Wypowiedzenie OC w AXA Ubezpieczenia - pobierz wzór

Aktualizacja:

Są na tym świecie dwa rodzaje ludzi. Jedni wolą płynąć z nurtem i poddawać się przyzwyczajeniom, drudzy wolą stawiać pod znakiem pytania nawet najbardziej rutynowe sprawy. A Ty co wolisz? Przedłużać z roku na rok zadowalającą ofertę czy znaleźć najlepszą możliwą i wypowiedzieć dotychczasowe OC? Dowiedz się, jak wypowiedzieć OC w AXA Ubezpieczenia.

Wypowiedzenie OC w AXA Ubezpieczenia – kiedy można?

Sytuacje, w których możliwe jest wypowiedzenie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, przewiduje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Długoterminowe OC zawierane jest na okres 12 miesięcy i jeśli nie zostanie wypowiedziane w odpowiednim terminie, zostaje automatycznie przedłużone na kolejny rok. Masz prawo zrezygnować z dotychczasowej polisy, jeśli:

  • postanowiłeś zmienić ubezpieczyciela i wypowiadasz OC z końcem trwania ochrony
  • nie wypowiedziałeś umowy w terminie i kupiłeś OC u innego ubezpieczyciela (podwójne ubezpieczenie)
  • kupiłeś używany samochód i nie chcesz kontynuować OC poprzedniego właściciela

Jeśli na polisie zostanie zarejestrowana zmiana własności ubezpieczonego pojazdu, OC wygaśnie z końcem okresu jego obowiązywania. Możesz zatem wypowiedzieć umowę w AXA Ubezpieczenia w dowolnym momencie, ale możesz także zaczekać aż upłynie termin jej ważności. OC nie przedłuża się automatycznie także w przypadku kupna polisy krótkoterminowej lub jeśli zalegasz ze składką.

Czytaj także: AXA Ubezpieczenia OC i AC – sprawdź, czy w AXA kupisz najtańsze ubezpieczenie samochodu

Automatyczna kontynuacja umowy w AXA Ubezpieczenia – kiedy wypowiedzieć OC?

Upływa okres obowiązywania Twojej polisy OC i zaczynasz porównywać inne oferty dostępne na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Znajdujesz lepszą ofertę i decydujesz się na wypowiedzenie dotychczasowej umowy. Co musisz zrobić, żeby bez problemu zakończyć współpracę z AXA Ubezpieczenia?

Wystarczy, że pobierzesz wzór wypowiedzenia OC ze strony Akademii Punkta, wydrukujesz, wypełnisz, podpiszesz i wyślesz do AXA Ubezpieczenia. Należy to zrobić nie później niż na jeden dzień przed zakończeniem ochrony ubezpieczeniowej, inaczej umowa zostanie przedłużona automatycznie na kolejny rok. Bez obawy, jeśli nie grzeszysz gorliwością, możesz liczyć na przypominajkę od AXA Ubezpieczenia.

Czytaj także: Przedłużenie OC i AC w AXA Ubezpieczenia

Ubezpieczyciel ma obowiązek wysłać Ci ofertę na nowy okres wraz z pouczeniem o możliwości wypowiedzenia umowy co najmniej na 14 dni przed końcem polisy. Jeśli mimo to zapomnisz o wysłaniu odpowiedniego formularza lub z innych przyczyn nie zdążyłeś go złożyć w terminie, a wykupiłeś OC u nowego ubezpieczyciela, masz jeszcze możliwość wypowiedzenia dotychczasowej umowy (ustawa przewiduje sytuację tak zwanego podwójnego ubezpieczenia). Pamiętaj, że w przypadku wcześniejszego opłacenia składki na „stare” OC, możesz ubiegać się o jej zwrot za niewykorzystany okres ochrony. Ten kij ma jednak dwa końce – jeśli zagapisz się i nie wypowiesz OC w terminie, będziesz musiał zapłacić składkę za czas, w którym jeszcze obowiązywało.

Czytaj także: Wypowiedzenie OC: kiedy i jak wypowiedzieć umowę OC?

Wypowiedzenie OC kupionego przez Internet lub telefon w AXA Ubezpieczenia

Nowoczesne kanały sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych otwierają nowe możliwości dokonania transakcji bez wychodzenia z domu, ale mogą także skutkować mniej przemyślanymi zakupami. Dlatego przepisy prawa konsumenckiego dają możliwość wypowiedzenia umowy OC zakupionej przez Internet lub telefon w terminie 30 dni bez podawania przyczyny.

Czytaj także: Wypowiedzenie AC – kiedy i jak można rozwiązać umowę autocasco?

List, skan czy faks? – jak wysłać wypowiedzenie OC w AXA Ubezpieczenia?

Wypełniony i podpisany własnoręcznie formularz wypowiedzenia OC, który możesz pobrać ze strony Akademii Punkta lub ze strony AXA Ubezpieczenia, można dostarczyć do towarzystwa na trzy sposoby:

  • zwykłą pocztą na adres: AXA Ubezpieczenia TUiR S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa
  • pocztą elektroniczna (skan) na adres: [email protected]
  • faksem na numer: 22 599 95 95

Pamiętaj, żeby zachować potwierdzenie wysłania listu lub faksu. AXA Ubezpieczenia wyśle do Ciebie informację o przyjęciu wypowiedzenia na podany przez Ciebie adres mailowy.

Czytaj także: Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia – co musisz wiedzieć?

Więcej o ubezpieczeniach OC i AC w AXA Ubezpieczenia znajdziesz TUTAJ.

Podsumowanie

  • Upływa okres obowiązywania Twojej polisy OC i zaczynasz porównywać inne oferty dostępne na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.
  • Możesz liczyć na przypominajkę od AXA Ubezpieczenia – wiadomo, kiedy wysłać formularz.
  • Formularz wypowiedzenia możesz wysłać pocztą lub mailem. To proste!

guest
7 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.10.08  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
2024.11.07  •  Samochód
Najtańsze OC w listopadzie 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2024.08.13  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – Ile zapłacisz po lipcowych podwyżkach?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.11.12  •  Samochód
Zakaz zatrzymywania i postoju – kiedy grozi mandat? Najnowsze przepisy

Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie stomatologiczne
2024.11.12  •  Zdrowie
Czy warto wykupić ubezpieczenie stomatologiczne?

Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.

Czytaj więcej
2024.10.21  •  Samochód
Jak uzyskać indywidualne tablice rejestracyjne?

Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2024.11.07  •  Samochód
Najtańsze OC w listopadzie 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.10.27
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
2023.12.27  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej