Ogrom pakietów prywatnej opieki medycznej sprawia, że nie wiesz, na który się zdecydować? Podpowiemy Ci, jakie czynniki są kluczowe podczas wyboru i jak wybrać dobry pakiet medyczny. Oto 5 zasad, którymi powinieneś się kierować, kupując ten produkt.
Pakiet medyczny pozwoli Ci korzystać z usług lekarzy specjalistów w prywatnych placówkach medycznych. Innowacyjne rozwiązania umożliwią Ci umówienie wizyty online za pomocą smartfona czy dedykowanego portalu pacjenta. Wybranie konkretnej godziny konsultacji lekarskiej pozwoli Ci uniknąć stania w kolejkach i spędzaniu w przychodni kilku niepotrzebnych godzin. Oferta pakietów medycznych jest coraz bardziej obszerna. Jak więc wybrać dobry pakiet medyczny? Podpowiadam, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.
Czytaj także: Pakiety medyczne dla małych firm
-
Liczba lekarzy specjalistów
To jedna z kluczowych kwestii, którą powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając pakiet zdrowotny. Pakiety różnią się między sobą liczbą lekarzy i ich specjalizacją. Zastanów się, z usług jakich specjalistów będziesz korzystać i sprawdź, jak wygląda dostęp do nich w wybranym pakiecie. Ważne jest, by móc skorzystać z ich porad bez specjalistycznego skierowania. Podstawowym lekarzem jest internista, lecz wiadomo, że nie tylko wizyty u niego mogą być Ci potrzebne. Sprawdź dostępność laryngologów, okulistów, jeśli masz problemy z tarczycą, to również endokrynologów, a mając małe dziecko, znajdź również pediatrów czy alergologów.
Czytaj także: Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus
UWAGA: Im obszerniejszy dostęp do specjalistów, tym wyższa cena! Jeśli korzystasz tylko z internisty, pediatry i ginekologa, to niekoniecznie musisz decydować się na pakiet z 30 różnymi specjalistami!
-
Czas oczekiwania na wizytę
Na marne okaże się opłacanie abonamentu, który nie spełni Twoich oczekiwań, więc warto również porównać czas oczekiwania na wizytę w danej placówce. Z doświadczenia wiemy, że na wizytę u dobrego laryngologa w prywatnej placówce, do której uczęszczamy w ramach pakietu zdrowotnego, można czekać ok. trzech miesięcy. Czas czasami odgrywa bardzo ważną rolę, a w kwestii zdrowia, nie można zwlekać. Jeśli na wizytę u internisty będziesz musiał zapisywać się z kilkudniowym czy tygodniowym wyprzedzeniem, to tracisz swobodny dostęp do opieki medycznej i Twój pakiet nie spełni swojej roli.
UWAGA: Wiele placówek proponuje umawianie wizyt za pomocą internetowej aplikacji lub strony. Dzięki temu rozwiązaniu możesz śledzić dostępne wizyty i umawiać się na nie wtedy, gdy odwołał je inny pacjent. To pozwala często umówić się na wizytę w ciągu jednego- dwóch dni. Część przychodni np. Medicover oferuje też usługę Express – dzięki niej możesz dostać się do internisty właściwie zawsze, np. w przypadku nagłego zachorowania na grypę czy ból gardła.
https://youtu.be/y5shJ-b6SBI
-
Liczba placówek
Im więcej placówek, z których możesz skorzystać w ramach swojego abonamentu, tym lepiej. Oznacza to większą liczbę lekarzy, więcej możliwości umówienia wizyt i więcej terminów, na które możesz się umówić. Zyskujesz większy komfort, bo możesz wybrać placówkę położoną jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Podróżowanie w złym stanie zdrowia lub z chorym dzieckiem u boku do placówki oddalonej o kilkanaście kilometrów nie będzie dla Ciebie dobre. Podczas wyboru pakietu weź więc również pod uwagę kwestie lokalizacji i liczby placówek.
UWAGA: Duże sieci np. Medicover czy LUX MED regularnie zwiększają liczbę placówek. Przed wyborem warto więc spytać o plany np. na najbliższy rok, ponieważ być może niedaleko naszego miejsca zamieszkania zostanie uruchomiona nowa placówka
-
Liczba i rodzaj badań możliwych do wykonania w placówce
Informacje na temat tego, jak często i z jakich badań będziesz mógł korzystać, posiadając pakiet, znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeśli czegoś nie będziesz pewien, śmiało zapytaj o to konsultanta. Dobrze, żeby w placówkach znajdowały się punkty diagnostyczne, a badania w nich wykonywane mogły być realizowane na podstawie skierowania od lekarzy nie tylko z danej sieci placówek, ale i z innych gabinetów prywatnych czy przychodni NFZ.
UWAGA! Zapoznaj się z limitami i zwróć uwagę czy na wszystkie badanie wymagane jest skierowanie. Wiele pakietów oferuje np. możliwość wykonania morfologii, badania moczu do 3-5 razy w roku bez konieczności posiadania skierowania. Do niektórych badań trzeba także dopłacić.
-
Cena adekwatna do zakresu usług
Nie oszukujmy się, cena na pewno też będzie jednym z czynników, na które zwrócisz uwagę. Na zdrowiu nie można oszczędzać, ale też nie warto, żebyś przepłacił za wybrany pakiet. Weź pod uwagę to, że najtańsze pakiety umożliwią Ci umawianie wizyt tylko do internisty czy pediatry, a te droższe, które oferują szeroki zakres opieki, uwzględniają nawet zabiegi i operacje w prywatnych szpitalach. Zastanów się, z jakich usług tak naprawdę będziesz korzystał.
Cena pakietów medycznych to zwykle od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Czytaj także: Ranking prywatnych pakietów medycznych
Z jakiego pakietu medycznego korzystasz? Podziel się opinią w komentarzu!
Jeśli nadal szukasz idealnego pakietu medycznego – sprawdź oferty w naszej porównywarce, lub skontaktuj się z konsultantem!
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Niewydolność NFZ powoduje, że coraz więcej Polaków kupuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl przetestowała dostępne na rynku pakiety medyczne. Dowiedz się, które ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie najlepsze.
Prywatna opieka medyczna cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, a ten trend nie słabnie. W 2021 roku Polacy wydali aż 1 mld zł na ubezpieczenie zdrowotne! Publiczna służba zdrowia dla wielu z nas przestaje być wystarczająca. Czy to początek końca NFZ?
Potrzebujesz pilnej konsultacji medycznej? Chcesz wykonać profilaktyczne badania lekarskie? Standardowo, możesz skorzystać z NFZ. Musisz jednak liczyć się z tym, że czas oczekiwania na realizację wizyty lekarskiej może wynosić kilka miesięcy... Antidotum na publiczną służbę zdrowia stanowi prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Dziś sprawdzamy ubezpieczenie zdrowotne Medicover. Jakie są opinie, pakiety i czy warto?
Prywatne pakiety medyczne wiele osób odstraszają ceną. Leczenie poza NFZ uznajemy za bardzo drogie. Ale czy słusznie? Sprawdziliśmy, które usługi są rzeczywiście najdroższe. Czy faktycznie ich potrzebujemy? Czy osoby, które zarabiają mniej, mogą również skorzystać z prywatnego leczenia? Prywatne ubezpieczenia zdrowotne nie są drogie, przekonajcie się z nami.
Ubezpieczenie zdrowotne, które otoczy Cię opieką nie tylko na co dzień, ale zagwarantuje także wsparcie w razie wypadku czy ciężkiego zachorowania. Opieka medyczna, która daje uprawnienia do konsultacji lekarskich bez skierowań i kilkumiesięcznego czekania. Wszyscy tego oczekujemy! Czy znajdziemy to w ofercie PZU Zdrowie? Prześwietlamy prywatną opiekę medyczną PZU Plan na Zdrowie.
Medicover to jeden z większych ubezpieczycieli oferujących wykupienie pakietów prywatnej opieki medycznej. Proponowanych pakietów jest bardzo dużo. Zanim zdecydujesz się na któryś z nich, zapoznaj się dokładnie z ich zakresem oraz ceną. Porównaj je również z ofertami innych ubezpieczycieli. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze pakiety medyczne w Medicover!
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?