Punkta

Allianz Bezpieczny Dom – Dlaczego warto ubezpieczyć swoje lokum?

Nie od dziś wiadomo, że nieszczęścia chodzą po ludziach. Po nieruchomościach też. Pożar, powódź, huragan, gradobicie czy włamanie − wszystko to brzmi jak senny koszmar, ale na co dzień przydarza się wielu osobom, zwykle zupełnie niespodziewanie. Ubezpieczając dom lub mieszkanie w Allianz, możesz spać spokojnie. Polisa nie tylko może Ci pozwolić odtworzyć zniszczone mienie – tego samego rodzaju i jakości, ale też może pokryć koszty doraźnej pomocy, np. akcji ratowniczej w razie pożaru, usunięcia przyczyn awarii, porządków po szkodzie, a nawet zapewni ochronę mienia podczas przeprowadzki, naprawy lub konserwacji. Nie musisz też szacować wartości ważnych dla ciebie rzeczy w ramach określonych limitów – Allianz pozwala ustalić dowolną sumę ubezpieczenia przedmiotów wartościowych.

Pamiętaj: Z ochrony możesz korzystać przez 12 lub 36 miesięcy. Polisa wykupiona na trzy lata daje ci gwarancję niezmienności ceny, co jest szczególnie wygodne dla osób korzystających z kredytu hipotecznego.

 

Co obejmuje polisa Allianz Bezpieczny Dom?

Ubezpieczeniu Allianz Bezpieczny Dom może podlegać:

− dom lub dom w trakcie budowy,

− elementy działki, garaż, budynki gospodarcze, domek letniskowy,

− nagrobki,

− mieszkanie – własnościowe lub wynajęte, które zamieszkujesz,

− mieszkanie, które wynajmujesz innej osobie.

Allianz Bezpieczny Dom opcje:

  1. Bezpieczny Dom – w ramach tej polisy definiujesz wybrane przez siebie ryzyka. To opcja korzystna, gdy np. wynajmujesz mieszkanie.
  2. Bezpieczny Dom Plus – to ubezpieczenie, które zabezpiecza twój majątek na wypadek wystąpienia wielu różnych sytuacji.

Obie opcje obejmują ochroną:

− fundamenty,

− izolację: przeciwwilgociową, cieplną, przeciwdźwiękową, przeciwogniową itd.,

− stropy,

− balkony, balustrady, schody,

− dachy, stropodachy, obróbki blacharskie,

− wszelkie instalacje (elektryczną, gazową, kanalizacyjną, wodociągową itp.),

− stałe elementy wykończenia, takie jak okładziny podłogowe, podwieszane sufity, powłoki malarskie czy szyby.

Allianz Bezpieczny Dom:  A co z mieniem ruchomym?

Szkodzie/utracie mogą ulec nie tylko stałe elementy domu lub mieszkania. Polisa Allianz zadba też o twoje domowe ruchomości, takie jak:

− książki, płyty, ubrania,

− sprzęt RTV, AGD,

− gotówka i karty płatnicze, dokumenty,

− biżuteria,

− urządzenia i sprzęt sportowy/turystyczny,

− meble, dywany, wykładziny, żaluzje, zasłony, lampy itp.,

− zwierzęta domowe: psy, koty… a nawet rybki akwariowe!

Jak działa ubezpieczenie Allianz Bezpieczny Dom?

To proste: kiedy dochodzi do zdarzenia, w wyniku którego zniszczeniu ulegają ubezpieczone w ramach polisy elementy domu lub mieszkania, należy zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela. Wówczas może on pokryć koszty usunięcia zniszczeń do sumy określonej w polisie. Rozliczenie odbywa się na podstawie faktur wystawionych za materiały lub usługi remontowo-budowlane.

Allianz Bezpieczny Dom zgłoszenie szkody:

− zadzwonisz pod numer 224 224 224,

− wyślesz wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: szkody@allianz.pl.

Pamiętaj: jeśli wartość twojej szkody nie przekroczyła sumy 2000 zł, ubezpieczyciela obowiązuje tzw. szybka ścieżka likwidacji. Oznacza to, że wszelkie formalności możesz ograniczyć do jednej rozmowy telefonicznej lub wymiany e-maili. Cały proces łącznie z wypłatą pieniędzy nie powinien zająć więcej niż kilka dni.

Allianz Home Assistance, czyli w czym można pomóc?

Home Assistance to usługa dostępna zarówno w pakiecie Bezpieczny Dom, jak i Bezpieczny Dom Plus. Możesz uzyskać pomoc 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. W jakich sytuacjach możesz skorzystać z tej opcji? Niemal w każdej! Ubezpieczyciel może zapewnić ci naprawę sprzętu RTV, AGD, PC (nie starszego niż 5 lat), pomoc ślusarza, hydraulika, dekarza, szklarza i innych specjalistów. Dodatkowo – jeśli twój dom czy mieszkanie nie będzie zdatne do przebywania w nim, Allianz może pokryć koszty transportu do hotelu, zakwaterowania i przechowania ocalałego mienia. W sytuacjach kryzysowych Allianz Home Assistance może zapewnić również również pomoc medyczną i transport do i ze szpitala, a także opiekę nad dziećmi, osobami niepełnosprawnymi, a nawet domowymi zwierzakami.

Allianz Bezpieczny Dom – Spokojna głowa w podróży

Wyjeżdżasz na wczasy, ale ciągle myślisz o tym, czy w domu wszystko w porządku? Polisa Allianz na czas wyjazdu to krótkoterminowe ubezpieczenie domu lub mieszkania na czas wyjazdu. Możesz ją podpisać, jeśli posiadasz ubezpieczenie turystyczne w Allianz, płacąc jedynie 1 zł dziennie. Suma ubezpieczenia ruchomości domowych w tej opcji to maksymalnie 10 000 zł. Teraz możesz nurkować w oceanie lub zdobywać górskie szczyty bez zamartwiania się!

Mądry Polak… przed szkodą

Myślenie według schematu „Mnie to nie dotyczy” bywa zgubne. Niejeden już się o tym przekonał. Dlatego jeśli dbasz o ubezpieczenie zdrowotne, jeśli jako kierowca regularnie wykupujesz polisę OC i AC, zadbaj też o przestrzeń, w której żyjesz, oraz o przedmioty, które mają dla ciebie wartość – materialną czy emocjonalną. Czasem jedna chwila może zmienić całe życie. Nie bądź mądry po szkodzie.

 

Ubezpieczenie mieszkania - online i przez telefon