Allianz Bezpieczny Dom – ubezpieczenie mieszkania/domu

Aktualizacja:
allianz bezpieczny dom

Kupiłeś wymarzony apartament, zbudowałeś upragniony dom, wyremontowałeś mieszkanie po babci, do którego zawsze miałeś sentyment? Na pewno włożyłeś w to dużo pracy, zaangażowania i sporo pieniędzy. W końcu się wprowadzasz − jest idealnie. Aż tu pewnego dnia budzisz się po kostki w wodzie. A tak długo wybierałeś ten egzotyczny parkiet… Allianz Bezpieczne cztery kąty to ubezpieczenie mieszkania, które może tu pomóc.

Allianz Bezpieczny Dom – Dlaczego warto ubezpieczyć swoje lokum?

Nie od dziś wiadomo, że nieszczęścia chodzą po ludziach. Po nieruchomościach też. Pożar, powódź, huragan, gradobicie czy włamanie − wszystko to brzmi jak senny koszmar, ale na co dzień przydarza się wielu osobom, zwykle zupełnie niespodziewanie. Ubezpieczając dom lub mieszkanie w Allianz, możesz spać spokojnie. Polisa nie tylko może Ci pozwolić odtworzyć zniszczone mienie – tego samego rodzaju i jakości, ale też może pokryć koszty doraźnej pomocy, np. akcji ratowniczej w razie pożaru, usunięcia przyczyn awarii, porządków po szkodzie, a nawet zapewni ochronę mienia podczas przeprowadzki, naprawy lub konserwacji. Nie musisz też szacować wartości ważnych dla ciebie rzeczy w ramach określonych limitów – Allianz pozwala ustalić dowolną sumę ubezpieczenia przedmiotów wartościowych.

Czytaj także: Ubezpieczenie mieszkania i domu – jak wybrać? Gdzie kupić najkorzystniej? Poradnik Punkta

Pamiętaj: Z ochrony możesz korzystać przez 12 lub 36 miesięcy. Polisa wykupiona na trzy lata daje ci gwarancję niezmienności ceny, co jest szczególnie wygodne dla osób korzystających z kredytu hipotecznego.

Co obejmuje polisa Allianz Bezpieczny Dom?

Ubezpieczeniu Allianz Bezpieczny Dom może podlegać:

− dom lub dom w trakcie budowy,

− elementy działki, garaż, budynki gospodarcze, domek letniskowy,

− nagrobki,

− mieszkanie – własnościowe lub wynajęte, które zamieszkujesz,

− mieszkanie, które wynajmujesz innej osobie.

Czytaj także: Jedziesz na urlop? Ubezpiecz swoje mieszkanie! Już od 1 zł dziennie!

Allianz Bezpieczny Dom opcje:

  1. Bezpieczny Dom – w ramach tej polisy definiujesz wybrane przez siebie ryzyka. To opcja korzystna, gdy np. wynajmujesz mieszkanie.
  2. Bezpieczny Dom Plus – to ubezpieczenie, które zabezpiecza twój majątek na wypadek wystąpienia wielu różnych sytuacji.

Obie opcje obejmują ochroną:

− fundamenty,

− izolację: przeciwwilgociową, cieplną, przeciwdźwiękową, przeciwogniową itd.,

− stropy,

− balkony, balustrady, schody,

− dachy, stropodachy, obróbki blacharskie,

− wszelkie instalacje (elektryczną, gazową, kanalizacyjną, wodociągową itp.),

− stałe elementy wykończenia, takie jak okładziny podłogowe, podwieszane sufity, powłoki malarskie czy szyby.

Czytaj także: Ubezpieczenie mieszkania z opcją drobnych napraw. Sprawdź, kiedy możesz skorzystać z assistance

Allianz Bezpieczny Dom:  A co z mieniem ruchomym?

Szkodzie/utracie mogą ulec nie tylko stałe elementy domu lub mieszkania. Polisa Allianz zadba też o twoje domowe ruchomości, takie jak:

− książki, płyty, ubrania,

− sprzęt RTV, AGD,

− gotówka i karty płatnicze, dokumenty,

− biżuteria,

− urządzenia i sprzęt sportowy/turystyczny,

− meble, dywany, wykładziny, żaluzje, zasłony, lampy itp.,

− zwierzęta domowe: psy, koty… a nawet rybki akwariowe!

Czytaj także: Ubezpieczenie domu – polisa nie tylko „pod kredyt”. Gdzie kupić polisę?

Jak działa ubezpieczenie Allianz Bezpieczny Dom?

To proste: kiedy dochodzi do zdarzenia, w wyniku którego zniszczeniu ulegają ubezpieczone w ramach polisy elementy domu lub mieszkania, należy zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela. Wówczas może on pokryć koszty usunięcia zniszczeń do sumy określonej w polisie. Rozliczenie odbywa się na podstawie faktur wystawionych za materiały lub usługi remontowo-budowlane.

Allianz Bezpieczny Dom zgłoszenie szkody:

− zadzwonisz pod numer 224 224 224,

− wyślesz wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: [email protected].

Pamiętaj: jeśli wartość twojej szkody nie przekroczyła sumy 2000 zł, ubezpieczyciela obowiązuje tzw. szybka ścieżka likwidacji. Oznacza to, że wszelkie formalności możesz ograniczyć do jednej rozmowy telefonicznej lub wymiany e-maili. Cały proces łącznie z wypłatą pieniędzy nie powinien zająć więcej niż kilka dni.

Allianz Home Assistance, czyli w czym można pomóc?

Home Assistance to usługa dostępna zarówno w pakiecie Bezpieczny Dom, jak i Bezpieczny Dom Plus. Możesz uzyskać pomoc 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. W jakich sytuacjach możesz skorzystać z tej opcji? Niemal w każdej! Ubezpieczyciel może zapewnić ci naprawę sprzętu RTV, AGD, PC (nie starszego niż 5 lat), pomoc ślusarza, hydraulika, dekarza, szklarza i innych specjalistów. Dodatkowo – jeśli twój dom czy mieszkanie nie będzie zdatne do przebywania w nim, Allianz może pokryć koszty transportu do hotelu, zakwaterowania i przechowania ocalałego mienia. W sytuacjach kryzysowych Allianz Home Assistance może zapewnić również również pomoc medyczną i transport do i ze szpitala, a także opiekę nad dziećmi, osobami niepełnosprawnymi, a nawet domowymi zwierzakami.

Czytaj także: Wymarzony dom – budować samodzielnie, czy kupić od dewelopera?

Allianz Bezpieczny Dom – Spokojna głowa w podróży

Wyjeżdżasz na wczasy, ale ciągle myślisz o tym, czy w domu wszystko w porządku? Polisa Allianz na czas wyjazdu to krótkoterminowe ubezpieczenie domu lub mieszkania na czas wyjazdu. Możesz ją podpisać, jeśli posiadasz ubezpieczenie turystyczne w Allianz, płacąc jedynie 1 zł dziennie. Suma ubezpieczenia ruchomości domowych w tej opcji to maksymalnie 10 000 zł. Teraz możesz nurkować w oceanie lub zdobywać górskie szczyty bez zamartwiania się!

Mądry Polak… przed szkodą

Myślenie według schematu „Mnie to nie dotyczy” bywa zgubne. Niejeden już się o tym przekonał. Dlatego jeśli dbasz o ubezpieczenie zdrowotne, jeśli jako kierowca regularnie wykupujesz polisę OC i AC, zadbaj też o przestrzeń, w której żyjesz, oraz o przedmioty, które mają dla ciebie wartość – materialną czy emocjonalną. Czasem jedna chwila może zmienić całe życie. Nie bądź mądry po szkodzie.

Ubezpieczenie mieszkania - online i przez telefon


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej