Pakiety medyczne dla małych firm - oferty - co możesz zyskać?

Aktualizacja:
pakiety-medyczne-dla-firm

Niedawno opublikowaliśmy dla Was 5 zasad, których należy się trzymać przy wyborze pakietu medycznego. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam kilka pakietów medycznych stworzonych dla małych, dopiero rozwijających się firm. Sprawdź szczegóły i wybierz najlepszą ofertę! Co możesz zyskać wybierając pakiety medyczne dla Twojej firmy?

Na rynku jest coraz więcej placówek oferujących dobre pakiety medyczne z całym wachlarzem usług. Każda z firm oferuje podobne, jednak delikatnie zmienione opcje. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane firmy to Luxmed oraz Medicover. Co oferują jeśli chodzi o pakiety medyczne dla małych firm?

Pakiety medyczne dla małych firm –  co oferuje rynek

Do pakietów medycznych dla dużych firm i korporacji już zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale na rynku ciągle jest „dziura” jeśli chodzi o dostęp do prywatnej opieki medycznej właścicieli i pracowników niewielkich firm. Oczywiście mogą oni wykupić pakiet indywidualny dla siebie lub swojej rodziny, ale taka opieka zwykle wypada drożej niż pakiet firmowy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: firmom oferującym pakiety medyczne zwykle bardziej opłaca się zaoferować lepszą cenę grupie osób, w przypadku korporacji to często 100 +, niż pojedynczej osobie czy jej rodzinie.

Pakiety medyczne dla małych firm to więc opcja pośrednia –  można mieć opiekę medyczną w dobrej cenie – zaoferować ją pracownikom jako dodatkowy, pozapłacowy bonus i częściowo także wrzucić w koszty.

Luxmed – pakiet dla małych firm

Luxmed to największa sieć prywatnych poradni medycznych w Polsce. W ofercie możemy znaleźć dwa pakiety dla mniejszych firm. Oto one:

– pakiet dla właścicieli jednoosobowych działalności,
– pakiet dla firm liczących od 2 do 9 pracowników.

Czytaj także: Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus

Pakiet dla właścicieli jednoosobowych działalności Lux Med

W przypadku opcji pierwszej, Luxmed oferuje dostęp do placówek na terenie całego kraju, jak również do ponad 100 miejsc współpracujących z nimi. Pojawia się także możliwość zapewnienia opieki medycznej rodzinie oraz zamawiania wizyt, recept, odbierania wyników i konsultacji medycznych bez wychodzenia z domu – całkowicie online. Jest to z pewnością ciekawa opcja dla kogoś, kto np. ma w domu małe dziecko lub nie chce tracić czasu na dojazd do placówki i osobistą wizytę.

Pakiet dla firm liczących od 2 do 30 pracowników Lux Med

Opcja druga oferowana przez Luxmed zapewnia podobne benefity, co w przypadku pierwszej. Również uwzględnia możliwość objęcia opieką medyczną rodziny pracowników, konsultacje online i dostęp do placówek na terenie całego kraju. Dodatkowo jest atrakcyjna cenowo, ponieważ ceny pakietu rozpoczynają się od 39 zł miesięcznie za pracownika. Koszt pakietu zależy od liczby wybranych specjalizacji, badań oraz usług oferowanych przez Luxmed.

Medicover – szczegóły pakietu dla małych firm

Medicover funkcjonuje w Polsce od ponad 20 lat. Proponuje pakiety medyczne dla małych firm liczących min. 2 osoby. Umożliwia pracownikom wybór wariantu rodzinnego, obejmującego szeroki zakres świadczeń – do wyboru jest aż 6 różnych pakietów. Wszystkie są opisane poniżej.

Zdrowie – pakiet podstawowy. W ofercie znajdziemy: konsultacje z lekarzem i specjalistami (w tym z internistą, pediatrą, ginekologiem, okulistą oraz dermatologiem), podstawowe zabiegi pielęgniarskie, diagnostyczne, szczepienia przeciwko grypie. Dodatkowo pakiet oferuje 15 proc. zniżki na usługi Medicover wykraczające poza pakiet.

Zdrowie Plus – pakiet nieco bardziej rozbudowany, dzięki któremu możemy dodatkowo skorzystać z konsultacji u ortopedy, chirurga, laryngologa, kardiologa, neurologa i urologa. Posiada również rozszerzony pakiet badań diagnostycznych i prowadzenie ciąży.

Zdrowie Extra – oprócz wszystkiego, co zostało przedstawione wcześniej, ten pakiet oferuje konsultacje z chirurgiem naczyniowym, onkologiem, diabetologiem, endokrynologiem, gastrologiem, lekarzem medycyny podróży, pulmonologiem, nefrologiem i reumatologiem. Pojawia się tutaj dodatkowo możliwość czterech wizyt domowych w ciągu roku.

Zdrowie Premium – w tym przypadku oferta rozszerza się do możliwości wizyt u specjalistów z innych dziedzin: ortoptysta, patomorfolog, lekarz rehabilitacji, proktolog, radiolog, rehabilitant, torakochirurg. W przypadku tego pakietu mamy również możliwość fizjoterapii oraz konsultacji u lekarzy specjalistów m.in.: seksuologa, psychologa, psychiatry, dietetyka.
– Zdrowie Premium +, ten pakiet umożliwia nam, w odróżnieniu do pakietu Premium, dostęp do specjalistów bez limitu, dodatkowo pojawia się tutaj opcja chirurgia jednego dnia, która jest sposobem leczenia zabiegowego w celu wykonania u pacjenta określonego zabiegu chirurgicznego w minimalnym czasie (do 24 godzin).

– Zdrowie Prestige – jak sama nazwa wskazuje najbardziej prestiżowy pakiet. Mamy tutaj dodatkowo możliwość leczenia szpitalnego i wykonywania zabiegów, jak również prowadzenia ciąży i odbycia porodu w jednej z wykwalifikowanych placówek.

Różnorodne pakiety dla firm posiada również m.in.: Enel-med, Falck oraz Zdrowotneplus, jednak w ich przypadku szczegółowa oferta jest dobierana indywidualnie.


Podsumowanie

  1. Pakiety medyczne dla firm to dobra opcja na obniżenie kosztów opieki zdrowotnej
  2. Dotychczas z pakietów korzystały głównie korporacje i duże organizacje, albo osoby ubezpieczające się indywidualnie
  3. Aktualnie pakiety medyczne dla małych firm oferuje wielu ubezpieczycieli. Najwięksi z nich to Lux Med i Medicover
  4. Koszt pakietu medycznego jest niewielki jeśli porównać go z kosztami prywatnych wizyt lekarskich
  5. Z pakietu dla małych firm mogą skorzystać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak i zatrudniające pracowników


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej