Ubezpieczenie OC w Compensa – dobra jakość w niskiej cenie

Oblicz składkę OC/AC w Compensa

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Chroni właściciela pojazdu mechanicznego przed finansowym następstwem szkód spowodowanych przez niego podczas jego użytkowania. Dzięki OC ani właściciel pojazdu, ani poszkodowany nie muszą ponosić finansowych konsekwencji związanych z wystąpioną szkodą. OC w Compensa możesz wykupić jednorazowo lub w systemie ratalnym.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Compensa

Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie OC w Compensa jest ważne na terenie Polski oraz Andory, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier, Lichtensteinu, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Jeśli kierowca wjedzie do innego kraju niż wyżej wymienione, musi posiadać Zieloną Kartę od Compensy, którą otrzymuje bezpłatnie, gdy wykupuje OC w tym towarzystwie. Listę krajów, w których obowiązuje Zielona Karta znajdziemy na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Ile wynosi suma gwarancyjna OC w Compensie?

Suma gwarancyjna OC w Compensa jest taka sama, jak w przypadku każdego innego ubezpieczyciela i wynosi:

 •         5 210 000 EUR – w przypadku szkód na osobie
 •         1 050 000 EUR – w przypadku szkód w mieniu

Jakie są możliwe rozszerzenia OC w TU Compensa?

Wykupując OC w Compensa, zyskujesz ubezpieczenie szkody wyrządzonej osobie trzeciej lub w mieniu. Możesz też rozszerzyć jego zakres i wykupić opcje rozszerzenia ochrony o:

 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków)
 • Assistance
 • ubezpieczenie utraty zniżki
 • BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkody)
 • AC Mini – ubezpieczenie w przypadku kolizji z innym pojazdem
 • ubezpieczenie opon
 • ubezpieczenie szyb

Compensa AutoCasco (AC) – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie AC (Autocasco) Compensa zapewnia właścicielowi pojazdu pokrycie kosztów naprawy bądź wypłacenie równowartości samochodu w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia bądź zniszczenia lub utraty samochodu.

Jaki jest zakres AC w Compensie?

Co otrzymuje właściciel pojazdu wraz z AC w Compensa? Ubezpieczenie typu All Risk – w jego zakresie mieszczą się wszelkie zdarzenia, na skutek których doszło do uszkodzenia, utraty i zniszczenia pojazdu.

AC Compensa obowiązuje w Polsce, wszystkich pozostałych krajach Unii Europejskiej oraz na terenie Albanii, Andory, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Islandii, Lichtensteinu, Macedonii, Mołdawii, Monako, Norwegii, Rosji w części europejskiej, San Marino, Serbii, Szwajcarii, Turcji w części europejskiej, Ukrainy, Watykanu.

Jeśli zdecydujesz się na wykupienie OC i AC w pakiecie w Compensa, otrzymasz zniżkę, a z samym AC otrzymujesz gratis Assistance, gdyby doszło do wypadku.

Jakie są warianty AC w TU Compensa?

W ramach AC w Compensa masz do wyboru następujące warianty ubezpieczenia:

 • kosztorysowy – w tym przypadku rozliczenie szkody jest dokonywane na podstawie kosztorystu sporządzonego przez eksperta Compensa;
 • serwisowy – gdy rozliczenie wartości szkody odbywa się w oparciu o fakturę wystawioną przez dany serwis;
 • warsztat partnerski – gdy szkody są likwidowane przez warsztat partnerski Compensa.

Jakie są rozszerzenia AutoCasco w Compensie?

Autocasco w Compensa można rozszerzyć o dodatkowe opcje ochrony:

 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków),
 • Assistance,
 • GAP – ubezpieczenie straty finansowej doznanej w konsekwencji kradzieży lub szkody całkowitej,
 • ubezpieczenie utraty zniżki,
 • ochrona prawna – gdyby pojawiły się problemy prawne w związku z użytkowaniem i posiadaniem pojazdu,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie opon,
 • ubezpieczenie szyb.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii