Compensa – Wypowiedzenie Umowy OC

Wypowiedzenie OC w Compensa może nastąpić w trzech przypadkach. Pierwszą z nich jest sytuacja, gdy po zakupie nowego samochodu z OC w Compensa chcesz ubezpieczyć auto gdzie indziej. Drugą – gdy rezygnujesz z umowy przed końcem okresu jej trwania, a trzecim – gdy chcesz zrezygnować z automatycznie przedłużonej umowy.

Compensa – Wypowiedzenie Umowy OC

Jak wypowiedzieć OC w Compensa?

Wystarczy uzupełnić formularz dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela i przesłać jego skan na adres e-mail: korespondencja@compensa.pl lub wysłać oryginalny dokument pocztą na adres:

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
Al. Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

Pamiętaj, by podpisać dokument własnoręcznie – tylko wtedy będzie on ważny.

Jak zrezygnować z OC poprzedniego właściciela w Compensie?

Jeśli rezygnujesz z OC w Compensa z umowy zawartej przez poprzedniego właściciela pojazdu, umowa, którą wypowiadasz zostanie rozwiązana w dniu złożenia wypowiedzenia. Za taki dzień uznaje się datę nadania pisma w placówce pocztowej lub doręczenia wypowiedzenia do Compensa albo wręczenia go agentowi w jednej z placówek.

Wypowiedzenie OC w trakcie trwania umowy z Compensą

Jeśli natomiast chcesz zrezygnować z umowy w trakcie jej trwania, musisz to zrobić co najmniej na dzień przed jej końcem – inaczej zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Za dzień wypowiedzenie umowy uważa się datę, w której doręczysz dokument osobiście do Compensa bądź przekażesz go agentowi w jednej z placówek lub nadasz na poczcie (liczy się data stempla pocztowego).

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

Compensa ma w swojej ofercie ubezpieczenie samochodu zarówno w podstawowym, jak i rozszerzonym wariancie. Sprawdź, co jakie OC, AC lub NNW przygotowała dla Ciebie Compensa

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Potrzebujesz polisy zdrowotnej? Nie chcesz czekać tygodniami na wizytę u specjalisty? Sprawdź prywatne pakiety medyczne w mfind 

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to oferta nie tylko na wakacje. Warto ją mieć podczas każdej wakacyjnej podróży. Sprawdź!

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

Potrzebujesz ubezpieczenia dla swojego domu lub mieszkania? Z nami osiągniesz swój cel - wejdź i zobacz!