Punkta

Dodatkowe ubezpieczenie szpitalne

Szybki dostęp do szpitala na planowany zabieg, komfortowe warunki, przyjazny personel – jeśli na tych kryteriach zależy Ci w szczególności, rozważ ubezpieczenie szpitalne. Pozwala ono nie tylko na otrzymanie najwyższej jakości usług medycznych w prywatnym szpitalu, lecz także pokrycie kosztów różnych zabiegów chirurgicznych (w zależności od wykupionego pakietu). Dodatkowo czas oczekiwania na wizytę u specjalisty oraz sam zabieg jest skrócony do maksymalnie 2-3 tygodni (choć to również jest uzależnione od oferty firmy ubezpieczeniowej).

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne ambulatoryjne

Nie chcesz czekać tygodniami i miesiącami na wizytę u specjalisty? A może nie chcesz usłyszeć, że tylko część badań jest refundowana? W takiej sytuacji zdecyduj się na ubezpieczenie ambulatoryjne. Jest to najczęściej wybierane i najczęściej też oferowane ubezpieczenie dobrowolne przez firmy ubezpieczeniowe. Nic dziwnego – wizja braku kolejek, niezabiegania o skierowanie, czy też braku konieczności płacenia horrendalnych sum za podstawowe badania kusi każdego. Warto jednak pamiętać o tym, iż ta forma ubezpieczenia nie pokrywa kosztów leczenia szpitalnego z wyjątkiem najprostszych zabiegów, jak założenie gipsu.

Ubezpieczenie zdrowotne – lekowe

Rzadko spotykane, acz równie interesujące ubezpieczenie – idealne dla osób przewlekle chorych, które chcą nieco zaoszczędzić przy zakupie leków. Dzięki niemu leki kupione na receptę są tańsze o określoną sumę, refundowaną przez ubezpieczyciela. Warunkiem jest fakt, iż muszą to być polskie leki wydawane wyłącznie na receptę. Niestety nie zawsze można je wykupić samodzielnie – najczęściej są wliczane w skład pakietów medycznych.

Assistance

Ostatnią ciekawą opcją jest tzw. assistance medyczny, którego nie można wykupić samodzielnie, ponieważ jest niejako rozszerzeniem pozostałych form ochrony ubezpieczeniowej. Czy warto się na niego zdecydować? Cóż, wykupienie tej opcji powoduje, że w sytuacji kryzysowej (określonej w warunkach zawartej umowy) możemy zadzwonić po pomoc niezależnie od dnia i godziny. Wówczas telefonicznie uzyskamy propozycję pomocy dostosowaną do zaistniałych okoliczności. Dodatkowo assistance, w zależności od oferty ubezpieczyciela, może zawierać również usługę transportu medycznego, wsparcia domowego po wypadku lub długim pobycie w szpitalu, czy też opiekę nad dziećmi i niepełnosprawnymi członkami rodziny. Jest to kusząca oferta dla osób samotnych lub samotnie wychowujących dzieci. Tak czy inaczej – warta przemyślenia!

Przed zakupem polisy, należy przede wszystkim skorzystać z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych, aby mieć pewność, że wybiera się najkorzystniejszy pakiet.