance, dzięki któremu w razie usterki możesz liczyć na pomoc specjalisty, np. hydraulika lub elektryka.
  3. MyRent ma dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie od powodzi, od stłuczenia szklanych przedmiotów, ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości i asystę prawną.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kiedy o nie wnioskować?

Poruszając się po polskich drogach, mogłeś zwrócić uwagę na pojazdy z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi, które różnią się od standardowych tablic. Czy wiesz, co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kto może z nich korzystać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Parkowanie równoległe krok po kroku

Parkowanie to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca musi opanować. Wśród różnych technik parkowania, parkowanie równoległe, często nazywane kopertą, uchodzi za jeden z najtrudniejszych manewrów do wykonania. Wymaga precyzyjnego cofania bardzo blisko innych zaparkowanych pojazdów. Jednak dzięki regularnej praktyce i opanowaniu odpowiedniej techniki, parkowanie równoległe będzie znaczenie łatwiejsze.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej