Assistance

Oblicz składkę OC/AC w Compensa

Posiadanie samochodu przede wszystkim ułatwia codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę, niestety zdarzają się sytuacje, w których właściciel auta doznaje niemałego stresu – są to nieprzewidziane zdarzenia związane z użytkowaniem samochodu. Aby móc spać spokojniej, możesz wykupić Compensa Assistance.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Compensa

Oblicz składkę OC/AC

W jakich sytuacjach warto mieć assistance w Compensie?

Zakres Compensa Assistance obejmuje wypadki, kradzieże i awarie samochodu. Ubezpieczenie dostępne jest w 5 wariantach, obejmuje Polskę i wszystkie pozostałe kraje Unii Europejskiej, a także europejską część Turcji i Rosji, Szwajcarię, San Marino, Serbię, Ukrainę, Watykan, Macedonię, Mołdawię, Monako, Norwegię, Islandię, Lichtenstein, Andorę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Białoruś oraz Czarnogórę.

Compensa ma własną sieć VIG Assistance, obejmującą 350 firm holowniczych, posiada również 1500 pojazdów pomocy drogowej.

Jakie warianty są dostępne w Assistance Compensa?

  • Compensa Assistance Baza

Najbardziej podstawowy z wariantów – zakres ochrony obejmuje jedynie wypadek i holowanie do najbliższego warsztatu. Pojazd osoby poszkodowanej jest natomiast holowany albo do najbliższego warsztatu, albo wskazanego miejsca. W zakresie Compensa Assistance Baza mieści się również naprawa na miejscu zdarzenia.

  • Compensa Assistance Standard

Compensa Assistance Standard obejmuje ubezpieczenie na wypadek wypadku, kradzieży i awarii samochodu. W jego zakresie znajduje się holowanie ubezpieczonego auta do najbliższego warsztatu, a samochodu osoby poszkodowanej – do najbliższego bądź wskazanego warsztatu. Ubezpieczenie obejmuje również naprawę na miejscu zdarzenia i specjalistyczną pomoc na autostradzie. 

Ubezpieczony otrzymuje – w przypadku awarii, kradzieży i wypadku – pojazd zastępczy do 3 dni, jeśli do zdarzenia doszło powyżej 50 km od miejsca zamieszkania właściciela samochodu. W zakresie Assistance Standard znajdują się również: nocleg, rozładowanie akumulatora, dowóz paliwa, wymiana koła lub naprawa ogumienia.

  • Compensa Assistance Comfort

Compensa Assistance Comfort to ubezpieczenie na wypadek awarii, wypadku i kradzieży. Obejmuje holowanie do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego, ale maksymalnie w odległości 200 km od miejsca zdarzenia – w kraju i za granicą. Pojazd osoby poszkodowanej jest holowany do wskazanego miejsca lub najbliższego warsztatu.

Assistance Comfort w Compensa obejmuje również naprawę na miejscu zdarzenia i specjalistyczną pomoc na autostradzie, a także przyznanie pojazdu zastępczego – w przypadku awarii lub wypadku do 5 dni, a w przypadku kradzieży – do 10 dni. Osoba ubezpieczona ma też zagwarantowany nocleg, wymianę koła lub naprawę ogumienia, rozładowanie akumulatora oraz dowóz paliwa.

  • Compensa Assistance Komfort Plus

Assistance Komfort Plus w Compensa to ubezpieczenie samochodu na wypadek kradzieży, wypadku i awarii. W ramach ubezpieczenia mieści się holowanie pojazdu do dowolnego miejsca wskazanego przez osobę ubezpieczoną na terenie Polski, za granicą – do 500 km. Samochód poszkodowanego będzie holowany do miejsca wskazanego bądź najbliższego warsztatu.

Compensa Assistance Komfort Plus to również gwarancja naprawy na miejscu zdarzenia i specjalistycznej pomocy na autostradzie, a także przyznania pojazdu zastępczego na 7 dni w przypadku awarii lub wypadku i na 14 dni w przypadku kradzieży.

Ubezpieczony ma też zapewnione uzupełnienie paliwa w aucie, nocleg, rozładowanie akumulatora i wymianę opon bądź naprawę ogumienia.

  • Compensa Assistance Lux

Assistance Lux to najszerszy wariant Assistance w Compensa. Po jego wykupieniu samochód zostaje zabezpieczony od kradzieży, awarii i wypadku z holowaniem do dowolnego miejsca w kraju i w odległości 1100 km od miejsca zdarzenia za granicą. Samochód osoby poszkodowanej jest holowany do miejsca wskazanego bądź najbliższego warsztatu. W zakresie ubezpieczenia mieści się również specjalistyczna pomoc na autostradzie i naprawa na miejscu zdarzenia.

Osoba ubezpieczona otrzymuje samochód zastępczy do 10 dni, gdy dojdzie do awarii samochodu bądź wypadku i do 21 dni, gdy auto zostanie skradzione. Podobnie jak w pozostałych wariantach, ubezpieczonemu zapewnia się nocleg, uzupełnienie paliwa, wymianę koła bądź naprawę ogumienia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii