Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w Compensa?

Według statystyk policyjnych nawet co kilkanaście minut dochodzi do kradzieży z włamaniem w Polsce. Właściciele nieruchomości są narażeni także na szkody związane ze zdarzeniami losowymi – od złych warunków pogodowych po awarie urządzeń AGD i RTV. Dzięki ubezpieczeniu mieszkania i domu w Compensie skorzystasz z odszkodowań, które zrekompensują Ci straty.

Kup ubezpiecznie nieruchomości w Compensa

Oblicz składkę

Zakres ochrony ubezpieczenia mieszkania i domu w Compensie

Ubezpieczając dom lub mieszkanie w Compensie, zyskujesz ochronę finansową lokalu i jego stałego oraz ruchomego wyposażenia, miejsca parkingowego, małych obiektów w architekturze ogrodowej czy garażu wolnostojącego.

Klienci Compensy korzystają z pomocy fachowców w ramach Home Assistance (np. naprawy pralki po okresie gwarancji) i ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu unikają ponoszenia kosztów szkód osobowych (np. skręcenia nadgarstka) i rzeczowych (np. rozbicia ekranu smartfona) wyrządzonych innym osobom – też poza domem.

Ubezpieczenie mieszkania i domu w Compensie – od ryzyk nazwanych czy All Risks?

Ubezpieczenie mieszkania i domu Compensa Rodzina jest dostępne w 2 wariantach: od ognia i innych zdarzeń losowych (ryzyk nazwanych) lub All Risks (wszystkich ryzyk). Czym się różnią te opcje?

  • W ubezpieczeniu od ognia i zdarzeń losowych Compensa precyzyjnie określa szkody, za które odpowiada finansowo. Klienci powinni zapoznać się nie tylko z listą ryzyk, czyli zdarzeń objętych ochroną, ale również z wyłączeniami odpowiedzialności. To katalog szkód, za które nie dostaniesz odszkodowania. W tej wersji nie ubezpieczasz nieruchomości z wyposażeniem na wypadek kradzieży z włamaniem.
  • W ubezpieczeniu All Risks Compensa wypłaca świadczenia za wszystkie szkody, których nie wymieniono w wyłączeniach odpowiedzialności. To oznacza, że zyskujesz szerszy zakres ochrony, bo zdarzenie nie musi być precyzyjnie wskazane w OWU.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, porównując obie opcje?

  • Ubezpieczenie domu i mieszkania Compensa Rodzina od ryzyk nazwanych nie zawiera ochrony na wypadek szkód wyrządzonych przez m.in. krety, owady czy zwierzęta hodowlane.
  • Ubezpieczenie nieruchomości All Risks nie chroni inwestycji budowlanej. Dodatkowa klauzula zapewnia świadczenie nie tylko za skradzione, uszkodzone lub zniszczone stałe elementy (wewnętrzne i zewnętrzne), ale także za materiały i narzędzia budowlane.

Rozszerzenia ubezpieczenia mieszkania i domu Compensa Rodzina

Wspomniane warianty ubezpieczenia nieruchomości można rozszerzyć o ryzyka dodatkowe. Jedną z ciekawszych klauzul jest Joker. Podwaja limity odpowiedzialności Compensy za szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych, kradzieży zwykłej, kradzieży z włamaniem i rozboju.

Ponadto Compensa proponuje:

  • ubezpieczenie szyb oraz innego mienia od pęknięcia lub stłuczenia, w tym pokrycie kosztu ustawienia rusztowania do wymiany szyby,
  • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w formule All Risks, m.in. komputerów, monitorów, zestawu kina domowego, smartfonów,
  • ubezpieczenie ruchomości firmowych od ognia i zdarzeń losowych, wszystkich ryzyk lub kradzieży z włamaniem oraz rozboju w Polsce,
  • klauzulę Compensa iMe, czyli pomoc informatyczną w przypadku problematycznego oprogramowania komputerowego, utraty kont w social mediach czy po zgubieniu smartfona,
  • ubezpieczenie domu letniskowego z mieniem ruchomym, budynkami i budowlami na posesji,
  • klauzulę agroturystyczną dla właścicieli nieruchomości, którzy nocują turystów, więc chcą ubezpieczyć się na wypadek szkód powstałych w rzeczach gości.

Chcesz zabezpieczyć się finansowo na wypadek zachorowania członka rodziny na nowotwór złośliwy? Rozszerz ubezpieczenie domu lub mieszkania o Onkopensę – klauzulę dla dzieci uczących się do 26. roku życia i dorosłych od 18. do 50. roku życia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii