Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w Compensa?

Czy wiesz, że EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie pokryje większości kosztów za granicą, kiedy przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek? Z ubezpieczeniem turystycznym w Compensie skorzystasz z usług prywatnych placówek medycznych, nie obawiając się horrendalnych kwot za leczenie.

Kup ubezpiecznie turystyczne w Compensa

Oblicz składkę

Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage – zakres podstawowy

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage zapewnia uniwersalne świadczenia – pokrycie kosztów leczenia i usługi assistance po zdarzeniach objętych ochroną, do których zaliczają się zarówno nagłe zachorowania, jak i nieszczęśliwe wypadki. W zależności od oczekiwanej sumy ubezpieczenia (od 25 000 euro do 200 000 euro) wybierasz 1 z 4 wariantów. Pamiętaj, że ta kwota ma wpływ na wysokość świadczeń realizowanych przez Compensę.

W ramach ubezpieczenia KL możesz liczyć na opłacenie:

 • pobytu w szpitalu – włącznie z badaniami, zabiegami, operacjami, porodem przed 32. tygodniem ciąży i używaniem komory dekompresyjnej;
 • honorarium i wizyt lekarskich – w tym dojazdu specjalisty do Twojego miejsca zakwaterowania;
 • lekarstw, środków opatrunkowych, ortopedycznych i pomocniczych;
 • naprawy protez, które zostały uszkodzone wskutek wypadku;
 • leczenia stomatologicznego – po nieszczęśliwym wypadku i kiedy odczuwasz ból przez stan zapalny.

Assistance w ubezpieczeniu turystycznym Compensa Voyage jest dostępne w pakiecie BAZA (podstawowym) i TOP (rozszerzonym). Standardowy wariant zapewnia m.in. dostęp do infolinii informacyjnej, transport medyczny (nawet do Polski!), darmowe przedłużenie umowy w stanach nagłych (np. kiedy odwołają Twój lot).

Ubezpieczenie Assistance TOP poszerza ten zakres o m.in.:

 • transport i nocleg osoby towarzyszącej hospitalizowanemu klientowi,
 • zorganizowanie opieki nad osobami niepełnoletnimi lub niesamodzielnymi,
 • opłacenie akcji poszukiwawczych i ratunkowych,
 • a nawet dosłanie rzeczy osobistych z Polski.

Podczas delegacji otrzymasz wsparcie w formie zorganizowania i opłacenia podróży zastępcy, kiedy nie będziesz w stanie pracować.

Dodatkowo ubezpieczenie turystyczne Assistance TOP może zapewniać pokrycie kosztów niewykorzystanego karnetu Ski-Pass. Jeżeli zachorujesz lub ucierpisz w wypadku, a sprzedawca nie przyjmie zwrotu, Compensa zwróci Ci do 100 euro.

Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage – zakres rozszerzony

Z rozszerzonego ubezpieczenia turystycznego Compensa Voyage powinny skorzystać osoby uprawiające:

 • sporty motorowodne lub zimowe (amatorsko) – np. jazdę na skuterze wodnym, narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo;
 • sporty ekstremalne – np. wspinaczkę skalną, kajakarstwo górskie, jazdę na quadach;
 • sporty wyczynowo lub zawodowo – uczestnicy imprez sportowych, obozów kondycyjnych, szkoleń, zawodów.

Ponadto Compensa proponuje ubezpieczenie bagażu podróżnego, OC w życiu prywatnym i NNW. Dodatkowe klauzule są przewidziane również dla osób przewlekle chorych i wyjeżdżających do pracy fizycznej lub umysłowej za granicę.

Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage – krótkoterminowe czy roczne?

Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia turystycznego z Compensą zadecyduj, czy chcesz zawrzeć umowę w formie krótkoterminowej (na krócej niż 12 miesięcy), czy rocznej (uwzględniającej stały pobyt za granicą lub maksymalnie 60-dniowe podróże z powrotami do kraju).

Zawsze towarzyszą Ci inni podróżnicy? W tej sytuacji sprawdzi się ubezpieczenie roczne otwarte, czyli zobowiązujące do ewidencjonowania wycieczek wraz z osobami i terminami. Tzw. składka depozytowa jest obliczana na podstawie osobodni. Po prostu deklarujesz, ile osób spędzi pewną liczbę dni za granicą. Compensa rozlicza składkę na koniec umowy, więc możesz otrzymać zwrot niewykorzystanych pieniędzy. W tej opcji jedna podróż nie powinna przekraczać 120 dni, co odpowiada nawet obieżyświatom.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii