Jedziesz na urlop? Ubezpiecz swoje mieszkanie! Już od 1 zł dziennie!

Aktualizacja:
polisa włamania do domów i mieszkań

Czy wiesz, że podczas Twojej dłuższej nieobecności Twoje mieszkanie narażone jest na niebezpieczeństwa? Złodzieje mają swoje sposoby i doskonale wiedzą, kiedy Twoje lokum stoi puste. Jak się zabezpieczyć? Wykup ubezpieczenie mieszkania wyłącznie na czas Twoich wakacji.

Co roku w Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy włamań do mieszkań oraz domów. Zazwyczaj dzieje się to podczas nieobecności lokatorów, którzy po powrocie tracą swój dorobek życia. Wartościowe sprzęty, rodzinne pamiątki, biżuteria i oszczędności regularnie odkładane do „skarpety” – tego najczęściej nie było już w domu po powrocie z wymarzonej wycieczki czy urlopu. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na wakacje? Sprawdź nasze rady!

Jak zabezpieczyć dom przed katastrofą?

Zadbaj o to, by przed wyjazdem przekazać komplet kluczy zaufanej osobie. Może to być sąsiad, przyjaciółka czy ktoś z rodziny. Osoba ta zadba nie tylko o podlanie kwiatków czy nakarmienie rybek w akwarium, ale również skontroluje czy w Twoim domu nie doszło do żadnej awarii. By wszelkie katastrofy ograniczyć do minimum, pamiętaj o tym, aby przed wyjazdem na urlop:

 • zakręcić główny zawór wody,
 • zakręcić główny kurek z gazem,
 • odłączyć wszelkie sprzęty od prądu,
 • zamknąć wszystkie okna,
 • wyłączyć bezpieczniki (nie zapominając o pozbyciu się jedzenia z lodówki!).
 •  

Wynajem mieszkania – kto powinien zadbać o ubezpieczenie

 

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Przede wszystkim zadbaj o to, by Twój dom zaopatrzony był w wysokiej klasy drzwi oraz zamki antywłamaniowe. Pomyśl również o monitoringu oraz alarmie, bo ten na pewno skutecznie odstraszy złodzieja. Najepszym „alarmem” jest jednak sąsiad, który zwraca uwagę na to, co wokół się dzieje. Warto na taką wzajemną sieć sąsiedzkiej pomocy postawić, bo po pierwsze nic nie kosztuje, a po drugie wg. policjantów jest skuteczniejsza od profesjonalnych systemów. To sąsiedzi właśnie widzą najlepiej kiedy coś się wokół domu dzieje podczas nieobecności mieszkańców i mogą wezwać pomoc. Złodzieje mają swoje sposoby na zniszczenie profesjonalnego zamka czy oszukanie kamery, ale nie są bezszelestni i jeśli czują, że mieszkanie, dom, jest obserwowane przez otoczenie, raczej nie ryzykują wspadki.

Możliwe są również rozwiązania bardziej nowoczesne: nieopodal wejścia możemy zamontować fotopułapkę, czyli urządzenie, które zrobi zdjęcie złodziejowi włamującemu się do Twoich czterech kątów. System natychmiastowo wyśle na Twojego smartfona fotografię nieproszonego gościa, co ułatwi jego identyfikację, a Ty niezwłocznie dowiesz się o tym niemiłym zdarzeniu.

Ubezpieczenie mieszkania Proama 

Najlepsze rozwiązanie? Ubezpieczenie nieruchomości na czas urlopu!

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że włamywacze cały czas mają oko na Twój dom. Doskonale wiedzą, kiedy rozpoczynasz swój urlop i zostawisz swoje mieszkanie bez opieki. W jaki sposób możesz się ochronić? Wykupując odpowiednie ubezpieczenie mieszkania na czas urlopu.

Ubezpieczenie mieszkania na czas wyjazdu – przegląd ofert

Sprawdziłam, jakie oferty przygotowali ubezpieczyciele – sprawdź, gdzie dostępna jest polisa mieszkaniowa chroniąca Twoje lokum na czas wakacji.

 • Allianz
  Oferuje ubezpieczenie na czas wyjazdu za 1 zł dziennie, lecz nie mniej niż 5 zł za cały okres polisy. Suma ubezpieczenia ruchomości domowych wynosi 10 000 zł. Ubezpieczenie te możesz zawrzeć tylko wtedy, gdy posiadasz ubezpieczenie turystyczne w Allianz.
 • Aviva (obecnie Allianz)
  Krótkoterminowe ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas urlopu w Aviva (obecnie Allianz) możesz zawrzeć na maksymalnie 45 dni. Możesz je nabyć online wraz z polisą turystyczną „Twoja Podróż”. Ubezpieczenie obejmuje elementy stałe oraz ruchomości zniszczone na skutek pożaru, zdarzeń losowych lub poprzez kradzież z włamaniem lub rozbój.
 • TU Europa
  Ochronę mieszkania na czas wyjazdu na urlop zapewnia również TU Europa. Takie ubezpieczenie możesz kupić jako dodatek do polisy turystycznej.

Niestety, ubezpieczyciele nie podają szczegółowych informacji o wysokości składek oraz sumie ubezpieczenia. Produkty te dobierane są indywidualnie – w zależności od tego, jak duże i ile warte jest Twoje mieszkanie, gdzie się znajduje, co zostało zapisane w umowie oraz na jak długo wyjeżdżasz.

 

Zalanie mieszkania –  jak uzyskać odszkodowanie

 

Standardowe ubezpieczenie mieszkania – ile kosztuje?

Przy okazji wyjazdu, warto rozważyć zakup zwykłego ubezpieczenia nieruchomości. Jeśli wybierzemy polisę na rok, jego koszt będzie nawet mniejszy niż ta przysłowiowa złotówka.

Przykład? Ubezpieczenie mieszkania o wartości 300 tys. złotych w Warszawie to koszt około 100 zł.  Polisa z Link 4 będzie kosztowała 113 zł rocznie, ale oferta zawiera szeroką ochronę assistance, pomoc w awariach domowych, oraz dodatkowe opcje.

 

Konkurencyjną ofertę ma także Warta, która oferuje rozszerzenie ubezpieczenia o ochronę torebki czy laptopa, który mamy przy sobie, nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie mieszkania?

Wybierając ubezpieczenie na czas urlopu, zwróć uwagę na to, czy nie bardziej opłaca się wykupić polisę na rok lub dłużej oraz co ono obejmuje. Dobrze, żeby na liście znalazły się takie czynniki jak: pożar, powódź, huragan, zalanie, upadek drzewa, zapadnięcie gruntu, eksplozja, kradzież z włamaniem i rabunkiem, wandalizm czy szkody wężykowate (czyli te spowodowanie pęknięciem rur doprowadzających wodę).

A czy Ty zabezpieczasz i ubezpieczasz swoje mieszkanie przed wyjazdem na wakacje?

Dodatkowe informacje o tym jak się zabezpieczyć znajdziesz w naszym artykule:  Włamania do domów i mieszkań 

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej