Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców – co warto wiedzieć?

Aktualizacja:
ubezpieczenie-obcokrajowcow

Przyjeżdżasz na dłużej do Polski? Chcesz zapewnić ochronę swojej rodzinie lub przyjaciołom z zagranicy, którzy Cię odwiedzą w Polsce? A może pracownikom rozpoczynającym pracę w naszym kraju? Jest na to rozwiązanie! Sprawdź, czym jest ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców.

Nigdy nie wiadomo, kiedy może nas spotkać jakieś nieszczęście. Na pewno zawsze trzeba myśleć o przyszłości i odpowiednio się zabezpieczyć na wszelkie okoliczności. Jeśli nie masz polskiego obywatelstwa, niezbędny będzie zakup ubezpieczenia dla obcokrajowca. Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców – co to takiego? 

Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców w Polsce

Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca to świetny pomysł, by zapewnić takiej osobie bezpieczny start w naszym kraju. Polisa ta jest przeznaczona dla cudzoziemców niebędących obywatelami państw Unii Europejskiej oraz nie klasyfikujących się do możliwości korzystania z publicznego ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce. 

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie dla cudzoziemca?

Taki rodzaj ubezpieczenia jest przeznaczony dla obcokrajowca przebywającego w krajach Strefy Schengen. Jesteś zobowiązany zakupić polisę zarówno w sytuacji, jeśli wybierasz się do Polski na dłuższy okres, jak i krótki pobyt.

W przypadku dłuższego pobytu, podstawą do zakupu takiego rodzaju ubezpieczenia jest wiza: krótkookresowa na maks. 3 miesiące lub długookresowa na okres od 3 do 36 miesięcy, pobyt czasowy lub pozwolenie na zamieszkanie lub pracę.

Ubezpieczenie jest również wskazane, jeśli nie jesteś obywatelem Unii Europejskiej i podróżujesz do naszego kraju w celach turystycznych, edukacyjnych czy wypoczynkowych. Jednym słowem – jest skierowane do wszystkich, którzy chcą się ubezpieczyć na wypadek kosztów i pomocy związanej z nagłym zachorowaniem i leczeniem. 

Co obejmuje ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców?

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa może pokrywać koszty związane z:

  • przeprowadzeniem badań wymaganych do postawienia diagnozy,
  • leczeniem ambulatoryjnym,
  • pobytem w szpitalu i hospitalizacją,
  • leczeniem stomatologicznym,
  • zakupem leków,
  • udzieleniem pomocy lekarskiej,
  • transportu do placówki medycznej,
  • przewiezieniem do kraju stałego zamieszkania,
  • transportu zwłok do kraju stałego zamieszkania.

Jaka jest cena ubezpieczenia zdrowotnego?

Nie ma jednej stałej ceny ubezpieczenia dla obcokrajowców. Musisz się jednak przygotować na koszt rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Im dłuższy okres obowiązywania ochrony wybierzesz, tym koszty całkowite będą niższe. Jeśli więc wiesz z góry, jak długo będziesz przebywał w Polsce – polecam Ci zakupić polisę na dłuższy okres. Możesz wówczas sporo zaoszczędzić.

Czy można kupić ubezpieczenie zdrowotne online?

Taki produkt możesz znaleźć w ofercie kilku ubezpieczycieli funkcjonujących na polskim rynku. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz osobiście udawać się do wybranego oddziału firmy ubezpieczeniowej lub agenta – wszelkie formalności możesz dopełnić przez internet. Zakup ubezpieczenia zdrowotnego online to przysłowiowa bułka z masłem! Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych. Znajdziesz w niej oferty wszystkich ubezpieczycieli. Możesz więc w jednym miejscu porównać koszt takiej polisy oraz jej zakres, co jest bardzo istotne. Po wybraniu ubezpieczenia dopasowanego do swoich potrzeb i możliwości finansowych, bez problemu opłacisz zakup, dokonując płatności online.

Jeśli masz jakieś pytania dodatkowe, śmiało zadaj je w komentarzu.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
9 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Margo
Margo
2 lat temu

A jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym w Polsce dla obywateli polskich mieszkajacych na stale w innym kraju, pobierajacych emeryture polska? Czy ubezpieczenie Warta odnosi sie tylko do osob nie posiadających obywatelstwa polskiego?
Czy mam prawo do korzystania ze służby zdrowia w nagłym wypadku jako polski obywatel kiedy przyjeżdżam do kraju na wakacje?

Konsultant Punkta
Editor
Konsultant Punkta
1 miesiąc temu
Reply to  Margo

Dzień dobry. Jeżeli Państwo pobierają emeryturę Polską to są Państwo ubezpieczeni w Polsce i mogą Państwo korzystać z opieki zdrowotnej w Polsce.

Jacek
Jacek
14 dni temu

Nie koniecznie. Emeryture mozna pobierac bez oplacania skladki zdrowotnej. I nie bedzie mozna korzystac z opieki zdrowotnej. Mysle ze trzeba sie ubezpieczyc prywatnie.

Malgorzata Lamali
Malgorzata Lamali
2 lat temu

Chce wykupic ubezpieczenie zdrowotne dla mojego meza ktory jest z Algierii.
Jestesmy w trakcie zalatwiania pobytu dla niego,ale potrzebne jest nam ubezpieczenie.
Prosze o pomoc.
Z powazaniem Malgorzata Lamali

Malgorzata Lamali
Malgorzata Lamali
2 lat temu

Szukam ubezpieczenie zdrowotne dla mojego meza ktory jest z Algierii.
Jestesmy w trakcie zalatwienia pobytu dla mojego meza, ale potrzebujemy ubezpieczenie

Tomasz40
Tomasz40
1 rok temu

Mam wykupione ubezpieczenie w axa z plusem (130zł/mc). Obejmuje sporo w placówkach luxmed i placowkach współpracujacych. I starając się o kartę pobytu (kolejną) stwierdzili że ono nie może być, pisząc: przedłożona polisa uprawnia do pokrycia kosztów zdrowotnych jedynie w przypadku korzystania z placówek medycznych należących do sieci Partnera Medycznego
AXA – w tak ograniczonym zakresie dokument nie
zostanie uznany)
I co teraz? Wybierałem właśnie takie ubezpieczenie z poruwnywarek…
Proszę o KONKRETNĄ ofertę ubezpieczenia ktore mógłbym wykupić gdzie można by płacić skladki co miesiąc max 130zł jak obecne.

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  Tomasz40

Dzień dobry, jeśli jest Pan zainteresowany prywatnymi pakietami medycznymi, to zapraszam do kontaktu z nami: 22 490 9000.

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Witam, potrzebne jest ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca na okres 1 roku. Osoba ta pochodzi Z Maroka. Przyjeżdża do Polski na moje zaproszenie.

Konsultant Punkta
Konsultant Punkta
1 rok temu
Reply to  Małgorzata

Dzień dobry,

Zapraszamy do kontaktu z nami: 22 490 9000, przedstawimy oferty.