Ubezpieczenie OC najemcy – czy warto?

Aktualizacja:
ubezpieczenie oc najemcy

Ubezpieczenie nieruchomości w Polsce nie jest obowiązkowe, ale może się okazać niezwykle potrzebne w momencie awarii czy innych sytuacji losowych. A co w sytuacji wynajmu mieszkania? Na kim spoczywa obowiązek wykupienia polisy? Sprawdź wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat ubezpieczenia OC najemcy.

Decyzja o ubezpieczeniu swojego mieszkania bardzo często pojawia się w sytuacji, kiedy to osoba posiadająca nieruchomość, planuje ją wynająć. Zdarza się również, że właściciel nieruchomości dokupuje także ubezpieczenie sprzętów znajdujących się w mieszkaniu. Podpisując umowę najmu, warto się upewnić, czy znajduje się w niej warunek nieponoszenia odpowiedzialności w sytuacji, kiedy wydarzy się w mieszkaniu coś niezależnie od nas. A co, jeśli w umowie nie ma takiego paragrafu, a właściciel nie chce tego zmienić? Wiele firm ubezpieczeniowych wyciąga pomocną dłoń i proponuje OC najemcy mieszkania!

OC najemcy – czym jest?

Na ubezpieczenie prywatne decyduje się coraz więcej osób, jednak nie każdy z nich wie o możliwości wykupienia ubezpieczenia dla najemcy. OC najemcy to ubezpieczenie działające na konkretną nieruchomość i jej wyposażenie – tę, którą wynajmujemy. Warto się zabezpieczyć na wypadek nieumyślnego zniszczenia lokum lub jego wnętrza, a taka polisa ochroni nas przed koniecznością pokrywania strat powstałych w wyniku przypadkowego zniszczenia.

Czy warto wykupić ubezpieczenie OC najemcy?

Ze świecą szukać kogoś, komu nie zdarzyłoby się chociaż raz w życiu zostawić w domu włączonego żelazka czy prostownicy, kiedy to spieszył się na umówione spotkanie czy wychodzić w pośpiechu do pracy. Bardzo często w takich sytuacjach może dojść np. do pożaru czy zniszczeń urządzeń lub elementów wyposażenia mieszkania. I właśnie z takich powodów zostało stworzone OC najemcy. Ubezpieczenie daje możliwość ochrony ruchomości znajdujących się w mieszkaniu oraz nieruchomości i może obejmować wszystkie nieruchomości, które najemca wynajmuje na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innej o podobnym charakterze. Nie ma nic lepszego od spokojnej głowy podczas pobytu w pracy lub na urlopie, kiedy to zdarza nam się myśleć, czy aby na pewno w mieszkaniu wszystko jest w porządku.

Kto oferuje taką formę ubezpieczenia?

Ubezpieczenie OC najemcy oferuje bardzo wiele znanych i też mniej znanych placówek takich jak m.in.: Warta, PZU, AXA. Możliwości jest bardzo dużo, mamy w czym wybierać – jedno jest pewne, warto inwestować w takie ubezpieczenie, ponieważ nawet dbając o wszelkie przedmioty, może zdarzyć się chwila nieuwagi. W takim przypadku będziemy pewni, że nie wpakujemy się w większe problemy.

Warta oferuje bardzo korzystne warunki, przykładowo w sytuacji zniszczenia nieruchomości (np. podłogi, ściany, sufitu) oferuje ochronę nawet do 500 tys. zł, natomiast jeżeli chodzi o zniszczenie np. mebli, dywanów czy szafy, oferuje do 100 tys zł ochrony.

Jeżeli chodzi o koszt wykupienia takiego ubezpieczenia, jest on zależny od miejsca, które wybierzemy i warunków, jakie chcemy otrzymać. Jeśli wybierzemy mądrze, możemy w przyszłości uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Ubezpieczenie najemcy: Warto czy nie warto?

Reasumując, w dzisiejszych czasach taki dodatek do ubezpieczenia jest jak najbardziej wskazany, szczególnie będąc osobą, która lubi imprezy, lubi kiedy w mieszkaniu dużo się dzieje, nie jest typem samotnika. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, kiedy nieoczekiwanie zniszczymy ścianę, czy też ktoś z naszych gości zbije np. wielkie lustro w szafie w przedpokoju. Warto ubezpieczyć się, choćby będąc miłośnikiem zwierząt i posiadając takowe w wynajętym mieszkaniu. W tym wypadku jest to nawet wskazane, ponieważ nigdy nie wiemy, co nasz zwierzak zrobi, zniszczy, a mając polisę, możemy być całkowicie spokojni, nawet jeśli wydarzy się coś niespodziewanego.

 

Podsumowanie

  1. OC najemcy to ubezpieczenie działające na konkretną nieruchomość i jej wyposażenie
  2. Ubezpieczenie daje możliwość ochrony nieruchomości oraz ruchomości znajdujących się w mieszkaniu.
  3. Takie ubezpieczenie znajdziemy m.in. w Warcie, PZU czy AXA.
  4. Posiadając polisę OC najemcy, można być spokojnym o wszelkie rzeczy znajdujące się w mieszkaniu.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments