Ubezpieczenie rodzinne - sprawdź, komu przysługuje!

Aktualizacja:
Ubezpieczenie rodzinne. Fot. Simona Balint/Freeimages.com

Masz dość ciągłego strachu o swoich bliskich i o to, czy w razie potrzeby otrzymają odpowiednią opiekę medyczną? W takiej sytuacji koniecznie zapoznaj się z ofertami ubezpieczeń rodzinnych, które na specjalnych zasadach mogą zaoferować Tobie i Twoim bliskim szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Kiedy i czy warto się na nie decydować? Sprawdź!

Zdrowotne ubezpieczenie rodzinne – co to jest?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym przy okazji zapewniając swoim bliskim ochronę, to koniecznie sięgnij po zdrowotne ubezpieczenie rodzinne. Jest to rodzaj usługi, podobny do pakietu grupowego, w którym ochronie podlega więcej niż jedna osoba. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy. W jakim stopniu? Przyjmijmy, że dla każdego członka rodziny chcemy wykupić najtańsze ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej firmie. Koszt takich świadczeń to około 400-500 zł na rok za każdą osobę, którą chcemy ubezpieczyć. Nie trudno wyliczyć, że przy rodzinie małżeństwo + 1 dziecko to wydatek rzędu 1200-1500 zł rocznie. Pakiet rodzinny pozwala tę sumę ograniczyć do około 300-400 zł rocznie, choć to oczywiście zależy od pakietu, firmy i liczby osób objętych ochroną.

Zdrowotne ubezpieczenie rodzinne a zwykły pakiet rodzinny

Wśród ofert prywatnych ubezpieczycieli można natknąć się na pakiety rodzinne. Są one rozmaite – sporo z nich to zwyczajne ubezpieczenia na życie, czasem wzbogacone o NNW. Dlatego dobrze jest bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela. Na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na to, czy w ofercie pojawia się coś więcej niż hasła: „śmierć” lub „uszczerbek na zdrowiu”. Jeśli nie, mamy do czynienia ze zwykłym NNW. Dodatkowo oferta zdrowotnego pakietu rodzinnego powinna mieć wypisane szczegółowo świadczenia, jakie otrzymujemy, tj. dostęp do konkretnych lekarzy, listę dostępnych badań czy też zabiegów medycznych.

Kogo obejmuje zdrowotne ubezpieczenie rodzinne?

Oferta ta jest skierowana dla osób posiadających rodzinę, tj. pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim. Takie osoby mogą, lecz nie muszą posiadać dzieci. Większość agencji ogranicza możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniową wyłącznie do wskazanych osób, tj. partnera i potomstwa. Oznacza to, że z reguły nie możemy objąć ubezpieczeniem swoich rodziców, dziadków czy dalszych krewnych. Co więcej – warto zwrócić uwagę na to, ile osób możemy ubezpieczyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku rodzin wielodzietnych. Z reguły do ochrony ubezpieczeniowej można zgłosić 10 osób. Jednakże w przypadku posiadania dużej rodziny, rozsądniejszym rozwiązaniem jest poszukać dedykowanych pakietów rodzinnych, które pozwolą na jeszcze lepszą ochronę i zmniejszenie kosztów. Pozostaje tylko porównać oferty i wybrać taką, która zapewni kompleksową ochronę naszej rodziny!

Oferty pakietów zdrowotnych możesz porównywać na Punkta ZDROWIE.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments