Ubezpieczenie na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa nie tylko nam samym, ale przede wszystkim naszym bliskim. Jest to przejaw rozsądku i przezorności. Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i gwarancja pomocy naszej rodzinie w momencie, gdy nas zabraknie. Jak w tej roli spisuje się ubezpieczenie na życie MetLife? Czy gwarantuje wszystko to, co w polisie na życie najważniejsze?
Doskonale zdajemy sobie sprawę z zalet ubezpieczenia mieszkania. Jesteśmy zobligowani do regularnego opłacania składek obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Zdrowy rozsądek każe nam odpowiednio zabezpieczyć się w przypadku podróży. A co z naszym życiem? To możemy ubezpieczyć z korzyścią przede wszystkim dla naszych bliskich. Czy ubezpieczenie na życie MetLife odpowiednio zabezpieczy ich przyszłość? Sprawdzamy to!
Ubezpieczenie na życie od MetLife: oferta
W ofercie ubezpieczyciela znajdziemy dwie propozycje ubezpieczeń na życie. Pierwszą z nich jest MetLife na Życie, czyli typowa polisa chroniąca życie osoby ubezpieczonej. Druga propozycja to polisa obejmująca ubezpieczenie na życie i dożycie z ochroną na wypadek całkowitego i trwałego inwalidztwa – MetLife Gwarantowana Ochrona.
MetLife na Życie: dla kogo, co obejmuje i jak długo?
Ubezpieczenie MetLife na Życie to polisa skierowana do osób w wieku od 18 do 70 lat. Możemy zdecydować się na ochronę trwającą od 5 do 30 lat. Jak przekonuje ubezpieczyciel, polisa MetLife na Życie jest idealnym rozwiązaniem dla osoby będącej głową rodziny, która zapewnia stabilność finansową swojej rodzinie i chce ją zabezpieczyć na wypadek swojej śmierci. Ubezpieczenie to sprawdzi się także w przypadku, gdy jesteś kredytobiorcą i chcesz zabezpieczyć choć po części spłatę zaległości finansowych.
Eksperci podkreślają, że jeśli to tylko możliwe, powinniśmy zadbać o takie zabezpieczenie rodziny, szczególnie w przypadku dużych dysproporcji w zarobkach między małżonkami, czy właśnie w przypadku posiadania zobowiązań kredytowych, których w przypadku choroby czy wypadku, nie bylibyśmy w stanie spłacać.
Metlife na Życie – zakres ochrony
Zakres ochrony ubezpieczenia MetLife na Życie możemy dowolnie rozszerzyć za pomocą dodatkowych umów wypadkowo-zdrowotnych. Wśród nich znajdziemy:
- Pobyt w Szpitalu – wsparcie finansowe w przypadku hospitalizacji,
- Wsparcie w Chorobie – wypłata świadczenia na walkę z chorobę,
- Dopasowana Ochrona Życia – ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia i malejącą wysokością składki, w celu zapewniania środków na spłatę kredytu hipotetycznego,
- Ochrona Życia – dodatkowe ubezpieczenie na życie z możliwością zwiększenia sumy ubezpieczenia,
- Ochrona Bez Zmian – zawieszenie spłaty składek na okres 2 lat,
- Podwojona Ochrona – wsparcie finansowe w przypadku śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz dodatkowe świadczenie w przypadku śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego,
- Diagnoza Nowotworu – świadczenie wypłacane zaraz po uzyskaniu diagnozy,
- Ochrona Bez Barier – świadczenie w razie trwałej i całkowitej niezdolności do pracy,
- Konsultacja Medyczna – możliwość konsultacji u lekarzy specjalistów z WorldCare w USA,
- Bezpieczne Dziecko Premium – kompleksowa ochrona dziecka,
- Ochrona na Wszelki Wypadek – wypłata świadczenia już od 1% inwalidztwa.
MetLife Gwarantowana Ochrona: dla kogo, co obejmuje i jak długo?
MetLife Gwarantowana Ochrona to pakiet stworzony z myślą o osobach w wieku od 18 do 69 lat. Zgodnie z wybranym wariantem, ochroną możemy zostać objęci na okres od 10 do 30 lat. Co najważniejsze, jeśli ubezpieczony dożyje do daty wskazanej w polisie, ubezpieczyciel wypłaci mu sumę ubezpieczenia na dożycie.
W przeciwieństwie do MetLife na Życie, w przypadku Gwarantowanej Ochrony chronione jest nie tylko nasze życie, ale także zdrowie. Na pomoc możemy liczyć także w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Podstawową ochronę, podobnie jak w przypadku klasycznej polisy na życie od MetLife, możemy rozszerzyć o umowy dodatkowe, tj. Pobyt w Szpitalu, Wsparcie w Chorobie, Ochrona Życia, Podwojona Ochrona, Diagnoza Nowotworu, Ochrona na Wszelki Wypadek oraz Ochrona bez Zmian.
Ubezpieczenie na Życie MetLife: co warto wiedzieć?
W zależności od swoich potrzeb i oczekiwań, ubezpieczeniem możemy objąć tylko i wyłącznie swoje życie, ale także dożycie połączone z ochroną na wypadek całkowitego i trwałego inwalidztwa.
W ten sposób zabezpieczymy przyszłość nie tylko naszych bliskich, ale także naszą. Dzięki umowom dodatkowym, możemy kształtować zakres ubezpieczenia, aż wykreujemy polisę stworzoną na miarę naszych potrzeb. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyborze ubezpieczenia, dokładnie przyjrzyjmy się warunkom polisy i wyłączeniom odpowiedzialności ubezpieczyciela mówiącym o sytuacjach, w których polisa nie będzie miała racji bytu.
Zwróćmy szczególną uwagę na zapis mówiący o zasadach wypłaty świadczeń wynikających z ochrony tymczasowej. Tutaj dowiemy się, że świadczenie nie zostanie wypłacone np. w przypadku śmierci w wyniku choroby czy niepełnosprawności, zaburzeń psychicznych, a także podczas pełnienia służby.
Podsumowanie
- W ofercie MetLife znajdziemy dwie propozycje ubezpieczeń: ubezpieczenie na życie - MetLife na Życie oraz ubezpieczenie na życie i dożycie z ochroną na wypadek całkowitego i trwałego inwalidztwa - MetLife Gwarantowana Ochrona
- Ochronę podstawową możemy dowolnie rozszerzać za pomocą licznych umów wypadkowo-zdrowotnych
- Ubezpieczenie na życie od MetLife umożliwia zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego
- W przypadku Gwarantowanej Ochrony, jeśli ubezpieczony dożyje do daty wskazanej w polisie, ubezpieczyciel wypłaci mu sumę ubezpieczenia na dożycie
- Podczas trwania ochrony możemy wnioskować o okolicznościowe podniesienie sumy ubezpieczenia, np. w przypadku urodzenia dziecka czy śmierci małżonka
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Spokojny sen kosztuje, bo wiadomo, w życiu nie ma nic za darmo. Ale z drugiej strony nie jest tak, że musisz być krezusem, by pozwolić sobie na luksus w postaci polisy na życie. Kwota przeznaczona na nią może być relatywnie niewielka w stosunku do poczucia bezpieczeństwa, jakie zyskujesz.
Ubezpieczenie na życie to kluczowy element planowania finansowego, zapewniający ochronę dla Ciebie i Twoich najbliższych. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia może być jednak trudny, biorąc pod uwagę szeroki zakres ofert dostępnych na rynku. Dlatego przygotowaliśmy ranking ubezpieczeń na życie, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.
Największy ubezpieczyciel w Polsce rozszerzył swoją ofertę! Od marca 2018 roku, w ofercie PZU, oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych, podróżnych czy polis gwarantujących ochronę domu lub mieszkania, znajdziemy ubezpieczenie na życie - polisę dostępną on line "JA PLUS".
Ubezpieczenia - z jednej strony kojarzą nam się z ochroną przed negatywnymi zdarzeniami, z drugiej - dają poczucie bezpieczeństwa. Zmniejszają niepewność, zabezpieczają majątek, chronią zdrowie, zapewniają wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach. W skrócie – niwelują negatywne skutki zdarzeń, przed którymi nie jesteśmy w stanie uciec. Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniach?
Ubezpieczenie na życie wykupujemy nie tylko z myślą o sobie, ale i dla rodziny. Do wyboru mamy dwa rodzaje polis - terminową i bezterminową. Jak sama nazwa wskazuje, głównym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę przy ich wyborze, jest czas. Jaką polisę na życie wybrać?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.