Ubezpieczenie OC/AC You Can Drive

Porównaj ofertę You Can Drive!

Jesteś młodym kierowcą i szukasz polisy samochodowej, która nie zrujnuje Twojego budżetu? Dobrze trafiłeś! Ubezpieczenie OC You Can Drive to oferta skierowana właśnie do tych najmniej doświadczonych osób przed 30. rokiem życia. Sprawdź szczegóły!

Kalkulator ubezpieczeń OC/AC Punkta

Sprawdź cenę OC/AC

Ubezpieczenie OC You Can Drive: idealne dla młodych kierowców?

Zakres ochrony ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Oznacza to, że niezależnie od wybranego TU, dostaniemy dokładnie taką samą ochronę. W przypadku młodych kierowców proponowana cena często jest bardzo wysoka. Różnice w kosztach ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy, a osoby z wieloletnim stażem za kółkiem, wynoszą nawet kilkaset złotych. I właśnie tutaj swojego miejsca upatruje You Can Drive, oferując najlepszą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych skierowaną do osób młodych.

Ubezpieczenie You Can Drive w przeciwieństwie do ofert innych towarzystw, nie dolicza żadnych zwyżek wynikających z młodego wieku ubezpieczonego.

Warto zaznaczyć także, że w kwietniu 2015 roku ERGO Hestia przystąpiła do programu bezpośredniej likwidacji szkód (w skrócie BLS). Dzięki temu klienci You Can Drive mogą korzystać z najwyższych standardów obsługi ERGO Hestii również wtedy, gdy ich szkoda likwidowana jest z polisy OC sprawcy ubezpieczonego w innym towarzystwie. Wcześniej procedurę taką można było przeprowadzić wyłącznie u ubezpieczyciela sprawcy.

You Can Drive: ubezpieczenia dodatkowe

W ofercie You Can Drive OC to nie jedyny punkt dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Znajdziemy także szereg ubezpieczeń dodatkowych, z którymi rozszerzymy ochronę, dopasowując ją do swoich potrzeb. Wśród ubezpieczeń dodatkowych znajdziemy:

Chcesz sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie OC You Can Drive? Porównaj z 15 innymi towarzystwami!

Kalkulator OC/AC

Czy warto rozszerzyć ochronę?

Ubezpieczenie AC dostępne jest w dwóch wariantach do wyboru w You Can Drive: AC Mini oraz AC Kradzież. Warianty te różnią się przede wszystkim zakresem ubezpieczenia, ale także zakresem terytorialnym. Jeśli zależy nam na ochronie tylko na terenie Polski, a przy tym szukamy ochrony np. w przypadku zderzenia się pojazdów, idealnie sprawdzi się AC Mini. Ubezpieczenie AC Kradzież będzie rozwiązaniem dla osób, które chcą chronić pojazd przed złodziejami.

Ubezpieczenie NNW od You Can Drive

Decydując się z na ubezpieczenie NNW, wykupujemy ochronę zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów ubezpieczanego pojazdu. Ochrona świadczona jest za szkody powstałe na terenie całego świata. Polisa obejmuje zgon ubezpieczonego, trwały uszczerbek na zdrowiu, czy koszty leczenia. Na wypłatę świadczenia możemy liczyć także w przypadku stwierdzenia czasowej niezdolności do pracy.

 • 2 warianty ochrony: dla kierowcy i kierowców oraz pasażerów.
 • Opieka na całym świecie.
 • Ceny już od 18 zł rocznie.
 • Dodatkowe świadczenia w razie potrzeby na leczenie.
 • Korzystając z NNW nie tracisz zniżek za bezszkodową jazdę.

Pomoc na drodze? Nie ma problemu! Assistance You Can Drive je pokryje!

Wśród ubezpieczeń dodatkowych oferowanych przez You Can Drive znajdziemy także ubezpieczenie Assistance. To zestaw usług, które możesz wykorzystać, gdy spotka Cię nieplanowana sytuacja na drodze taka jak np. zepsute auto na trasie. Wystarczy jeden telefon, a ubezpieczyciel zorganizuje dla Ciebie pomoc drogą w ramach polisy.

You Can drive oferuje 3 warianty do wyboru:

 • Po wypadku – już od 15 zł rocznie, ale oferuje jedynie holowanie do 100 km.
 • Po awarii i wypadku w Polsce – od 55 zł rocznie, oferuje holowanie do 150 km.
 • Po awarii i wypadku w Polsce oraz za granicą – od 90 zł rocznie. W ramach ubezpieczenia zyskasz holowanie do 500 km, naprawę na miejscu, dowóz paliwa, samochód zastępczy czy organizację transportu oraz hotelu dla pasażerów.

Ubezpieczenie You Can Drive: o czym trzeba wiedzieć?

Wybierając konkretną ofertę ubezpieczenia, dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi zapisami zawartymi w OWU. W przypadku You Can Drive zwróć uwagę także na zapis o ulegającej modyfikacji sumie ubezpieczenia, która wynika ze zmiany wartości rynkowej pojazdu w trakcie roku, czy chociażby kwestii zabezpieczenia mienia, które niezbędne jest do otrzymania odszkodowania w przypadku kradzieży.

Co najważniejsze, chcąc uzyskać świadczenie w przypadku szkody, nie możemy dokonywać w samochodzie żadnych zmian, a także podejmować jego naprawy na własną rękę. Jak deklaruje ERGO Hestia, odszkodowanie wypłacane jest jednak bez zbędnych formalności, sumy ubezpieczenia gwarantują pokrycie niezbędnych kosztów, a system likwidacji szkód zapewnia wszystkim jednakowe standardy obsługi.

You Can Drive –  Zielona Karta

Zielona Karta to potwierdzenie zakupu ubezpieczenia OC, które wymagane jest poza granicami Polski np. w Macedonii, Albanii czy na Ukrainie. Po zieloną kartę należy zgłosić się bezpośrednio do Hestii (lub innego ubezpieczyciela), ponieważ You Can Drive nie oferuje sprzedaży takiego ubezpieczenia.

Czytaj także: Zielona Karta OC – kiedy może się przydać?

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC You Can Drive: jak to zrobić?

W przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia, przez internet na okres dłuższy niż 6 miesięcy, klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od daty jej zawarcia. Jeśli posiadamy ważne ubezpieczenie i nie chcemy, aby polisa automatycznie odnowiła się na kolejny okres ubezpieczenia, konieczne jest złożenie wypowiedzenia co najmniej na 1 dzień przed końcem okresu aktualnej polisy.

Wypowiedzenie należy złożyć w jeden z następujących sposobów:

 • poprzez indywidualne konto pod adresem: sso.ergohestia.pl/my.policy
 • poprzez wysyłanie skanu lub zdjęcia dokumentu z własnoręcznym podpisem na adres: [email protected],
 • listownie na adres: STU Ergo Hestia ul. Hestii 1 81-731 Sopot.

You Can Drive – zwrot składki

Dyspozycję zwrotu składki z polisy w You Can Drive możesz zlożyć, podobnie jak w przypadku wypowiedzenia OC, za pomocą odpowiedniego formularza dostępnego po zalogowaniu się do konta użytkownika, które utworzyłeś wraz z zakupem ubezpieczenia.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?


Nie czekaj! Porównaj oferty OC/AC za darmo!

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Trasti w Punkcie? Wystaw opinię!

Bardzo szybka i rzetelna obsługa. Konsultant uprzejmy i znający się na swojej pracy. Bez problemu doszliśmy do porozumienia czego potrzebuję. Polecam i będę korzystać w przyszłości.

Rzetelnie, szybko, sprawnie bez zbędnych formalności, w pełni kompetentni, jakość obsługi rewelacyjna no i cena OC z roku na rok wyszukana korzystniejsza, co cieszy mnie najbardziej. Polecam jak najbardziej, warto skorzystać.

Dzięki doradcom tej firmy zapłaciłam ponad 500 zł mniej niż proponował mi mój ubezpieczyciel, szczerze polecam.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie z Punktą!

Akademia Punkta

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu?

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii