Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w Signal Iduna?

Oblicz składkę ubezpieczenia turystycznego w Signal Iduna

Sprawdź szeroką ofertę ubezpieczeń turystycznych w SIGNAL IDUNA, gwarantujących ochronę podczas delegacji służbowych i podróży prywatnych. Nie martw się kosztami leczenia po nieszczęśliwym wypadku za granicą i uniknij straty pieniędzy przez odwołanie rezerwacji w kilkugwiazdkowym hotelu.

Kup ubezpiecznie turystyczne w Singal Iduna

Oblicz składkę

Ubezpieczenie turystyczne Bezpieczne Podróżne w SIGNAL IDUNA – podstawowe czy rozszerzone?

Specjalistyczne szkolenie w Niemczech, podziwianie malowniczych fiordów w Norwegii, a może biznesowe warsztaty we francuskim oddziale firmy? Podróże w celach biznesowych, edukacyjnych i prywatnych są obejmowane ochroną w ubezpieczeniu turystycznym w SIGNAL IDUNA. Jeżeli chorujesz przewlekle lub uprawiasz sporty amatorsko, zaoszczędzisz na składce, bo nie musisz wnosić dodatkowych opłat za te ryzyka.

Podstawowy zakres umowy ubezpieczenia podróżnego w SIGNAL IDUNA obejmuje:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia do 300 000 euro w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem,
  • NNW zapewniające świadczenie do 100 000 zł za trwałe uszczerbki na zdrowiu lub śmierć podróżnika,
  • pomoc prawną, która polega na opłaceniu prawnika do 2000 euro i pożyczeniu do 10 000 euro na pokrycie kaucji w celu zwolnienia klienta z aresztu,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • OC w życiu prywatnym.

Rozszerzenia dotyczą uprawiania sportów zimowych i ekstremalnych oraz wykonywania pracy fizycznej za granicą.

Bezpieczne Rezerwacje w SIGNAL IDUNA, czyli zwrot kosztów imprezy turystycznej

Jeśli kupujesz bilet lotniczy, opłacasz wejściówkę na konferencję i rezerwujesz nocleg w hotelu na minimum 30 dni przed wyjazdem, zawrzyj umowę ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje z SIGNAL IDUNA, dzięki któremu zabezpieczysz się finansowo na wypadek rezygnacji z podróży lub przerwania urlopu.

Wybierasz 1 z 2 wariantów: zwrot 80% lub 100% wydatków. Możesz podpisać umowę w ciągu 7 dni od wniesienia opłaty za imprezę, podróż czy pokój hotelowy. Uwaga – chorujesz przewlekle? Obawiasz się, że zaostrzenie dolegliwości uniemożliwi Ci wyjazd? Dokup uzupełniającą klauzulę, w przeciwnym razie ochrona nie zadziała.

Długoterminowe ubezpieczenie turystyczne Bezpieczne Podróże MULTITRIP w SIGNAL IDUNA

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz prywatnie w niemal każdy weekend, czy podróżujesz służbowo kilkanaście razy w roku, możesz wykupić długoterminowe ubezpieczenie turystyczne w SIGNAL IDUNA – Bezpieczne Podróże MULTITRIP. Umowa w formie imiennej obowiązuje przez 6 lub 12 miesięcy, w formie bezimiennej – wyłącznie przez 12 miesięcy. W drugim przypadku klient musi zgłaszać podróżników przed wyjazdem, używając specjalnej platformy online.

Atutem tych wariantów jest m.in. włączenie chorób przewlekłych i sportów amatorskich do zakresu ubezpieczenia – bez żadnej dodatkowej składki. SIGNAL IDUNA odpowiada także za szkody związane ze spożyciem alkoholu, oczywiście z wyłączeniem wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA CARD dla aktywnych i młodych podróżników

Nawet 5-latki uczące się szusowania w szkółce narciarskiej mogą skorzystać z SIGNAL IDUNA CARD – całorocznego ubezpieczenia turystycznego dla miłośników sportów. Ochrona jest aktywna również podczas praktyk szkolnych i studenckich. Jakie są dostępne warianty?

  • WORLD – zapewnia ochronę na wypadek amatorskiego uprawiania sportu.
  • WORLD SPORT – przeznaczone dla uprawiających sporty zimowe (np. bobsleje, snowboard, saneczkarstwo) i wysokiego ryzyka (np. jazdę konną, sztuki walki, wspinaczkę skałkową).
  • WORLD SPORT PLUS – rozszerza ochronę o sporty wyczynowe, czyli uprawiane w ramach organizacji sportowych. Klienci SIGNAL IDUNA wybierają tę opcję, kiedy zamierzają startować w drużynowych rozgrywkach czy maratonie.

SIGNAL IDUNA pokrywa koszty leczenia, organizuje usługi assistance, zapewnia ochronę prawną i wypłaca świadczenia osobom trzecim z ubezpieczenia OC w życiu prywatnym klientów.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Signal Iduna przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

jak wybrać prywatne ubezpieczenie medyczne źródło pixabay.com
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając prywatne ubezpieczenie medyczne

Masz dosyć czekania na państwową pomoc? Hasło "kolejka na NFZ" wywołuje u Ciebie nerwowe drgawki? Jak wybrać prywatne ubezpieczenie medyczne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wreszcie wszystko było na tip-top.

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

Bezpieczeństwo Polaków na nartach - raport Akademii mfind
Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

Aż 30 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Aktywnych narciarzy są 4 mln. Jeździmy coraz lepiej, wypadków jest nieco mniej. Nadal to jednak ponad tysiąc zdarzeń w sezonie. Pokochaliśmy też zagraniczne stoki, bo tam warunki zawsze pewne. Za granicą kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. Bez ubezpieczenia lepiej nie szusować. Jak je wybrać, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz raport!

prywatna opieka medyczna jest coraz popularniejsza w Polsce
Ponad 1 mld złotych na ubezpieczenia! Polacy wydają coraz więcej na prywatną opiekę medyczną

Prywatna opieka medyczna cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, a ten trend nie słabnie. W 2021 roku Polacy wydali aż 1 mld zł na ubezpieczenie zdrowotne! Publiczna służba zdrowia dla wielu z nas przestaje być wystarczająca. Czy to początek końca NFZ?

Przejdź do akademii