Jak złożyć wypowiedzenie OC Trasti?

Oblicz składkę OC/AC

Chcesz zrezygnować z ubezpieczenia w Trasti? Sprawdź, w jaki sposób należy złożyć dokumenty, aby wypowiedzenie OC zostało uznane. Zobacz, na jaki adres wysłać i sprawdź, czy możesz dokonać tego online. Nie zapomnij sprawdzić innych TU!

Sprawdź składkę u innych ubezpieczycieli!

Sprawdź cenę OC/AC

Jak wypowiedzieć umowę OC w Trasti?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jednak są wyjątkowe sytuacje, kiedy możesz wymówić umowę ubezpieczenia. Jak złożyć wypowiedzenie OC w Trasti? Sprawdź szczegóły.

Kiedy mogę zrezygnować z ubezpieczenia OC?

Z polisy nie możesz zrezygnować tak jak z np. AC czy Assistance – te umożliwiają odstąpienie w dowolnym momencie. Polskie prawo dopuszcza tylko kilka sytuacji, kiedy jest to możliwe. Należy o tym pamiętać, szczególnie że za brak ubezpieczenia OC grożą kary finansowe. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych 

  • Jeżeli ubezpieczenie dobiega końca, a Ty nie chcesz przedłużać dotychczasowej umowy automatycznie. Należy jednak zrobić to nie później niż dzień przed zakończeniem polisy.
  • Gdy ubezpieczenie zostało przedłużone automatycznie wbrew Twojej woli, pod warunkiem że została zawarta druga umowa z innym towarzystwem ubezpieczeniowym.
  • W sytuacji, gdy kupujesz używany samochód, ale nie chcesz kontynuować ubezpieczenia OC poprzedniego właściciela.
  • Planujesz zezłomować pojazd.
  • Samochód został skradziony, a policja prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Jak wypowiedzieć umowę OC w Trasti?

Jeżeli nie chcesz kontynuować ubezpieczenia OC, wystarczy przekazać odpowiedni dokument. Rozwiązać umowę poprzez przygotowanie wypowiedzenia OC w Trasti i przesłanie własnoręcznie podpisanego skanu na adres mailowy towarzystwa ubezpieczeniowego lub tradycyjnie pocztą.

  • Adres mailowy: kontakt@trasti.pl
  • Adres do korespondencji: Trasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa

Wzór wypowiedzenia OC oraz informacje na temat formalności znajdziesz w naszym artykule: Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

 


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Trasti w Punkcie? Wystaw opinię!

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Czytaj więcej
TarjaB 6 miesięcy temu
0.0

Znajdź najlepsze ubezpieczenie z Punktą!

Akademia Punkty – Twoje źródło wiedzy o ubezpieczeniach

Poznaj opinie ekspertów!

Najtańsze OC - luty
Najtańsze OC w 2022 r. ▷ Kup ubezpieczenie OC za 188 zł!

Każdy kierowca w pewnym momencie roku stawia sobie jedno zasadnicze pytanie: jak znaleźć najtańsze OC. Ubezpieczenie obowiązkowe samochodu jest jednym z tych wydatków, których nie ominiemy, jeżeli posiadamy własne auto. Nie oznacza to jednak, że musisz za nie przepłacać. Eksperci Punkty przygotowali dla Ciebie Raport OC za II kwartał 2022 roku.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – rzeczy, o których musisz pamiętać!

"Ile? Przecież to nie wystarczy nawet na połowę części!" – to z reguły pierwsza myśl po otrzymaniu wyceny szkody od ubezpieczyciela. Weź głęboki oddech i odstaw nerwy na bok. Nawet jeśli spotkasz się z odmową wypłaty odszkodowania, nie musisz spotykać się od razu z prawnikiem. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Podpowiadamy, jak postąpić w takiej sytuacji!

Jak zgłosić szkodę z AC? Poradnik krok po kroku

Twój samochód został skradziony? Miałeś stłuczkę i chcesz zlikwidować szkodę z polisy AC? Musisz postępować zgodnie z przyjętą przez ubezpieczyciela procedurą. Dowiedz się, jak zgłosić szkodę z AC – od tego zależy, czy otrzymasz odszkodowanie w pełnej wysokości. Sprawdzamy, jakie wymagania mają ubezpieczyciele działający na polskim rynku.

Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

Niedługo kończy się polisa ubezpieczeniowa Twojego samochodu? Zanim zdecydujesz się na przedłużenie, sprawdź składki w konkurencyjnych firmach. Może okazać się, że taniej będzie, jeśli złożysz wypowiedzenie OC, a potem podpiszesz nową umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Punkta podpowiada, jak wypowiedzieć umowę OC oraz prezentuje gotowy wzór do pobrania i wydrukowania!

Przejdź do akademii