Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w Compensa?

Czy wiesz, że EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie pokryje większości kosztów za granicą, kiedy przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek? Z ubezpieczeniem turystycznym w Compensie skorzystasz z usług prywatnych placówek medycznych, nie obawiając się horrendalnych kwot za leczenie.

Kup ubezpiecznie turystyczne w Compensa

Oblicz składkę

Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage – zakres podstawowy

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage zapewnia uniwersalne świadczenia – pokrycie kosztów leczenia i usługi assistance po zdarzeniach objętych ochroną, do których zaliczają się zarówno nagłe zachorowania, jak i nieszczęśliwe wypadki. W zależności od oczekiwanej sumy ubezpieczenia (od 25 000 euro do 200 000 euro) wybierasz 1 z 4 wariantów. Pamiętaj, że ta kwota ma wpływ na wysokość świadczeń realizowanych przez Compensę.

W ramach ubezpieczenia KL możesz liczyć na opłacenie:

 • pobytu w szpitalu – włącznie z badaniami, zabiegami, operacjami, porodem przed 32. tygodniem ciąży i używaniem komory dekompresyjnej;
 • honorarium i wizyt lekarskich – w tym dojazdu specjalisty do Twojego miejsca zakwaterowania;
 • lekarstw, środków opatrunkowych, ortopedycznych i pomocniczych;
 • naprawy protez, które zostały uszkodzone wskutek wypadku;
 • leczenia stomatologicznego – po nieszczęśliwym wypadku i kiedy odczuwasz ból przez stan zapalny.

Assistance w ubezpieczeniu turystycznym Compensa Voyage jest dostępne w pakiecie BAZA (podstawowym) i TOP (rozszerzonym). Standardowy wariant zapewnia m.in. dostęp do infolinii informacyjnej, transport medyczny (nawet do Polski!), darmowe przedłużenie umowy w stanach nagłych (np. kiedy odwołają Twój lot).

Ubezpieczenie Assistance TOP poszerza ten zakres o m.in.:

 • transport i nocleg osoby towarzyszącej hospitalizowanemu klientowi,
 • zorganizowanie opieki nad osobami niepełnoletnimi lub niesamodzielnymi,
 • opłacenie akcji poszukiwawczych i ratunkowych,
 • a nawet dosłanie rzeczy osobistych z Polski.

Podczas delegacji otrzymasz wsparcie w formie zorganizowania i opłacenia podróży zastępcy, kiedy nie będziesz w stanie pracować.

Dodatkowo ubezpieczenie turystyczne Assistance TOP może zapewniać pokrycie kosztów niewykorzystanego karnetu Ski-Pass. Jeżeli zachorujesz lub ucierpisz w wypadku, a sprzedawca nie przyjmie zwrotu, Compensa zwróci Ci do 100 euro.

Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage – zakres rozszerzony

Z rozszerzonego ubezpieczenia turystycznego Compensa Voyage powinny skorzystać osoby uprawiające:

 • sporty motorowodne lub zimowe (amatorsko) – np. jazdę na skuterze wodnym, narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo;
 • sporty ekstremalne – np. wspinaczkę skalną, kajakarstwo górskie, jazdę na quadach;
 • sporty wyczynowo lub zawodowo – uczestnicy imprez sportowych, obozów kondycyjnych, szkoleń, zawodów.

Ponadto Compensa proponuje ubezpieczenie bagażu podróżnego, OC w życiu prywatnym i NNW. Dodatkowe klauzule są przewidziane również dla osób przewlekle chorych i wyjeżdżających do pracy fizycznej lub umysłowej za granicę.

Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage – krótkoterminowe czy roczne?

Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia turystycznego z Compensą zadecyduj, czy chcesz zawrzeć umowę w formie krótkoterminowej (na krócej niż 12 miesięcy), czy rocznej (uwzględniającej stały pobyt za granicą lub maksymalnie 60-dniowe podróże z powrotami do kraju).

Zawsze towarzyszą Ci inni podróżnicy? W tej sytuacji sprawdzi się ubezpieczenie roczne otwarte, czyli zobowiązujące do ewidencjonowania wycieczek wraz z osobami i terminami. Tzw. składka depozytowa jest obliczana na podstawie osobodni. Po prostu deklarujesz, ile osób spędzi pewną liczbę dni za granicą. Compensa rozlicza składkę na koniec umowy, więc możesz otrzymać zwrot niewykorzystanych pieniędzy. W tej opcji jedna podróż nie powinna przekraczać 120 dni, co odpowiada nawet obieżyświatom.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Compensa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Compensa

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Compensie

Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych
Compensa nie chce uwolnić klientów od polis inwestycyjnych. Czy ta walka ma jeszcze sens?

Prawo zmieniło się na korzyść klientów, UOKiK grozi karami, ale Compensa w dalszym ciągu nie łagodzi swojego stanowiska w sprawie opłat likwidacyjnych. Nawet gdy klienci mają solidne dowody na to, że przy sprzedaży tzw. „polisolokat” dochodziło do nieprawidłowości. Dziś opisuję potyczki z ubezpieczycielem dwóch klientek, które zawarły umowy za pośrednictwem firmy OVB.

Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe
Compensa – elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe

Vienna Insurance Group (VIG) jest jedną z większych korporacji ubezpieczeniowych działających na rynku środkowej i wschodniej Europy. Zrzesza około 50 spółek w 24 różnych krajach, także w Polsce. Wraz ze wszystkimi swoimi spółkami Vienna Insurance Group zajmuje 5 pozycję na rynku ubezpieczeń majątkowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa jest częścią tego koncernu.

Przejdź do akademii