MyRent – ubezpieczenie dla lokatora - jak możesz się ubezpieczyć przy wynajmie mieszkania?

Aktualizacja:
my rent ubezpieczenie dla lokatora

W życiu wciąż jesteśmy narażeni na rozmaite wypadki i nieprzewidzianie sytuacje losowe. Ubezpieczenia są po to, byśmy w razie nieszczęścia nie zostali z niczym. Wynajmując dom czy mieszkanie warto wykupić ubezpieczenie MyRent TU Europa, które zabezpieczy nasze mienie, a ponadto w ramach pakietu Home Assistance zagwarantuje pomoc specjalistów.

MyRent. Ubezpieczenie dla lokatora

Wynajem mieszkań w Polsce jest bardzo popularny wśród studentów i młodych osób pracujących, których nie stać na kupno mieszkania, a niekiedy w ogóle nie są zainteresowane kupnem, bo nie chcą się wiązać z jednym miejscem.

Właściciel mieszkania obawia się przede wszystkim pożaru, wybuchu gazu, zalania i kradzieży. Lokator ma podobne obawy. W końcu w mieszkaniu są jego rzeczy, może nie tak kosztowne jak meble na wymiar i sprzęt AGD w zabudowie, ale każdy z nas utratę własności przeżywa boleśnie. Cierpienia moralne zwiększają się, gdy zwyczajnie nie stać nas na odkupienie wszystkiego, co spłonęło lub zostało skradzione. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu MyRent, przygotowanym specjalnie dla wynajmujących. Koszt składki ubezpieczeniowej jest nieporównywalnie niższy niż wartość naszych rzeczy.

MyRent. Szczegóły polisy

MyRent to ubezpieczenie przygotowane dla wynajmujących, które chroni ruchomości i przedmioty lokatora do kwoty 250 tys. zł. Jest dostępne online, można je kupić na raty.

MyRent. Opcje dodatkowe

Dobre ubezpieczenie to takie, które jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby ubezpieczającego. Podobnie jest w przypadku MyRent. Można ubezpieczyć nieruchomość od powodzi, stłuczenia szklanych przedmiotów, wykupić OC najemcy i asystę prawną.

Ubezpieczenie od powodzi warto wykupić, kiedy mieszka się na parterze. Zakresem obejmuje także piwnicę. Nikogo nie dziwi, że szklane przedmioty tłuką się łatwo i dość często. Ta opcja ubezpieczenia MyRent gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeśli w wynajmowanym przez nas mieszkaniu dojdzie do stłuczenia szyby w oknie, akwarium, lustra, szklanej zabudowy balkonu, tarasu, ceramicznej płyty grzewcze, blatu kamiennego itp. Warto wziąć ją pod uwagę.

MyRent. OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora

Warto mieć wykupione ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości, gdyż chroni przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych wobec osoby trzeciej, np. sąsiada. Jeśli zalejemy sąsiada, nasz pies poszarpie komuś nogawkę spodni, lub ktoś wpadnie nam pod rower – w każdej z tych sytuacji możemy liczyć na odszkodowanie, które pokryje roszczenia osoby trzeciej.

MyRent oferuje także asystę prawną. Ta opcja to dostępna przez telefon możliwość uzyskania pomocy prawnej w sprawach związanych z życiem prywatnym, m.in. sytuacjami w pracy, prawem administracyjnym, ubezpieczeniami społecznymi.

MyRent. Ile kosztuje?

Jeśli wyceniamy nasze ruchomości na sumę 50 000 zł, a nieruchomości na 10 000 zł, w wariancie podstawowym (ubezpieczenie stałych elementów od zdarzeń losowych – np. pożar, zalanie, huragan, trzęsienie ziemi, upadek masztu i inne – akcji ratowniczej, dewastacji, ubezpieczenie ruchomości domowych od zdarzeń losowych, akcji ratowniczej i dewastacji i Home Assistance) zapłacimy 283 zł. Z opcjami dodatkowymi (ubezpieczenie od powodzi, od kradzieży z włamaniem do sumy 25 000 zł, ubezpieczenie od stłuczenia szklanych elementów do 5 000 zł, OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora do sumy 50 000 zł) roczne ubezpieczenie MyRent kosztuje 520 zł.

MyRent. Dlaczego warto?

Zawsze warto mieć dobre ubezpieczenie. Jeśli jesteś najemcą nieruchomości, ubezpiecz się od zalania, pożaru czy włamania z kradzieżą. Wykup OC w życiu prywatnym oraz OC lokatora, wówczas odszkodowania dla zalanych sąsiadów nie idą z twojej kieszeni, tylko z polisy. To duże wydatki, więc nie warto ryzykować.

 

 

Podsumowanie

  1. MyRent to ubezpieczenie przygotowane dla wynajmujących, które chroni ruchomości i przedmioty lokatora do kwoty 250 tys. zł.
  2. W podstawowym wariancie zapewnia pakiet Home Assistance, dzięki któremu w razie usterki możesz liczyć na pomoc specjalisty, np. hydraulika lub elektryka.
  3. MyRent ma dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie od powodzi, od stłuczenia szklanych przedmiotów, ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości i asystę prawną.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments