MENU
KONTAKT
6 lat temu

W okresie bożonarodzeniowym wyraźnie widoczny wzrost liczby wypadków

W okresie bożonarodzeniowym wyraźnie widoczny wzrost liczby wypadków

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji w 2014 roku każdego dnia dochodziło średnio do 95 wypadków, w których życie traciło 8 osób. Okres przedświąteczny to czas, kiedy liczba stłuczek oraz kolizji drogowych wzrasta. Tylko podczas Wigilii i Bożego Narodzenia w 2014 roku doszło łącznie do 229 wypadków samochodowych, w których zginęło aż 30 osób, a 301 zostało rannych. Najtragiczniejszym dniem był 24 grudnia – w 113 wypadkach śmierć poniosło aż 18 osób, a 123 zostały ranne. Eksperci mfind.pl podkreślają, że wzrost natężenia ruchu, a co za tym idzie liczby kolizji i stłuczek drogowych w okresie świątecznym to powód, dla którego należy dokładnie sprawdzić ważność swojej polisy OC. Warto również rozważyć wykupienie dodatkowego pakietu ubezpieczeń i zapewnić sobie oraz swoim pasażerom bezpieczne i spokojne święta.

Jak wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) ponad 70% kierowców poruszających się pojazdem bez ważnej polisy OC to osoby, które nie uregulowały kolejnej raty ubezpieczenia (40%) lub nabyły samochód i nie zauważyły, że polisa poprzedniego właściciela wygasła, ponieważ OC zakupione razem z samochodem nie odnawia się automatycznie(33%). Część kierowców świadomie rezygnuje z ubezpieczenia, traktując to, jako pewnego rodzaju oszczędność. Nowe, wyższe kary dla właścicieli pojazdów bez ważnego OC oraz wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych – to jedne znajważniejszych zmian, które wejdą w życie od stycznia 2016 roku. Za brak ubezpieczenia OC przez okres dłuższy niż 14 dni właścicielowi – w zależności od zarobków i rodzaju posiadanego pojazdu – będzie groziła kara nawet do 3 700 złotych.

„W ferworze przedświątecznych przygotowań łatwo zapomnieć o tym, że akuratwygasa ubezpieczenie OC. Wyjazd do rodziny na Boże Narodzenie bez ważnej polisy może skutkować nie tylko karą gdy zostaniemy zatrzymani przez Policję – a należy pamiętać, że w tym okresie patroli na drogach jest więcej. Może też oznaczać konieczność zwrotu odszkodowania, gdy spowodujemy wypadek bez ważnego OC. Powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę tym bardziej, że od stycznia 2016 roku przepisy za jazdę bez ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zostaną zaostrzone, a właścicielowi takiego pojazdu będzie groziła kara nawet do 3 700 złotych. Dzięki porównywarce ubezpieczeń AC/OC mfind.pl właściciel pojazdu może zapoznać się z najtańszymi dostępnymi na rynku ofertami ubezpieczycieli, ale co najważniejsze kupić najlepszy i dopasowany do indywidualnych potrzeb wariant. Zakupione ubezpieczenie w kanale online zapewnia dokładnie taki sam zakres świadczeń, jak polisa nabyta u przedstawiciela TU” – mówi Bartosz Salwiński, współzałożyciel i członek zarządu mfind.pl, jednej z największych porównywarek OC/AC w Polsce.

Press kit - materiały dla mediów

mfind.pl to nie tylko porównywarka ubezpieczeniowa, ale również Akademia ubezpieczeń mfind publikująca artykuły poradnikowe, aktualności, teksty interwencyjne, raporty oraz analizy. W mfind nie tylko opisujemy, ale również kształtujemy rynek ubezpieczeń w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla konsumentów.