Assistance

Oblicz składkę OC/AC w Compensa

Posiadanie samochodu przede wszystkim ułatwia codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę, niestety zdarzają się sytuacje, w których właściciel auta doznaje niemałego stresu – są to nieprzewidziane zdarzenia związane z użytkowaniem samochodu. Aby móc spać spokojniej, możesz wykupić Compensa Assistance.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Compensa

Oblicz składkę OC/AC

W jakich sytuacjach warto mieć assistance w Compensie?

Zakres Compensa Assistance obejmuje wypadki, kradzieże i awarie samochodu. Ubezpieczenie dostępne jest w 5 wariantach, obejmuje Polskę i wszystkie pozostałe kraje Unii Europejskiej, a także europejską część Turcji i Rosji, Szwajcarię, San Marino, Serbię, Ukrainę, Watykan, Macedonię, Mołdawię, Monako, Norwegię, Islandię, Lichtenstein, Andorę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Białoruś oraz Czarnogórę.

Compensa ma własną sieć VIG Assistance, obejmującą 350 firm holowniczych, posiada również 1500 pojazdów pomocy drogowej.

Jakie warianty są dostępne w Assistance Compensa?

  • Compensa Assistance Baza

Najbardziej podstawowy z wariantów – zakres ochrony obejmuje jedynie wypadek i holowanie do najbliższego warsztatu. Pojazd osoby poszkodowanej jest natomiast holowany albo do najbliższego warsztatu, albo wskazanego miejsca. W zakresie Compensa Assistance Baza mieści się również naprawa na miejscu zdarzenia.

  • Compensa Assistance Standard

Compensa Assistance Standard obejmuje ubezpieczenie na wypadek wypadku, kradzieży i awarii samochodu. W jego zakresie znajduje się holowanie ubezpieczonego auta do najbliższego warsztatu, a samochodu osoby poszkodowanej – do najbliższego bądź wskazanego warsztatu. Ubezpieczenie obejmuje również naprawę na miejscu zdarzenia i specjalistyczną pomoc na autostradzie. 

Ubezpieczony otrzymuje – w przypadku awarii, kradzieży i wypadku – pojazd zastępczy do 3 dni, jeśli do zdarzenia doszło powyżej 50 km od miejsca zamieszkania właściciela samochodu. W zakresie Assistance Standard znajdują się również: nocleg, rozładowanie akumulatora, dowóz paliwa, wymiana koła lub naprawa ogumienia.

  • Compensa Assistance Comfort

Compensa Assistance Comfort to ubezpieczenie na wypadek awarii, wypadku i kradzieży. Obejmuje holowanie do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego, ale maksymalnie w odległości 200 km od miejsca zdarzenia – w kraju i za granicą. Pojazd osoby poszkodowanej jest holowany do wskazanego miejsca lub najbliższego warsztatu.

Assistance Comfort w Compensa obejmuje również naprawę na miejscu zdarzenia i specjalistyczną pomoc na autostradzie, a także przyznanie pojazdu zastępczego – w przypadku awarii lub wypadku do 5 dni, a w przypadku kradzieży – do 10 dni. Osoba ubezpieczona ma też zagwarantowany nocleg, wymianę koła lub naprawę ogumienia, rozładowanie akumulatora oraz dowóz paliwa.

  • Compensa Assistance Komfort Plus

Assistance Komfort Plus w Compensa to ubezpieczenie samochodu na wypadek kradzieży, wypadku i awarii. W ramach ubezpieczenia mieści się holowanie pojazdu do dowolnego miejsca wskazanego przez osobę ubezpieczoną na terenie Polski, za granicą – do 500 km. Samochód poszkodowanego będzie holowany do miejsca wskazanego bądź najbliższego warsztatu.

Compensa Assistance Komfort Plus to również gwarancja naprawy na miejscu zdarzenia i specjalistycznej pomocy na autostradzie, a także przyznania pojazdu zastępczego na 7 dni w przypadku awarii lub wypadku i na 14 dni w przypadku kradzieży.

Ubezpieczony ma też zapewnione uzupełnienie paliwa w aucie, nocleg, rozładowanie akumulatora i wymianę opon bądź naprawę ogumienia.

  • Compensa Assistance Lux

Assistance Lux to najszerszy wariant Assistance w Compensa. Po jego wykupieniu samochód zostaje zabezpieczony od kradzieży, awarii i wypadku z holowaniem do dowolnego miejsca w kraju i w odległości 1100 km od miejsca zdarzenia za granicą. Samochód osoby poszkodowanej jest holowany do miejsca wskazanego bądź najbliższego warsztatu. W zakresie ubezpieczenia mieści się również specjalistyczna pomoc na autostradzie i naprawa na miejscu zdarzenia.

Osoba ubezpieczona otrzymuje samochód zastępczy do 10 dni, gdy dojdzie do awarii samochodu bądź wypadku i do 21 dni, gdy auto zostanie skradzione. Podobnie jak w pozostałych wariantach, ubezpieczonemu zapewnia się nocleg, uzupełnienie paliwa, wymianę koła bądź naprawę ogumienia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych
Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych. Czy ta walka ma jeszcze sens?

Prawo zmieniło się na korzyść klientów, UOKiK grozi karami, ale Compensa w dalszym ciągu nie łagodzi swojego stanowiska w sprawie opłat likwidacyjnych. Nawet gdy klienci mają solidne dowody na to, że przy sprzedaży tzw. „polisolokat” dochodziło do nieprawidłowości. Dziś opisuję potyczki z ubezpieczycielem dwóch klientek, które zawarły umowy za pośrednictwem firmy OVB.

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii