Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko od MetLife: więcej niż NNW!

Aktualizacja:
bezpieczne dziecko nnw

Choćbyśmy roztoczyli najszczelniejszy parasol ochronny, nie jesteśmy w stanie ustrzec naszego dziecka przed wszystkimi zagrożeniami. Nigdy nie przewidzimy pewnych zdarzeń i sytuacji życiowych, którym będziemy musieli stawić czoła. Względny spokój i poczucie bezpieczeństwa może zagwarantować nam odpowiednia polisa. Czy ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko od MetLife jest właśnie jedną z nich? To więcej niż zwykle NNW!

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko to propozycja funkcjonująca na rynku pod szyldem MetLife, która w ramach jednej polisy umożliwia wykupienie terminowego ubezpieczenia na życie dziecka, a także rozszerzenie jego zakresu o umowy dodatkowe – Ubezpieczenie Dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i choroby oraz ubezpieczenie na wypadek śmierci lub trwałego inwalidztwa ubezpieczającego, czyli osoby sprawującej pieczę nad dzieckiem. Jest to więc produkt kompleksowy, którzy przyda się nie tylko w sytuacji kiedy nasza pociecha skręci kostkę, ale naprawdę zabezpieczy sytuację malucha i rodziny, w różnych życiowych sytuacjach.

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko: dla kogo i na jak długo?

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko to produkt skierowany nie tyle do dziecka, ale do jego rodzica czy opiekuna. Ochroną w ramach umowy podstawowej i umowy dodatkowej Ubezpieczenie Dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków lub choroby, może zostać objęta osoba, która w dniu podpisania umowy nie ukończyła 16. roku życia.

Umowa podstawowa zawierana jest na czas określony i upływa w dniu rocznicy podpisania umowy, bezpośrednio po ukończenia przez ubezpieczonego 21. roku życia. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku umowy dodatkowej dla dziecka. Ta podpisywana jest na okres minimum jednego miesiąca, jednak nie dłuższy niż rok. Decydując się na umowę obejmującą zakresem osobę ubezpieczającą, wówczas ochrona trwa przez cały czas trwania umowy podstawowej.

Opcjonalnie, w ramach umowy dodatkowej Ubezpieczenie na wypadek śmierci lub całkowitego i trwałego inwalidztwa może zostać osoba w wieku od 18 do 71 lat.

MetLife z myślą o dziecku: co obejmuje? Nie tylko NNW!

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach polisy Bezpieczne Dziecko obejmuje:

  • Śmierć,
  • Trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • Zdiagnozowanie groźnej choroby,
  • Hospitalizacja w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub choroby,
  • Złamania i oparzenia wskutek nieszczęśliwego wypadku.

UWAGA: Umowa podstawowa obejmuje zakresem tylko i wyłącznie śmierć osoby ubezpieczonej.

Dodatkowo, decydując się na podpisanie umowy dodatkowej obejmującej ochroną osobę dorosłą, otrzymujemy świadczenia w przypadku:

  • Śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • Całkowitego i trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko: co warto wiedzieć?

O ile w przypadku umowy podstawowej gwarantującej świadczenia na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, raczej nie doszukamy się żadnych kruczków, o tyle w przypadku umów dodatkowych, warto zwrócić szczególną uwagę na pewne kwestie.

Po pierwsze, zanim zdecydujemy się na Ubezpieczenie Dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków czy groźnych chorób, warto zapoznać się z definicjami tych drugich. W OWU znajdziemy szczegółowy zapis mówiący o tym, jakie choroby uznawane są za „groźne”.

W wykazie znajdziemy m.in. chorobę nowotworową, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, przewlekłą chorobę serca, utratę wzroku, cukrzycę czy przeszczepienie narządów. Warto jednak wiedzieć, że zdiagnozowanie którejś z nich nie jest gwarancją wypłaty świadczenia, ponieważ każdy z tych przypadków obostrzony jest szeregiem wyłączeń odpowiedzialności.

Po drugie, o świadczenie na wypadek groźnej choroby możemy ubiegać się tylko w sytuacji, gdy do jej zdiagnozowania i podjęcia leczenia doszło nie wcześniej niż po upływie 90 dni od daty rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko –  kiedy nie zadziała NNW?

Zapoznając się z OWU zalecamy zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Z nich dowiemy się m.in. że nie możemy liczyć na świadczenia w przypadku trwałego inwalidztwa, złamań czy hospitalizacji, jeśli nastąpią one np. w przypadku choroby, niepełnosprawności fizycznej i zaburzeń psychicznych. Groźna choroba nie obejmuje wad wrodzonych, ani żadnych schorzeń wynikających z zakażenia AIDS czy HIV.

Hospitalizacja w następstwie choroby nie obejmuje przypadków chorób psychicznych, rutynowych badań, ani sytuacji, kiedy osoba ubezpieczona była leczona na dane schorzenie w ciągu dwóch lat przed rozpoczęciem ochrony. Z kolei w przypadku choroby nowotworowej, ubezpieczenie nie obejmuje przypadków rozpoznanych w pierwszych dwóch latach ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko –  składka

Wysokość składki zależy oczywiście od kilku czynników, ale ubezpieczenie można zakupić od około 44 zł miesięcznie.

 

Podsumowanie

 

  • Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko gwarantuje pakiet ochronny nie tylko dla pociechy, ale także – poprzez umowę dodatkową – dla jej opiekuna czy rodzica, w wieku od 18. do 71. roku życia.
  • Decydując się na propozycję od MetLife do wyboru otrzymujemy ochronę ubezpieczeniową w ramach umowy podstawowej obejmującej życie dziecka oraz umów dodatkowych – Ubezpieczenie Dziecka od NW oraz choroby, a także Ubezpieczenie na wypadek śmierci lub inwalidztwa osoby ubezpieczającej.
  • Rozszerzona wersja ubezpieczenia Bezpieczne Dziecko oferuje ochronę na wypadek śmierci, trwałego inwalidztwa, złamania, oparzenia, groźnej choroby czy hospitalizacji będącej skutkiem nieszczęśliwego wypadku lub choroby.
  • Podejmując decyzję dotyczącą wyboru ubezpieczenia zapoznajmy się ze szczegółami zapisanymi w OWU oraz definicją zdarzeń, które objęte są ochroną. Zwróćmy szczególną uwagę na przypadki groźnych chorób, które ujęte zostały w wyłączeniach odpowiedzialności.
  • Pamiętajmy, że ubezpieczyciel oferuje 4 warianty ubezpieczenia z różnymi kwotami wypłat oraz ochronę ubezpieczeniową obejmującą życie dziecka oraz kompleksową ochronę wypadkowo – zdrowotną ze świadczeniami z tytułu trwałego inwalidztwa, złamania, oparzenia, groźnej choroby czy hospitalizacji lub operacji będących skutkiem nieszczęśliwego wypadku lub choroby.
 


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.08.02  •  Samochód
Ceny OC samochodu w Q2 2024 – raport kwartalny Punkty

Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC wrzesień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – Ile zapłacisz po lipcowych podwyżkach?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
Co zrobić w przypadku potrącenia psa?
2024.09.12  •  Samochód
Co zrobić, jeśli potrąciłeś psa lub inne zwierzę?

Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.

Czytaj więcej
2024.09.09
Kompleksowa ochrona myjni samochodowej – ubezpiecz swój biznes!

Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.

Czytaj więcej
2024.09.09
Jak działa ubezpieczenie warsztatu samochodowego?

Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC wrzesień 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej