Compensa – Assistance samochodu w Compensie

Posiadanie samochodu przede wszystkim ułatwia codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza jeśli masz dużą rodzinę, niestety zdarzają się sytuacje, w których właściciel auta doznaje niemałego stresu – są to nieprzewidziane zdarzenia związane z użytkowaniem samochodu. Aby móc spać spokojniej, możesz wykupić Compensa Assistance.

Compensa – Assistance samochodu w Compensie

W jakich sytuacjach warto mieć assistance w Compensie?

 

Zakres Compensa Assistance obejmuje wypadki, kradzieże i awarie samochodu. Ubezpieczenie dostępne jest w 5 wariantach, obejmuje Polskę i wszystkie pozostałe kraje Unii Europejskiej, a także europejską część Turcji i Rosji, Szwajcarię, San Marino, Serbię, Ukrainę, Watykan, Macedonię, Mołdawię, Monako, Norwegię, Islandię, Lichtenstein, Andorę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Białoruś oraz Czarnogórę.

 

Compensa ma własną sieć VIG Assistance, obejmującą 350 firm holowniczych, posiada również 1500 pojazdów pomocy drogowej.

 

Jakie warianty są dostępne w Assistance Compensa?

 

  • Compensa Assistance Baza

 

Najbardziej podstawowy z wariantów – zakres ochrony obejmuje jedynie wypadek i holowanie do najbliższego warsztatu. Pojazd osoby poszkodowanej jest natomiast holowany albo do najbliższego warsztatu, albo wskazanego miejsca. W zakresie Compensa Assistance Baza mieści się również naprawa na miejscu zdarzenia.

 

  • Compensa Assistance Standard

 

Compensa Assistance Standard obejmuje ubezpieczenie na wypadek wypadku, kradzieży i awarii samochodu. W jego zakresie znajduje się holowanie ubezpieczonego auta do najbliższego warsztatu, a samochodu osoby poszkodowanej – do najbliższego bądź wskazanego warsztatu. Ubezpieczenie obejmuje również naprawę na miejscu zdarzenia i specjalistyczną pomoc na autostradzie. 

 

Ubezpieczony otrzymuje – w przypadku awarii, kradzieży i wypadku – pojazd zastępczy do 3 dni, jeśli do zdarzenia doszło powyżej 50 km od miejsca zamieszkania właściciela samochodu. W zakresie Assistance Standard znajdują się również: nocleg, rozładowanie akumulatora, dowóz paliwa, wymiana koła lub naprawa ogumienia.

 

  • Compensa Assistance Comfort

 

Compensa Assistance Comfort to ubezpieczenie na wypadek awarii, wypadku i kradzieży. Obejmuje holowanie do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego, ale maksymalnie w odległości 200 km od miejsca zdarzenia – w kraju i za granicą. Pojazd osoby poszkodowanej jest holowany do wskazanego miejsca lub najbliższego warsztatu.

 

Assistance Comfort w Compensa obejmuje również naprawę na miejscu zdarzenia i specjalistyczną pomoc na autostradzie, a także przyznanie pojazdu zastępczego – w przypadku awarii lub wypadku do 5 dni, a w przypadku kradzieży – do 10 dni. Osoba ubezpieczona ma też zagwarantowany nocleg, wymianę koła lub naprawę ogumienia, rozładowanie akumulatora oraz dowóz paliwa.

 

  • Compensa Assistance Komfort Plus

 

Assistance Komfort Plus w Compensa to ubezpieczenie samochodu na wypadek kradzieży, wypadku i awarii. W ramach ubezpieczenia mieści się holowanie pojazdu do dowolnego miejsca wskazanego przez osobę ubezpieczoną na terenie Polski, za granicą – do 500 km. Samochód poszkodowanego będzie holowany do miejsca wskazanego bądź najbliższego warsztatu.

 

Compensa Assistance Komfort Plus to również gwarancja naprawy na miejscu zdarzenia i specjalistycznej pomocy na autostradzie, a także przyznania pojazdu zastępczego na 7 dni w przypadku awarii lub wypadku i na 14 dni w przypadku kradzieży.

 

Ubezpieczony ma też zapewnione uzupełnienie paliwa w aucie, nocleg, rozładowanie akumulatora i wymianę opon bądź naprawę ogumienia.

 

  • Compensa Assistance Lux

 

Assistance Lux to najszerszy wariant Assistance w Compensa. Po jego wykupieniu samochód zostaje zabezpieczony od kradzieży, awarii i wypadku z holowaniem do dowolnego miejsca w kraju i w odległości 1100 km od miejsca zdarzenia za granicą. Samochód osoby poszkodowanej jest holowany do miejsca wskazanego bądź najbliższego warsztatu. W zakresie ubezpieczenia mieści się również specjalistyczna pomoc na autostradzie i naprawa na miejscu zdarzenia.

 

Osoba ubezpieczona otrzymuje samochód zastępczy do 10 dni, gdy dojdzie do awarii samochodu bądź wypadku i do 21 dni, gdy auto zostanie skradzione. Podobnie jak w pozostałych wariantach, ubezpieczonemu zapewnia się nocleg, uzupełnienie paliwa, wymianę koła bądź naprawę ogumienia.

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

Compensa ma w swojej ofercie ubezpieczenie samochodu zarówno w podstawowym, jak i rozszerzonym wariancie. Sprawdź, co jakie OC, AC lub NNW przygotowała dla Ciebie Compensa

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Potrzebujesz polisy zdrowotnej? Nie chcesz czekać tygodniami na wizytę u specjalisty? Sprawdź prywatne pakiety medyczne w mfind 

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to oferta nie tylko na wakacje. Warto ją mieć podczas każdej wakacyjnej podróży. Sprawdź!

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

Potrzebujesz ubezpieczenia dla swojego domu lub mieszkania? Z nami osiągniesz swój cel - wejdź i zobacz!