Wypowiedzenie OC – wszystko, co musisz wiedzieć!

Aktualizacja:
wypowiedzenie-umowy-oc-ac

Niedługo kończy się polisa ubezpieczeniowa Twojego samochodu? Zanim zdecydujesz się na przedłużenie, sprawdź składki w konkurencyjnych firmach. Może okazać się, że taniej będzie, jeśli złożysz wypowiedzenie OC, a potem podpiszesz nową umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. Punkta podpowiada, jak wypowiedzieć umowę OC oraz prezentuje gotowy wzór do pobrania i wydrukowania!

Kiedy mogę wypowiedzieć ubezpieczenie OC? Przykładowy druk wypowiedzenia OC

Zastanawiasz się, kiedy możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC? Pamiętaj, że w Polsce ustawowo został nałożony obowiązek posiadania wykupionej polisy. Przepis ten tyczy się także pojazdu, którym nie poruszasz się na co dzień. W innym wypadku czeka Cię kara wysokości nawet 6980 zł. Możesz jednak złożyć wypowiedzenie umowy OC w kilku konkretnych przypadkach:

 • Gdy Twoja obecna umowa dobiega końca i chcesz zmienić ubezpieczyciela, bo dzięki porównywarce ubezpieczeń okazało się, że możesz kupić tańsze OC w innej firmie.
 • Gdy Twoje OC przedłużyło się automatycznie na kolejny rok, a w międzyczasie została zawarta umowa OC w innej firmie. W sytuacji podwójnego ubezpieczenia także możesz wypowiedzieć odnowioną umowę.
 • Gdy kupujesz używany samochód, ale nie chcesz korzystać z OC poprzedniego właściciela. Jeśli zdecydujesz się wypowiedzieć polisę, poprzedni właściciel dostanie zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony.
 • Gdy pojazd zostanie zezłomowany, skradziony lub sprzedany i wywieziony za granicę.

Wzory wypowiedzenia OC są niezwykle przydatne i usprawniają złożenie takiego wniosku. W każdym z tych przypadków wypowiedzenie OC będzie wyglądało trochę inaczej, bo zmienia się podstawa prawna, na którą należy się powołać. Na szczęście możesz skorzystać z uniwersalnego wzoru wypowiedzenia OC, który znacznie upraszcza całą procedurę. 

Pobierz wzór wypowiedzenia OC

Wypowiedzenie umowy OC – podstawowe zasady

Zacznijmy od tego, że jest kilka zasad, które musisz poznać, zanim zdecydujesz się na rozwiązanie polisy z obecną firmą. Jeśli nie spełnisz jednego z poniższych punktów, może być ono nieważne. Co to oznacza dla Ciebie? Obecny wariant odnowi się automatycznie, a Ty będziesz zmuszony do opłacenia kolejnej składki.

 1. Wypowiedzenie umowy OC musi być sporządzone na piśmie. Dokument należy wysłać na adres siedziby towarzystwa, adres e-mailowy, faksem lub za pomocą formularza na stronie internetowej ubezpieczyciela. Wypowiedzenie OC zostanie także przyjęte przez agenta, u którego kierowca kupił ubezpieczenie samochodu.
 2. Wypowiedzenie OC należy złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Niedopilnowanie tego terminu skutkuje automatycznym przedłużeniem polisy.
 3. Jeżeli obecna umowa OC przedłuży się automatycznie, możesz ją wypowiedzieć w każdej chwili.
 4. Właściciele pojazdów mechanicznych mogą odstąpić od umowy podpisanej na odległość, czyli przez internet lub telefon, w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy.

Jak wypowiedzieć OC poprzedniego właściciela samochodu i czy warto?

Wszelkie prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczenia OC przechodzą na Ciebie z chwilą nabycia samochodu, czyli po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży auta. Czasem zdarza się tak, że nie jest ona atrakcyjna dla nowego właściciela, bo np. nie oferuje dodatkowego pakietu AC. Również w przypadku płatności ratalnych bywa, że atrakcyjniejsze będzie wykupienie nowej polisy, a nie spłata kolejnych składek. Wypowiedzenie OC wcześniejszego właściciela i podpisanie umowę z innym towarzystwem przynosi często dodatkowe zalety:

 • Atrakcyjniejszą składkę – jednak musisz pamiętać, że mając więcej szkód w historii ubezpieczenia OC lub mniejszy staż jako kierowca, musisz liczyć się ze zmianą stawki. Ubezpieczyciel dokona rekalkulacji składki, czyli obliczy ją na nowo. Na cenę polisy wpływa wiele czynników, oznacza to, iż każdy kierowca otrzyma indywidualne wyliczenie na ten sam model.

 • Korzystny pakiet ochronny – co prawda ubezpieczyciel zbywcy pojazdu mógłby Ci zaoferować rozszerzenie umowy o AC, NNW czy Asisstance, aczkolwiek wykupienie całego pakietu z OC w innej firmie bywa wielokrotnie bardziej opłacalne. Warto sprawdzić, jaką ofertę przygotują dla Ciebie różne towarzystwa.

Poznaj oferty innych ubezpieczycieli!

Korzyści dla dwóch stron

Jeśli złożysz wypowiedzenie OC, poprzedni właściciel pojazdu otrzyma zwrot składki za nie-wykorzystany okres ubezpieczenia. Dzieje się tak, gdy składka została opłacona z góry, a nie podzielona na raty.

Wypełniając wzór wypowiedzenia umowy OC podpisanej przez poprzedniego właściciela pojazdu, zaznacz ostatni punkt. Tym samym powołasz się na art. 31 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Podstawa prawna

W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu, domniemanie zawarcia następnej umowy nie stosuje się.

Wypowiedzenie polisy zbywcy po zakupie samochodu z drugiej ręki jest cennym przywilejem dla nowego właściciela pojazdu. Ubezpieczyciel ani nie wymaga podania przyczyny rezygnacji z umowy, ani nie ogranicza czasu na wypowiedzenie OC.

Nie rezygnujesz z ubezpieczenia poprzedniego właściciela? Koniecznie przeczytaj!

Kupując samochód z drugiej ręki, możesz zrezygnować z ubezpieczenia OC wcześniejszego właściciela auta, ale nie musisz. Musisz jednak pamiętać, że umowa nie przedłuża się automatycznie w tym przypadku. Oznacza to, że jeśli ochrona wygaśnie, a Ty nie wykupisz nowego ubezpieczenia OC, narazisz się na wysokie kary pieniężne. 

Ponadto wiedz, że nie wypowiadając umowy OC wcześniejszego właściciela pojazdu, narażasz się na dopłatę do składki. Firma ubezpieczeniowa ma prawo do jej rekalkulacji, czyli obliczenia na nowo. Dzieje się tak ze względu na odmienny profil kierowcy i jego historię ubezpieczenia. Młoda osoba z krótkim stażem za kółkiem i kilkoma wyrządzonymi szkodami powinna liczyć się ze zwyżką z powodu podwyższonego ryzyka ubezpieczeniowego.

Czytaj także: Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Czym różni się od wyrejestrowania? Pobierz wzór

Zakup samochód z drugiej ręki. Czy poprzedni właściciel może wypowiedzieć OC?

Kupujesz używane auto i obawiasz się, że poprzedni właściciel może wypowiedzieć OC bez informowania Cię o tym? Nie musisz się o nic martwić! Punkta wyjaśnia! Wszystkie obowiązki i prawa wynikające z ubezpieczenia zbywcy pojazdu przechodzą na Ciebie z dniem nabycia samochodu. Dzieje się tak zgodnie z art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. To oznacza, że możesz jeździć z aktywną ochroną ubezpieczeniową aż do końca umowy zawartej przez zbywcę.

Poprzedni właściciel pojazdu nie może wypowiedzieć umowy OC po sprzedaży samochodu. Jedyne do czego zobligowany jest sprzedawca, to poinformowanie ubezpieczyciela o zmianie właściciela pojazdu. Ma na to 14 dni od przeniesienia własności. Powinien przekazać firmie ubezpieczeniowej dane osobowe nabywcy: imię, nazwisko, adres i numer PESEL lub w przypadku spółek prawnych: nazwę, siedzibę i numer REGON.

Uwaga! Ubezpieczyciel może przeliczyć składkę, uwzględniając zniżki za bezszkodową jazdę lub przyznać ewentualne zwyżki. Nie daj się naciągnąć na dodatkowe koszty. Sprawdź tańszą ratę.

Oblicz nową wysokość składki OC/AC

Wypowiedzenie polisy OC wzór. Jak wypowiedzieć OC wraz z końcem okresu, na jaki została zawarta?

Jest to najpowszechniejszy sposób wypowiedzenia OC. Jeśli okres, na który została zawarta umowa, dobiega końca i chcesz zmienić ubezpieczyciela, musisz złożyć pisemne wypowiedzenie najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony. Jak wypowiedzieć OC, na które kończy się umowa? Wydrukuj formularz przygotowany przez ekspertów Punkty i prześlij go na właściwy adres. Spis wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych wraz z adresami znajdziesz na końcu artykułu. Gotowe druki wypowiedzenia OC niezwykle usprawniają cały proces przygotowania odpowiedniego pisma. Przykładowy formularz wypowiedzenia umowy OC znajdziesz poniżej.

Wypowiedzenie OC – wzór

Jeśli tego nie zrobisz, Twoje dotychczasowe towarzystwo ubezpieczeniowe automatycznie przedłuży OC. Na szczęście nie oznacza to, że umowa ubezpieczenia OC będzie obowiązywała przez cały kolejny rok. Co zrobić w takiej sytuacji? Dowiesz się z kolejnego punktu.

Wypowiedzenie automatycznie przedłużonej umowy OC

Jeżeli nie zdążysz złożyć rezygnacji na minimum jeden dzień przed jej końcem, Twój ubezpieczyciel wznowi ochronę na kolejne 12 miesięcy. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje łatwe wyjście z tej sytuacji. Jak wypowiedzieć umowę OC, która przedłuża się automatycznie? Postępowanie w takim przypadku jest określone przez art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Rezygnacja z kontynuacji ubezpieczenia odbywa się tak samo, jak w pozostałych przypadkach. Poniżej znajdziesz wzór dokumentu.

Wypowiedzenie OC – wzór

Pewnie zastanawiasz się, na jakie dodatkowe koszty naraża Cię taka sytuacja. Spokojnie – nie musisz opłacać podwójnej składki OC za cały rok. Dotychczasowemu ubezpieczycielowi zapłacisz tylko za okres ochrony od dnia przedłużenia umowy do dnia jej wypowiedzenia. Wyobraź sobie, że kupujesz ubezpieczenie OC w Generali, ale zapominasz o złożeniu wypowiedzenia OC w PZU, więc ta umowa przedłuża się automatycznie. Chcesz z niej zrezygnować po 11 dniach. W tej sytuacji PZU zażąda zapłacenia składki za ten okres. 

Odstąpienie od polisy OC zawartej przez telefon lub internet

Od umowy podpisanej w systemie direct, czyli przez telefon lub internet, możesz odstąpić w ciągu 30 dni od momentu jej zawarcia. Ubezpieczyciel będzie oczekiwał zapłaty za okres rozpoczynający się po podpisaniu umowy i kończący się w dniu odstąpienia, podobnie jak w przypadku podwójnego ubezpieczenia. W ten sposób możesz zrezygnować nawet z polisy, na którą zdecydujesz się zbyt pochopnie. Zważywszy na to, Punkta zachęca Cię do sprawdzenia najniższej składki OC i AC. Jak? Skorzystaj z praktycznego kalkulatora, który wykaże, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym zapłacisz najniższą składkę. Kliknij poniżej!

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Czytaj także: Wiemy już, kto oferuje najtańsze OC – Sprawdź, u którego ubezpieczyciela zapłacisz najmniej w swoim mieście [RAPORT]

Wypowiedzenie umowy OC po wyrejestrowaniu pojazdu lub zarejestrowaniu samochodu za granicą

Umowa OC rozwiązuje się wraz z wyrejestrowaniem samochodu. Wynika to z tego, że taki pojazd nie może być dopuszczony do ruchu lub nie znajduje się na terenie Polski. To także jeden z niewielu sposobów na uniknięcie kary za brak polisy. Do samego wyrejestrowania przeważnie dochodzi, gdy:

 • przekażesz pojazd do stacji demontażu,
 • Twój samochód zostanie skradziony,
 • udokumentujesz trwałą i zupełną utratę pojazdu,
 • Twój samochód zostanie zarejestrowany za granicą lub sprzedany do innego kraju.

W takiej sytuacji musisz poinformować ubezpieczyciela na piśmie o zaistniałych okoliczno-ściach, przedstawiając dodatkowo odpowiednią dokumentację.

Więcej na ten temat przeczytasz w: Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Kiedy trzeba wyrejestrować auto?

Jak napisać wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczenia?

Zdarza się, że niektórzy kierowcy kupują nową polisę OC, zapominając o wypowiedzeniu umowy w dotychczasowym towarzystwie. Podwójne ubezpieczenie dotyczy sytuacji, kiedy do tego samego auta przypisane są dwie umowy. Efekt? Przede wszystkim kierowca zobligowany jest do opłacenia dwóch składek. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. W takim przypadku należy wypowiedzieć poprzednią umowę OC.

Co ciekawe, do 2013 roku wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczenia nie było możliwe, jeśli roztargniony kierowca nie opłacił całości składki. Nowelizacja zmieniła jednak ten zapis i zgodnie z art. 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK kierowcy z podwójnym ubezpieczeniem mogą wypowiedzieć starą umowę OC. Art. 28a sta-nowi również, że zostanie wówczas naliczona opłata jedynie za okres od dnia przedłużenia ubezpieczenia do dnia złożenia wypowiedzenia.

Jak napisać wypowiedzenie? Nie pisz! Pobierz nasz gotowy wzór.

Jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w PZU, Warta lub u innych ubezpieczycieli?

Chociaż wypowiedzenie umowy OC powinno mieć formę pisemną, nie musisz ani udawać się do najbliższej placówki ubezpieczeniowej, ani wysyłać dokumentów pocztą. Większość ubezpieczycieli pozwala na zdalne złożenie wypowiedzenia OC. Wystarczy wydrukować wzór, podać niezbędne dane, podpisać się i wysłać sfotografowany lub zeskanowany dokument e-mailem. Niektóre firmy poszły o krok dalej, udostępniając klientom specjalne formularze na stronach internetowych.

Przekaż dokumenty do agenta

Z pewnością ucieszy Cię fakt, że możesz przekazać wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC dotychczasowemu agentowi. Innym sposobem jest dostarczenie dokumentów osobiście do siedziby towarzystwa. Wysyłając dokument listem, skorzystaj z usług Poczty Polskiej, aby uznano datę stempla pocztowego za dzień złożenia wypowiedzenia OC. Co prawda możesz nadać przesyłkę za pośrednictwem prywatnej firmy kurierskiej, ale w tej sytuacji datą wiążącą jest dzień dostarczenia listu do siedziby firmy. Jeśli wysyłasz pismo na ostatnią chwilę, ryzy-kujesz automatycznym przedłużeniem umowy OC ze względu na ewentualne opóźnienie w doręczeniu wypowiedzenia.

Chcesz przesłać dokumenty pocztą? Pamiętaj o tym szczególe!

Decydujesz się na tradycyjną korespondencję? Nadaj wypowiedzenie OC listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Dzięki temu otrzymasz numer przesyłki do monitorowania jej statusu i informację o dniu oraz godzinie odebrania listu przez adresata.

CZYTAJ TAKŻE: Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej. Co powinno zawierać i gdzie je złożyć?

Czy wypowiedzenie OC musi być pisemne i wysłane pocztą?

Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK posiadacz pojazdu mechanicznego powinien powiadomić zakład ubezpieczeń o wypowiedzeniu umowy OC na piśmie. To jednak nie obliguje Cię do wysłania dokumentu pocztą. Możesz go wręczyć agentowi ubezpieczeniowemu, ponieważ każde oświadczenie składane agentowi uważa się za złożone towarzystwu ubezpieczeń. Pamiętaj, aby poprosić o potwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia – wraz z datą.

Ponadto firmy ubezpieczeniowe coraz częściej przyjmują rezygnację z ubezpieczenia za pośrednictwem faksu lub e-maila. Mając to na uwadze, należy przesłać skan lub zdjęcie dokumentu z odręcznym podpisem.

Ile masz czasu na wypowiedzenie OC?

Wszystko zależy od tego, czy wypowiedzenie dotyczy umowy nabywcy używanego pojazdu z aktualnym OC poprzedniego właściciela, czy umowy posiadacza pojazdu mechanicznego, którego właściciel nie zmieniał się w ostatnim czasie. W pierwszym przypadku możesz złożyć dokument w dowolnym momencie. W drugim przypadku – najpóźniej na 1 dzień przed końcem danej polisy. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której dzień przed zakończeniem ochrony wypada akurat w dzień ustawowo wolny od pracy.

Gdzie wysłać wniosek o wypowiedzenie umowy OC?

Na zakończenie przedstawiamy tabelę, w której znajdziesz adresy pocztowe oraz mailowe, na które możesz przesłać druk wypowiedzenia umowy OC. Polecamy skorzystanie z zaproponowanych przez nas wzorów wypowiedzeń OC. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie samochodu jest niezwykle ważne, a jego brak wiąże się z wysokimi karami. Dlatego też wypowiadając jedną umowę – koniecznie pamiętaj o zawarciu kolejnej, z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. 

Pełna nazwaAdres mailowyUlicaKod pocztowyMiasto
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.kontakt przez stronę:
https://www.allianz.pl/kontakt-z-allianz/
lub [email protected]
ul. Rodziny Hiszpańskich 102-685Warszawa
Balcia Insurance SE Spółka europejska Oddział w Polsce[email protected]Al. Jerozolimskie 13602-305Warszawa
BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group[email protected]Al. Jerozolimskie 162a02-342Warszawa
Beesafe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawiekontakt przez stronę:
https://beesafe.pl/kontakt-zglos-zmiane-w-umowie
Al. Jerozolimskie 16202-342Warszawa
Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Groupkontakt przez stronę: https://zgloszenie.compensa.pl/polisy-majatkoweAleje Jerozolimskie 16202-342Warszawa
Concordia Polska TUW[email protected] ul. S. Małachowskiego 10 61-129 Poznań
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SAkontakt przez stronę:
https://www.ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/
ul. Hestii 181-731Sopot
EINS Polska Sp. z o.o.kontakt przez stronę:
https://eins.pl/obsługa-online/wypowiedzenie-umowy-oc/
u. Puławska 54302-844Warszawa
Gefion[email protected]
Generali T.U. S.A.[email protected]ul. Senatorska 1800-082Warszawa
HDI Grupa Wartakontakt przez stronę:
https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/
rondo I. Daszyńskiego 100-843Warszawa
InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group[email protected]ul. Noakowskiego 2200-668Warszawa
Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna[email protected]ul. Postępu 1502-676Warszawa
MTU kontakt przez stronę:
https://kontakt.ergohestia.pl/
 ul. Hestii 181-731 Sopot
MTU24kontakt przez stronę:
https://kontakt.ergohestia.pl/
ul. Hestii 181-731Sopot
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUWP [email protected] ul. Graniczna 1726-604 Radom
Proama TU S.A.[email protected] ul. Senatorska 1800-082Warszawa
PZU SA[email protected]ul. Postępu 18A02-676Warszawa
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych[email protected]ul. Władysława IV 2281-743Sopot
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW[email protected]ul. H. Raabego 1302-793Warszawa
Trasti[email protected]Skrytka Envelo 20600-935Warszawa
TUiR WARTA S.A.[email protected]ul. Chmielna 85/8700-805Warszawa
TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych[email protected]ul. Domaniewska 4102-672Warszawa
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.kontakt przez stronę:: https://www.uniqa.pl/formularze-online/
[email protected]
ul. Chłodna 5100-867Warszawa
Grupa Warta[email protected]rondo I. Daszyńskiego 100-843Warszawa
Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group Centrum Indeksacji Dokumentów[email protected]ul. Równoległa 4a02-235Warszawa
YouCanDrivekontakt przez stronę:
https://kontakt.ergohestia.pl/
ul. Hestii 181-731

Pytania i odpowiedzi

Jak wypowiedzieć umowę OC?
Jakie wzory wypowiedzenia OC wybrać?
Kiedy wypowiedzieć OC?
Jaki druk wypowiedzenia umowy OC wybrać?
Jak wysłać wypowiedzenie OC?

Podsumowanie

 1. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC należy złożyć w formie pisemnej nie później niż na jeden dzień przed zakończeniem ochrony.
 2. Możesz zrezygnować z automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC, jeśli masz aktywną umowę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Skutkiem pułapki podwójnego OC jest zwiększony koszt ochrony, musisz bowiem zapłacić częściową składkę za okres od dnia automatycznego przedłużenia umowy do dnia wypowiedzenia OC.
 3. Możesz odstąpić od umowy OC zawartej przez telefon lub internet w ciągu 30 dni od jej podpisania.
 4. Masz prawo do wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC samochodu, która została zawarta przez poprzedniego właściciela, w dowolnym momencie.
 5. Umowę OC wygasa po wyrejestrowaniu samochodu.

Piotr Jarzynka
Ekspert ds. ubezpieczeń

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
238 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej
2024.07.10
Wybierasz się do słonecznej Italii? Sprawdź, ile zapłacisz za autostradę!

Włochy są znane na całym świecie nie tylko ze swojej bogatej historii, kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody, ale również z doskonale rozwiniętej sieci autostrad. Ten śródziemnomorski kraj może się poszczycić ponad 7 000 kilometrami dróg szybkiego ruchu, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się między najbardziej odległymi regionami.

Czytaj więcej
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej