Jak złożyć wypowiedzenie OC Trasti?

Oblicz składkę OC/AC

Chcesz zrezygnować z ubezpieczenia w Trasti? Sprawdź, w jaki sposób należy złożyć dokumenty, aby wypowiedzenie OC zostało uznane. Zobacz, na jaki adres wysłać i sprawdź, czy możesz dokonać tego online. Nie zapomnij sprawdzić innych TU!

Sprawdź składkę u innych ubezpieczycieli!

Sprawdź cenę OC/AC

Jak wypowiedzieć umowę OC w Trasti?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jednak są wyjątkowe sytuacje, kiedy możesz wymówić umowę ubezpieczenia. Jak złożyć wypowiedzenie OC w Trasti? Sprawdź szczegóły.

Kiedy mogę zrezygnować z ubezpieczenia OC?

Z polisy nie możesz zrezygnować tak jak z np. AC czy Assistance – te umożliwiają odstąpienie w dowolnym momencie. Polskie prawo dopuszcza tylko kilka sytuacji, kiedy jest to możliwe. Należy o tym pamiętać, szczególnie że za brak ubezpieczenia OC grożą kary finansowe. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych 

  • Jeżeli ubezpieczenie dobiega końca, a Ty nie chcesz przedłużać dotychczasowej umowy automatycznie. Należy jednak zrobić to nie później niż dzień przed zakończeniem polisy.
  • Gdy ubezpieczenie zostało przedłużone automatycznie wbrew Twojej woli, pod warunkiem że została zawarta druga umowa z innym towarzystwem ubezpieczeniowym.
  • W sytuacji, gdy kupujesz używany samochód, ale nie chcesz kontynuować ubezpieczenia OC poprzedniego właściciela.
  • Planujesz zezłomować pojazd.
  • Samochód został skradziony, a policja prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Jak wypowiedzieć umowę OC w Trasti?

Jeżeli nie chcesz kontynuować ubezpieczenia OC, wystarczy przekazać odpowiedni dokument. Rozwiązać umowę poprzez przygotowanie wypowiedzenia OC w Trasti i przesłanie własnoręcznie podpisanego skanu na adres mailowy towarzystwa ubezpieczeniowego lub tradycyjnie pocztą.

  • Adres mailowy: kontakt@trasti.pl
  • Adres do korespondencji: Trasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa

Wzór wypowiedzenia OC oraz informacje na temat formalności znajdziesz w naszym artykule: Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

 


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Trasti w Punkcie? Wystaw opinię!

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie z Punktą!

Akademia Punkty – Twoje źródło wiedzy o ubezpieczeniach

Poznaj opinie ekspertów!

Najtańsze OC w 2023
Najtańsze OC w kwietniu 2023 r. ▷ Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Raz do roku każdy kierowca stawia zasadnicze pytanie: jak znaleźć najtańsze OC? Ubezpieczenie obowiązkowe samochodu jest jednym z wydatków, których nie powinniśmy unikać. Nie oznacza to, że musisz za nie przepłacać! Eksperci Punkty przygotowują dla Ciebie comiesięczny raport z rynku ubezpieczeń. Sprawdź, jakie ceny obowiązywały w poprzednim miesiącu, by jeszcze łatwiej znaleźć najtańsze OC w marcu 2023.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – rzeczy, o których musisz pamiętać!

"Ile? Przecież to nie wystarczy nawet na połowę części!" – to z reguły pierwsza myśl po otrzymaniu wyceny szkody od ubezpieczyciela. Weź głęboki oddech i odstaw nerwy na bok. Nawet jeśli spotkasz się z odmową wypłaty odszkodowania, nie musisz spotykać się od razu z prawnikiem. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Podpowiadamy, jak postąpić w takiej sytuacji!

Jak zgłosić szkodę z AC? Poradnik krok po kroku

Twój samochód został skradziony? Miałeś stłuczkę i chcesz zlikwidować szkodę z polisy AC? Musisz postępować zgodnie z przyjętą przez ubezpieczyciela procedurą. Dowiedz się, jak zgłosić szkodę z AC – od tego zależy, czy otrzymasz odszkodowanie w pełnej wysokości. Sprawdzamy, jakie wymagania mają ubezpieczyciele działający na polskim rynku.

Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

Niedługo kończy się polisa ubezpieczeniowa Twojego samochodu? Zanim zdecydujesz się na przedłużenie, sprawdź składki w konkurencyjnych firmach. Może okazać się, że taniej będzie, jeśli złożysz wypowiedzenie OC, a potem podpiszesz nową umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Punkta podpowiada, jak wypowiedzieć umowę OC oraz prezentuje gotowy wzór do pobrania i wydrukowania!

Przejdź do akademii