Ubezpieczenie mieszkania z opcją drobnych napraw. Sprawdź, kiedy możesz skorzystać z assistance

Aktualizacja:
Ubezpieczenie domu z opcją drobnych napraw

Ubezpieczenie mieszkania to nie tylko zwrot kosztów poważnych zniszczeń - zalania, włamania czy pożaru. Dodatkowa usługa Assistance zapewni Ci pomoc hydraulika lub ślusarza, gdy będziesz potrzebował drobnej domowej naprawy. Zyskasz też pomoc np. w znalezieniu mieszkania zastępczego, gdy będzie taka potrzeba. Wiedziałeś o tym? Co jeszcze daje assistance w polisie mieszkaniowej?

Ubezpieczenie mieszkania – nie tylko w razie zalania

Polisa ubezpieczeniowa na mieszkanie kojarzy nam się z poważnymi awariami i zniszczeniami, których usunięcie wymaga sporej pracy i dużych nakładów finansowych. Z ubezpieczycielem kontaktujemy się więc, gdy ktoś się do nas włamie, zaleją nas sąsiedzi, a zwarcie instalacji elektrycznej zniszczy domowe sprzęty. Tymczasem, jeśli ubezpieczenie naszego domu lub mieszkania ma opcję Assistance, możemy także liczyć na wsparcie ubezpieczyciela przy mniejszych awariach.

Cieknący zlew, wybita szyba

Gdy przydarzy Ci się drobna domowa awaria, zatkane rury kanalizacyjne, spięcie instalacji elektrycznej, nieczynny kaloryfer, zacięte drzwi czy wybita szyba, zamiast organizować na własną rękę fachowca lub szukać wśród znajomych „złotej rączki”, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela. Ten skieruje do Ciebie odpowiedniego specjalistę – hydraulika, szklarza, ślusarza, elektryka, murarza czy specjalistę od urządzeń grzewczych.

Komputer nie działa, pralka nie pierze

Na wsparcie fachowca możesz też liczyć, gdy współpracy odmówi któryś z domowych sprzętów – telewizor, radio, komputer czy któryś z artykułów gospodarstwa domowego – pralka, zmywarka czy lodówka. Specjalista przyjedzie do Twojego domu, zdiagnozuje sprzęt i naprawi, jeśli będzie to możliwe i opłacalne. Na przykład, odzyska dane z dysku ubezpieczonego komputera, gdy ten definitywnie odmówi współpracy.

Mieszkanie zastępcze

Gdy w Twoim domu dojdzie do poważnych zniszczeń, na przykład na skutek zalania, pożaru czy włamania, będziesz mógł skorzystać z dwóch polis. Klasyczne ubezpieczenie mieszkania pokryje koszty usunięcia szkód. Polisa Assistance natomiast, pomoże Ci odnaleźć się w tej sytuacji i zorganizować życie Twojej rodziny podczas remontu. Możesz więc liczyć na transport mienia, które ocalało, a także nadzór nad ubezpieczonym mieszkaniem w czasie, gdy nie nadaje się ono do użytku. Ubezpieczyciel pokryje koszty wynajmu zastępczego mieszkania lub pobytu Twojej rodziny w hotelu wraz z transportem osób i mienia.

Opieka medyczna

Gdy na skutek pożaru czy zalania ucierpisz Ty, bądź ktoś z domowników, usługa Assistance zagwarantuje wizytę lekarza lub transport do szpitala, jeśli okaże się on konieczny. Możesz też liczyć na wiele dodatkowych udogodnień – dostawę leków, pokrycie kosztów rehabilitacji czy wizyty pielęgniarki.

Wiele opcji dodatkowych

Poza wyżej wymienionymi, w ofercie różnych firm ubezpieczeniowych można znaleźć dodatkowe opcje, które wchodzą w skład polisy Assistance. Aviva (obecnie Allianz) oferuje na przykład telefoniczną pomoc konsultanta weterynaryjnego i prawnego oraz wsparcie w organizacji wakacji, zakupie biletów do kina czy wysłaniu kwiatów ukochanej osobie. Link 4 proponuje opiekę nad dziećmi i zwierzętami, gdy w ubezpieczonym mieszkaniu wydarzy się coś złego. Dlatego – zanim wybierzesz ubezpieczyciela i zdecydujesz się na zakup polisy, dokładnie dowiedz się, co znajduje się w zakresie ubezpieczenia. To udogodnienia, które wiele razy mogą ułatwić Ci życie! O szczegóły dopytaj swojego agenta. Pamiętaj też, że polisę Assistance kupuje się zwykle jako dodatek do klasycznego ubezpieczenia mieszkania.

Opcja domowego Assistance znajduje się w ofercie zdecydowanej większości towarzystw ubezpieczeniowych i niektórych banków. Na pewno ma ją w ofercie PZU, Aviva (obecnie Allianz), Proama, Allianz, Link 4.

Dowiedz się więcej u naszych doradców, zadzwoń na infolinię Punkta pod nr 22 490 90 00 lub skontaktuj się z nami mailowo: kontakt@mfind.pl – chętnie pomożemy!

Przeanalizowaliśmy oferty następujących towarzystw: PZU, Proama, Allianz, Aviva (obecnie Allianz), Link4.

 

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

  1. Sprawdź w swojej polisie mieszkaniowej, czy masz opcję assistance, jeśli masz możliwość drobnych napraw w ramach polisy, korzystaj.
  2. Gdy przydarzy Ci się drobna domowa awaria, zatkane rury kanalizacyjne, spięcie instalacji elektrycznej, nieczynny kaloryfer, zacięte drzwi czy wybita szyba, zamiast organizować na własną rękę fachowca, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela.
  3. Gdy na skutek pożaru czy zalania ucierpisz Ty, bądź ktoś z domowników, usługa Assistance zagwarantuje wizytę lekarza lub transport do szpitala, jeśli okaże się on konieczny.
  4. W ofercie różnych firm ubezpieczeniowych znajdziesz opcje, które wchodzą w skład polisy Assistance, m.in. usługi medyczne, weterynaryjne.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments