Punkta

Ubezpieczenie mieszkania – nie tylko w razie zalania

Polisa ubezpieczeniowa na mieszkanie kojarzy nam się z poważnymi awariami i zniszczeniami, których usunięcie wymaga sporej pracy i dużych nakładów finansowych. Z ubezpieczycielem kontaktujemy się więc, gdy ktoś się do nas włamie, zaleją nas sąsiedzi, a zwarcie instalacji elektrycznej zniszczy domowe sprzęty. Tymczasem, jeśli ubezpieczenie naszego domu lub mieszkania ma opcję Assistance, możemy także liczyć na wsparcie ubezpieczyciela przy mniejszych awariach.

Cieknący zlew, wybita szyba

Gdy przydarzy Ci się drobna domowa awaria, zatkane rury kanalizacyjne, spięcie instalacji elektrycznej, nieczynny kaloryfer, zacięte drzwi czy wybita szyba, zamiast organizować na własną rękę fachowca lub szukać wśród znajomych „złotej rączki”, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela. Ten skieruje do Ciebie odpowiedniego specjalistę – hydraulika, szklarza, ślusarza, elektryka, murarza czy specjalistę od urządzeń grzewczych.

Komputer nie działa, pralka nie pierze

Na wsparcie fachowca możesz też liczyć, gdy współpracy odmówi któryś z domowych sprzętów – telewizor, radio, komputer czy któryś z artykułów gospodarstwa domowego – pralka, zmywarka czy lodówka. Specjalista przyjedzie do Twojego domu, zdiagnozuje sprzęt i naprawi, jeśli będzie to możliwe i opłacalne. Na przykład, odzyska dane z dysku ubezpieczonego komputera, gdy ten definitywnie odmówi współpracy.

Mieszkanie zastępcze

Gdy w Twoim domu dojdzie do poważnych zniszczeń, na przykład na skutek zalania, pożaru czy włamania, będziesz mógł skorzystać z dwóch polis. Klasyczne ubezpieczenie mieszkania pokryje koszty usunięcia szkód. Polisa Assistance natomiast, pomoże Ci odnaleźć się w tej sytuacji i zorganizować życie Twojej rodziny podczas remontu. Możesz więc liczyć na transport mienia, które ocalało, a także nadzór nad ubezpieczonym mieszkaniem w czasie, gdy nie nadaje się ono do użytku. Ubezpieczyciel pokryje koszty wynajmu zastępczego mieszkania lub pobytu Twojej rodziny w hotelu wraz z transportem osób i mienia.

Opieka medyczna

Gdy na skutek pożaru czy zalania ucierpisz Ty, bądź ktoś z domowników, usługa Assistance zagwarantuje wizytę lekarza lub transport do szpitala, jeśli okaże się on konieczny. Możesz też liczyć na wiele dodatkowych udogodnień – dostawę leków, pokrycie kosztów rehabilitacji czy wizyty pielęgniarki.

Wiele opcji dodatkowych

Poza wyżej wymienionymi, w ofercie różnych firm ubezpieczeniowych można znaleźć dodatkowe opcje, które wchodzą w skład polisy Assistance. Aviva oferuje na przykład telefoniczną pomoc konsultanta weterynaryjnego i prawnego oraz wsparcie w organizacji wakacji, zakupie biletów do kina czy wysłaniu kwiatów ukochanej osobie. Link 4 proponuje opiekę nad dziećmi i zwierzętami, gdy w ubezpieczonym mieszkaniu wydarzy się coś złego. Dlatego – zanim wybierzesz ubezpieczyciela i zdecydujesz się na zakup polisy, dokładnie dowiedz się, co znajduje się w zakresie ubezpieczenia. To udogodnienia, które wiele razy mogą ułatwić Ci życie! O szczegóły dopytaj swojego agenta. Pamiętaj też, że polisę Assistance kupuje się zwykle jako dodatek do klasycznego ubezpieczenia mieszkania.

Opcja domowego Assistance znajduje się w ofercie zdecydowanej większości towarzystw ubezpieczeniowych i niektórych banków. Na pewno ma ją w ofercie PZU, Aviva, Proama, Allianz, Link 4.

Dowiedz się więcej u naszych doradców, zadzwoń na infolinię Punkta, dawniej mfind pod nr 22 490 90 00 lub skontaktuj się z nami mailowo: kontakt@mfind.pl – chętnie pomożemy!

Przeanalizowaliśmy oferty następujących towarzystw: PZU, Proama, Allianz, Aviva, Link4.