Ubezpieczenie zdrowotne, które otoczy Cię opieką nie tylko na co dzień, ale zagwarantuje także wsparcie w razie wypadku czy ciężkiego zachorowania. Opieka medyczna, która daje uprawnienia do konsultacji lekarskich bez skierowań i kilkumiesięcznego czekania. Wszyscy tego oczekujemy! Czy znajdziemy to w ofercie PZU Zdrowie? Prześwietlamy prywatną opiekę medyczną PZU Plan na Zdrowie.
Prywatne placówki medyczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dają poczucie większego bezpieczeństwa i pewność, że w razie potrzeby otrzymamy niezbędną pomoc medyczną na czas. Wszystko to bez konieczności zajmowania kolejki o świcie i zapisywania się do specjalisty z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dziś przyjrzymy się z bliska ofercie PZU Zdrowie. Sprawdzimy, jakie korzyści daje opieka medyczna PZU Plan na zdrowie, a także kto, w jaki sposób i gdzie może z niej skorzystać!
Czytaj także: PZU rozwija sieć placówek medycznych. Inwestuje w przychodnie i sanatoria
Co daje ubezpieczenie PZU opieka medyczna?
PZU Plan na Zdrowie to elastyczna propozycja opieki medycznej, którą objęte mogą być osoby do 65. roku życia, ich małżonkowie lub partnerzy oraz ich dzieci do ukończenia pełnoletności – a w przypadku osób uczących się – do 25. roku życia. PZU umożliwia dopasowanie zakresu ubezpieczenia medycznego do swoich potrzeb. W ten sposób, do podstawowego pakietu medycznego Plan na Zdrowie, gwarantującego opiekę medyczną po wypadku (np. złamania, porażenia czy uszkodzenia narządów), PZU Zdrowie oferuje także szereg ubezpieczeń dodatkowych. Do wyboru mamy:
- Opieka medyczna W Ciężkiej Chorobie – leczenie w przypadku wystąpienia jednej z 16 ciężkich chorób (szczegółowy wykaz chorób znajdziemy w OWU),
- Opieka medyczna w Leczeniu Nowotworu – leczenie nowotworu złośliwego,
- Opieka medyczna w Trosce o Ciebie – opieka medyczna na co dzień obejmująca leczenie NNW, leczenie nagłej choroby, pomoc medyczną w przypadku rozstroju zdrowia i stanów zagrażających życiu ubezpieczonego. Do wyboru dostajemy trzy zakresy świadczeń: ogólny – z nielimitowanym dostępem do lekarzy 8 specjalizacji oraz wielu badań diagnostycznych i laboratoryjnych, nieco bardziej rozbudowany – rozszerzony z nielimitowanymi konsultacjami u lekarzy 22 specjalności i „najbogatszy” – kompleksowy).
Czytaj także: Indywidualna kontynuacja pakietu medycznego. Czy warto za nią płacić?
Opieka medyczna PZU „Plan na Zdrowie”: co warto wiedzieć?
Przede wszystkim musimy pamiętać, że wybierając ubezpieczenie medyczne PZU „Plan na Zdrowie” w podstawowej wersji otrzymujemy jedynie wsparcie po wypadku. Jeśli jednak oczekujemy polisy zdrowotnej PZU gwarantującej dostęp do lekarzy różnych specjalizacji, musimy rozszerzyć swoje ubezpieczenie o polisę dodatkową W Trosce O Ciebie.
Decydując się na PZU ubezpieczenie medyczne warto wcześniej dokładnie przemyśleć swój wybór i zastanowić się, jakiej konkretnie ochrony potrzebujemy. Warto pamiętać o tym, że podczas trwania ubezpieczenia nie mamy możliwości rozszerzenia jego zakresu. Oznacza to, że jeśli najpierw zdecydujemy się na pakiet podstawowy gwarantujący jedynie pomoc po wypadku, a np. po kilku miesiącach trwania ubezpieczenia dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy przede wszystkim wsparcia medycznego na co dzień, nie będziemy mogli dokupić rozszerzenia polisy zdrowotnej PZU.
Co najważniejsze, jeśli podczas trwania umowy ubezpieczenia raz zachorujemy i koszty świadczeń zostaną pokryte przez ubezpieczyciela, polisa nie zadziała w przypadku ponownego wystąpienia tych samych schorzeń.
Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku ubezpieczenia dodatkowego, limit kolejnych świadczeń nie jest określany klasyczną sumą ubezpieczenia, a liczbą konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych.
Czytaj także: Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus
PZU Opieka medyczna: przewodnik dla pacjenta
Jedną z pierwszych wytycznych, jaką będziemy kierować się przy wyborze prywatnego ubezpieczenia medycznego, będzie dostęp do lekarzy. To właśnie po to, by uniknąć konieczności „przewidywania” choroby i kilku miesięcy oczekiwania na wizytę u specjalisty, decydujemy się na leczenie „na własną rękę”. W OWU znajdziemy zapis mówiący o czasie oczekiwania na realizację świadczeń zdrowotnych. Jak deklaruje PZU Zdrowie, osoby objęte prywatnym ubezpieczeniem „Plan na Zdrowie”, na konsultację u internisty bądź pediatry poczekają maksymalnie 2 dni, natomiast na wizytę u lekarza pozostałych specjalizacji będą musiały poczekać do 5 dni. Sama rejestracja do lekarza również nie powinna przysporzyć większych problemów. Na wizytę możemy umówić się online na pośrednictwem formularza PZU, korzystając z całodobowej infolinii PZU Zdrowie, czy nawet wysyłając SMS.
Placówki dostępne w ramach PZU opieka medyczna
Decydując się na pakiet medyczny oferowany przez PZU Zdrowie, otrzymujemy dostęp do ponad 2000 placówek medycznych PZU wraz w prywatnymi placówkami współpracującymi z ubezpieczycielem na terenie całej Polski. Wykaz placówek PZU, w których skorzystamy z usług medycznych w ramach ubezpieczenia W Trosce o Ciebie, znajdziemy na stronie ubezpieczyciela.
Czytaj także: Ubezpieczenie zdrowotne Medicover – opinie, pakiety, czy warto?
Podsumowanie
- PZU Plan na Zdrowie to elastyczna propozycja opieki medycznej, którą objęte mogą być osoby do 65. roku życia, ich małżonkowie, partnerzy oraz ich dzieci do ukończenia pełnoletności lub 25 lat w przypadku osób uczących się.
- Podstawowy pakiet medyczny Plan na Zdrowie gwarantuje opiekę medyczną po wypadku. Jego zakres możemy rozszerzyć o jedno z trzech ubezpieczeń dodatkowych: W Ciężkiej Chorobie, W Leczeniu Nowotworu, W Trosce o Ciebie.
- PZU opieka medyczna gwarantuje dostęp do lekarzy i badań na co dzień, dla całej rodziny, w ponad 2000 placówek medycznych na terenie całej Polski.
- Limit świadczeń nie jest określany klasyczną sumą ubezpieczenia, a liczbą konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Niewydolność NFZ powoduje, że coraz więcej Polaków kupuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl przetestowała dostępne na rynku pakiety medyczne. Dowiedz się, które ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie najlepsze.
Troska o własne zdrowie i dobre samopoczucie to priorytet dla każdej odpowiedzialnej osoby. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z różnorodnymi dolegliwościami, posiadanie prywatnego ubezpieczenia medycznego staje się coraz bardziej popularne. Ranking pakietów medycznych 2024 to kompleksowe zestawienie najlepszych ofert, które pozwoli Ci wybrać optymalną ochronę.
Ogrom pakietów prywatnej opieki medycznej sprawia, że nie wiesz, na który się zdecydować? Podpowiemy Ci, jakie czynniki są kluczowe podczas wyboru i jak wybrać dobry pakiet medyczny. Oto 5 zasad, którymi powinieneś się kierować, kupując ten produkt.
Niedawno opublikowaliśmy dla Was 5 zasad, których należy się trzymać przy wyborze pakietu medycznego. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam kilka pakietów medycznych stworzonych dla małych, dopiero rozwijających się firm. Sprawdź szczegóły i wybierz najlepszą ofertę! Co możesz zyskać wybierając pakiety medyczne dla Twojej firmy?
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyną jest przede wszystkim zła kondycja państwowej służby zdrowia. Pacjenci narzekają na zbyt długie oczekiwanie na wizytę, niedogodne godziny przyjęć, złe traktowanie przez lekarzy oraz konieczność odbycia kilku wizyt, żeby coś załatwić. Sprawdzamy, czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne w LUX MED.
Zdrowie człowieka jest najważniejsze. Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie kreuje produkty ubezpieczeniowe wspierające utrzymywanie dobrego zdrowia i długiego życia swoich klientów.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.