Compensa – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w Compensa z innymi TU

Wypowiedzenie OC w Compensa może nastąpić w trzech przypadkach. Pierwszą z nich jest sytuacja, gdy po zakupie nowego samochodu z OC w Compensa chcesz ubezpieczyć auto gdzie indziej. Drugą – gdy rezygnujesz z umowy przed końcem okresu jej trwania, a trzecim – gdy chcesz zrezygnować z automatycznie przedłużonej umowy.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Jak wypowiedzieć OC w Compensa?

Wypowiedzenie OC prosto i szybko zgłosisz przez formularz na stronie https://zgloszenie.compensa.pl/polisy-majatkowe.
Nie musisz już drukować i podpisywać żadnych dodatkowych dokumentów.

Jak zrezygnować z OC poprzedniego właściciela w Compensie?

Jeśli rezygnujesz z OC w Compensa z umowy zawartej przez poprzedniego właściciela pojazdu, umowa, którą wypowiadasz zostanie rozwiązana w dniu złożenia wypowiedzenia. Za taki dzień uznaje się datę nadania pisma w placówce pocztowej lub doręczenia wypowiedzenia do Compensa albo wręczenia go agentowi w jednej z placówek.

Wypowiedzenie OC w trakcie trwania umowy z Compensą

Jeśli natomiast chcesz zrezygnować z umowy w trakcie jej trwania, musisz to zrobić co najmniej na dzień przed jej końcem – inaczej zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Za dzień wypowiedzenie umowy uważa się datę, w której doręczysz dokument osobiście do Compensa bądź przekażesz go agentowi w jednej z placówek lub nadasz na poczcie (liczy się data stempla pocztowego).


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych
Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych. Czy ta walka ma jeszcze sens?

Prawo zmieniło się na korzyść klientów, UOKiK grozi karami, ale Compensa w dalszym ciągu nie łagodzi swojego stanowiska w sprawie opłat likwidacyjnych. Nawet gdy klienci mają solidne dowody na to, że przy sprzedaży tzw. „polisolokat” dochodziło do nieprawidłowości. Dziś opisuję potyczki z ubezpieczycielem dwóch klientek, które zawarły umowy za pośrednictwem firmy OVB.

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii