Niesolidny najemca, zniszczenia w mieszkaniu? Jest metoda na lokatorów!

Aktualizacja:

Polski rynek nieruchomości to przynajmniej trzy typy wynajmujących. Pierwszy ma szczęście – mieszkanie szybko się wynajmuje, a lokatorzy o nie dbają i płacą w terminie. Drugi trafia na ludzi, którzy mają problemy z dotrzymaniem terminów płatności, nie dbają o sprzęt i meble ani o czystość. Zwykle wyprowadzają się w pośpiechu i znikają bez śladu, zostawiając zniszczone mieszkanie i nieopłacone rachunki.

Trzeci typ… no cóż… zamyka mieszkanie na klucz na lata i czeka, aż dzieci lub wnuki podrosną i będą potrzebować samodzielnego lokum.

W simpl.rent spotkali się ludzie z różnymi doświadczeniami. Dlatego powstał produkt, który precyzyjnie odpowiada na potrzeby wynajmujących. Certyfikat Najemcy zdecydowanie minimalizuje ryzyko problemów z niesolidnymi lokatorami. 

Czym jest Certyfikat Najemcy? 

Certyfikat Najemcy to autorskie rozwiązanie oferowane na polskim rynku wyłącznie przez simpl.rent. Pozwala w banalnie prosty sposób zweryfikować wiarygodność osoby, której chwilę później powierzysz klucze do mieszkania. Tu nie warto kierować się wyłącznie intuicją. Na polskim rynku coraz częściej można spotkać nie tylko osoby nierzetelne, ale też takie, które celowo i długookresowo wykorzystują możliwość niepłacenia oraz przebywania w lokalu za darmo. Koszty użytkowania mieszkania spadają wtedy w całości na Ciebie – wynajmującego. Z własnej kieszeni finansujesz nie tylko czynsz lub kredyt, ale również wszystkie opłaty za wodę, prąd czy gaz. Opłaca się ryzykować? 

Oblicz składkę ubezpieczenia nieruchomości

Jak to działa? 

Wystarczy założyć konto na stronie simpl.rent, podać dokładny adres nieruchomości i kwotę miesięcznego czynszu. Następnie generowany jest link weryfikacyjny, który trafia do potencjalnego najemcy. Najpierw sprawdzana jest jego tożsamość – przy pomocy bankowości elektronicznej, selfie video z dokumentem tożsamości lub przelewu na kwotę 1 zł. Później weryfikowana jest wysokość zarobków przyszłego najemcy Twojej nieruchomości – wystarczy logowanie do banku lub zaświadczenie od pracodawcy. I na koniec trzeci, nie mniej ważny, etap – weryfikacja historii płatniczej i kredytowej. Tu z pomocą przychodzą m.in. Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminujesz osoby, które poczyniły już zobowiązania finansowe, których nie potrafiły spłacić. Simpl.rent pozwala na automatyczne i sprawne zweryfikowanie najemcy, bez zbędnego tracenia czasu na osobiste przeglądanie wszystkich rejestrów. 

Ile kosztuje weryfikacja najemcy? To tańsze niż myślisz! 

Zwykle po kilku minutach Twój kandydat jest już gruntownie prześwietlony. Otrzymujesz też z simpl.rent Certyfikat Najemcy z informacją czy wynik weryfikacji jest pozytywny, czy też negatywny. Koszt pojedynczej weryfikacji to zaledwie 99 zł. Jeśli jednak kupisz ich więcej, cena może spaść nawet do 79 zł przy pakiecie 10 weryfikacji. To niewiele, biorąc pod uwagę potencjalne straty, jeśli w czasie “castingu” na lokatora postawisz na niewłaściwą osobę. 

Z Certyfikatem simpl.rent otrzymasz tańsze ubezpieczenie we współpracy z PZU!  

Umowa podpisana, najemca się wprowadził. Wcześniej został zweryfikowany na simpl.rent, więc jako właściciel śpisz nieco spokojniej. Licho jednak nie śpi – zawsze warto rozważyć zakup ubezpieczenia wynajmującego.  

Z Certyfikatem Najemcy otrzymasz zniżkę. Masz do wyboru dwa pakiety – Komfort i Premium, odpowiednio od 29 i 38 zł miesięcznie. Zawsze obejmują płatności za najem, ewentualną przerwę w wynajmie, ochronę prawną i ruchomości domowych, a także pomoc w przypadku awarii. Wyższy pakiet zawiera również OC w życiu prywatnym i ochronę od stłuczeń. 

Ubezpieczenie przyda się, gdy najemca od miesiąca nie płaci czynszu lub zdemolował mieszkanie i czeka cię przymusowa przerwa w wynajmie. Przyda się również, gdy zepsuje się pralka albo upuszczona na płytę indukcyjną pokrywka ją stłucze. W przeciwnym razie za każdą z napraw będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. 

Sprawdź ubezpieczenie nieruchomości od wichur

Ubezpieczenie przyda się, gdy najemca od miesiąca nie płaci czynszu lub zdemolował mieszkanie i czeka cię przymusowa przerwa w wynajmie. Przyda się również, gdy zepsuje się pralka albo upuszczona na płytę indukcyjną pokrywka ją stłucze. W przeciwnym razie za każdą z napraw będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. 

Podsumowanie

 

  1. Certyfikat Najemcy to autorskie rozwiązanie świadczone w Polsce przez simpl.rent. 
  2. Certyfikat simpl.rent pozwala zweryfikować wiarygodność osoby, która będzie korzystała z nieruchomości. 
  3. Dzięki rozwiązaniu simpl.rent możesz zweryfikować najemcę, korzystając między innymi z: Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Długów. 
  4. Certyfikat Najemcy otrzymasz już za 99 zł przy pojedynczej weryfikacji. W pakiecie 10 zapłacisz tylko 79 zł od weryfikacji. Simpl.rent oferuje także bardzo atrakcyjne pakiety dla firm zarządzających najmem i agentów nieruchomości. 
  5. Dzięki współpracy simpl.rent z PZU możesz skorzystać z ubezpieczenia od ryzyk związanych z wynajmem i otrzymać gwarancję płatności czynszu. 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments