Compensa – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w Compensa z innymi TU

Wypowiedzenie OC w Compensa może nastąpić w trzech przypadkach. Pierwszą z nich jest sytuacja, gdy po zakupie nowego samochodu z OC w Compensa chcesz ubezpieczyć auto gdzie indziej. Drugą – gdy rezygnujesz z umowy przed końcem okresu jej trwania, a trzecim – gdy chcesz zrezygnować z automatycznie przedłużonej umowy.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Jak wypowiedzieć OC w Compensa?

Wypowiedzenie OC prosto i szybko zgłosisz przez formularz na stronie https://zgloszenie.compensa.pl/polisy-majatkowe.
Nie musisz już drukować i podpisywać żadnych dodatkowych dokumentów.

Jak zrezygnować z OC poprzedniego właściciela w Compensie?

Jeśli rezygnujesz z OC w Compensa z umowy zawartej przez poprzedniego właściciela pojazdu, umowa, którą wypowiadasz zostanie rozwiązana w dniu złożenia wypowiedzenia. Za taki dzień uznaje się datę nadania pisma w placówce pocztowej lub doręczenia wypowiedzenia do Compensa albo wręczenia go agentowi w jednej z placówek.

Wypowiedzenie OC w trakcie trwania umowy z Compensą

Jeśli natomiast chcesz zrezygnować z umowy w trakcie jej trwania, musisz to zrobić co najmniej na dzień przed jej końcem – inaczej zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Za dzień wypowiedzenie umowy uważa się datę, w której doręczysz dokument osobiście do Compensa bądź przekażesz go agentowi w jednej z placówek lub nadasz na poczcie (liczy się data stempla pocztowego).


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii