Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w Compensa?

Według statystyk policyjnych nawet co kilkanaście minut dochodzi do kradzieży z włamaniem w Polsce. Właściciele nieruchomości są narażeni także na szkody związane ze zdarzeniami losowymi – od złych warunków pogodowych po awarie urządzeń AGD i RTV. Dzięki ubezpieczeniu mieszkania i domu w Compensie skorzystasz z odszkodowań, które zrekompensują Ci straty.

Kup ubezpiecznie nieruchomości w Compensa

Oblicz składkę

Zakres ochrony ubezpieczenia mieszkania i domu w Compensie

Ubezpieczając dom lub mieszkanie w Compensie, zyskujesz ochronę finansową lokalu i jego stałego oraz ruchomego wyposażenia, miejsca parkingowego, małych obiektów w architekturze ogrodowej czy garażu wolnostojącego.

Klienci Compensy korzystają z pomocy fachowców w ramach Home Assistance (np. naprawy pralki po okresie gwarancji) i ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu unikają ponoszenia kosztów szkód osobowych (np. skręcenia nadgarstka) i rzeczowych (np. rozbicia ekranu smartfona) wyrządzonych innym osobom – też poza domem.

Ubezpieczenie mieszkania i domu w Compensie – od ryzyk nazwanych czy All Risks?

Ubezpieczenie mieszkania i domu Compensa Rodzina jest dostępne w 2 wariantach: od ognia i innych zdarzeń losowych (ryzyk nazwanych) lub All Risks (wszystkich ryzyk). Czym się różnią te opcje?

  • W ubezpieczeniu od ognia i zdarzeń losowych Compensa precyzyjnie określa szkody, za które odpowiada finansowo. Klienci powinni zapoznać się nie tylko z listą ryzyk, czyli zdarzeń objętych ochroną, ale również z wyłączeniami odpowiedzialności. To katalog szkód, za które nie dostaniesz odszkodowania. W tej wersji nie ubezpieczasz nieruchomości z wyposażeniem na wypadek kradzieży z włamaniem.
  • W ubezpieczeniu All Risks Compensa wypłaca świadczenia za wszystkie szkody, których nie wymieniono w wyłączeniach odpowiedzialności. To oznacza, że zyskujesz szerszy zakres ochrony, bo zdarzenie nie musi być precyzyjnie wskazane w OWU.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, porównując obie opcje?

  • Ubezpieczenie domu i mieszkania Compensa Rodzina od ryzyk nazwanych nie zawiera ochrony na wypadek szkód wyrządzonych przez m.in. krety, owady czy zwierzęta hodowlane.
  • Ubezpieczenie nieruchomości All Risks nie chroni inwestycji budowlanej. Dodatkowa klauzula zapewnia świadczenie nie tylko za skradzione, uszkodzone lub zniszczone stałe elementy (wewnętrzne i zewnętrzne), ale także za materiały i narzędzia budowlane.

Rozszerzenia ubezpieczenia mieszkania i domu Compensa Rodzina

Wspomniane warianty ubezpieczenia nieruchomości można rozszerzyć o ryzyka dodatkowe. Jedną z ciekawszych klauzul jest Joker. Podwaja limity odpowiedzialności Compensy za szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych, kradzieży zwykłej, kradzieży z włamaniem i rozboju.

Ponadto Compensa proponuje:

  • ubezpieczenie szyb oraz innego mienia od pęknięcia lub stłuczenia, w tym pokrycie kosztu ustawienia rusztowania do wymiany szyby,
  • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w formule All Risks, m.in. komputerów, monitorów, zestawu kina domowego, smartfonów,
  • ubezpieczenie ruchomości firmowych od ognia i zdarzeń losowych, wszystkich ryzyk lub kradzieży z włamaniem oraz rozboju w Polsce,
  • klauzulę Compensa iMe, czyli pomoc informatyczną w przypadku problematycznego oprogramowania komputerowego, utraty kont w social mediach czy po zgubieniu smartfona,
  • ubezpieczenie domu letniskowego z mieniem ruchomym, budynkami i budowlami na posesji,
  • klauzulę agroturystyczną dla właścicieli nieruchomości, którzy nocują turystów, więc chcą ubezpieczyć się na wypadek szkód powstałych w rzeczach gości.

Chcesz zabezpieczyć się finansowo na wypadek zachorowania członka rodziny na nowotwór złośliwy? Rozszerz ubezpieczenie domu lub mieszkania o Onkopensę – klauzulę dla dzieci uczących się do 26. roku życia i dorosłych od 18. do 50. roku życia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych
Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych. Czy ta walka ma jeszcze sens?

Prawo zmieniło się na korzyść klientów, UOKiK grozi karami, ale Compensa w dalszym ciągu nie łagodzi swojego stanowiska w sprawie opłat likwidacyjnych. Nawet gdy klienci mają solidne dowody na to, że przy sprzedaży tzw. „polisolokat” dochodziło do nieprawidłowości. Dziś opisuję potyczki z ubezpieczycielem dwóch klientek, które zawarły umowy za pośrednictwem firmy OVB.

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii