Unum – nowy ubezpieczyciel na polskim rynku

Aktualizacja:
unum

Konkurencja na polskim rynku ubezpieczeniowym nie maleje. Teraz dołącza do niej kolejna grupa ubezpieczeniowa – Unum. Po przejęciu spółki Pramerica Życie TUiR pod tą właśnie nazwą będzie próbowała pozyskać klientów na polskim rynku.

Grupa UNUM już od jakiegoś czasu prężnie się rozwija. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych, jest ona też notowana na tamtejszej giełdzie. Teraz jednak zamierza aktywniej działać na rynku europejskim. Z usług ubezpieczyciela mogą skorzystać już Brytyjczycy, a teraz przyszedł czas na Polaków.

UNUM – 170 lat doświadczenia

Pramerica miała około 1% udziału w rynku klientów indywidualnych. Można więc przypuszczać, że Unum albo spróbuje w jakiś sposób te udziały zwiększyć, albo dojdzie do kolejnych przejęć. Zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii firma ta znajduje się w czołówce ubezpieczycieli.

Pramerica Życie to atrakcyjny kawałek polskiego rynku, z profilem działalności bliskim naszej strategii rozwoju. Ma bliźniaczą strukturę korporacyjną i wyznaje podobne wartości – przekonywał na początku tego roku Jim Sabourin, wiceprezes firmy.

Unum na światowym rynku znajduje się już od 170 lat, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób, a roczny przychód firmy to ponad 11 miliardów dolarów. Wartość wypłaconych świadczeń wynosi natomiast ok. 7 miliardów dolarów. Polska od dłuższego czasu była na celowniku władz firmy. Okazja pojawiła się właśnie przy okazji możliwości przejęcia Pramerica, gdy z Europy wycofał się jej poprzedni udziałowiec, grupa Prudential Financial. Władze firmy przekonują że Polska to duży rynek, który wciąż się kształtuje i jest na nim miejsce na nowe usługi i produkty, ponadto to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata z mocno ukształtowaną klasą średnią. Jest to więc idealne miejsce dla takiego ubezpieczyciela.

Czytaj także: Colonnade – oferta ubezpieczeń

Klienci mogą czuć się bezpieczni – Unum, Pramerica

W USA i Wielkiej Brytanii firma oferuje właściwie wszystkie podstawowe rodzaje ubezpieczeń, z tym te na życie, od inwalidztwa, wypadkowe, na wypadek poważnej choroby, dentystyczne, na wypadek utraty wzroku, czy utraty dochodów w związku z niezdolnością do pracy. Co ważne, w USA od ponad 40 lat jest to lider w segmencie ubezpieczeń grupowych na wypadek niezdolności do pracy. Oferta Unum może być więc szczególnie kusząca dla firm zainteresowanych zbiorowymi polisami.

Czytaj także: Ubezpieczenie Mfind

Aneta Podyma-Milczarek, która przewodziła zarządowi Pramerica Życie uspokaja klientów, którzy mieli wykupione ubezpieczenia w tym stowarzyszeniu: Zmiana właścicielska spółki oraz przyszła zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na zawarte już z klientami umowy, które będą kontynuowane, a ich warunki pozostaną bez zmian. Przez 20 lat istnienia uzyskaliśmy zaufanie ponad 190 tysięcy klientów, oferując sprawdzone i rzetelne produkty – podkreśliła.

Czytaj także: Wyższa składka dla piratów drogowych

Jakość ponad wszystko

Firma zamierza znacznie zwiększyć zasięg w Polsce. Pramerica ubezpieczała ok. 160 tysięcy osób w Polsce, po zmianach liczba ta ma wzrosnąć. Ma o to zadbać 400 specjalistów w oddziałach w 12 miastach w naszym kraju. Niewykluczone, że po przejęciu liczba ta się zwiększy, by pomóc w pozyskaniu nowych klientów, zarówno pod kątem ubezpieczeń indywidualnych, jak i grupowych.

Czytaj także: Macif – ubezpieczenie TUW

Wygląda więc na to, że na polskim rynku ubezpieczeniowym pojawi się kolejny poważny gracz. Duży kapitał uzyskany na rynkach w USA i Wielkiej Brytanii w połączeniu z dużym doświadczeniem może sprawić, że udział Unum w rynku w krótkim czasie zacznie szybko rosnąć.

Czytaj także: Ponad miliard zysku na ubezpieczeniach komunikacyjnych

Podsumowanie

  1. Grupa ubezpieczeniowa Unum wkracza na polski rynek.
  2. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych.
  3. Unum na światowej rynku znajduje się już od 170 lat, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób, a roczny przychód firmy to ponad 11 miliardów dolarów.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Podobne artykuły

OC na samochód czy na kierowcę?
2014.11.26
OC na samochód czy na kierowcę? Czy Brytyjczycy mają lepiej? [ANALIZA]

Na Wyspach Brytyjskich nie tylko ruch uliczny wygląda odwrotnie niż u nas. Również przepisy w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC są inne. Czy lepsze? W Polsce OC przypisane jest do samochodu, w Wielkiej Brytanii - do samochodu i do kierowcy. Jak te różnice wpływają na wysokość składki oraz czy Brytyjczycy mają lepiej – odpowiedź znajdziesz w naszej analizie polskiego i wyspiarskiego OC.

Czytaj więcej
2020.04.14
Jak towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają w walce z koronawirusem?

Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała swoim członkom konkretne działania, które mają na celu m.in. zapewnić ochronę ubezpieczeniową klientom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią COVID-19.

Czytaj więcej
2024.07.04
Ranking najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych

Rynek ubezpieczeń w Polsce jest niezwykle bogaty i zróżnicowany, co z jednej strony daje szerokie możliwości wyboru produktów ubezpieczeniowych, a z drugiej może prowadzić do trudności w podjęciu decyzji. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy przegląd najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce na podstawie najnowszych danych i opinii klientów.

Czytaj więcej
2024.11.22
Ubezpieczenie grupowe – w szkole i w pracy. Wady i zalety tej polisy

Masz dziecko w wieku szkolnym? Jeśli tak, to pewnie co roku we wrześniu płacisz składkę na ubezpieczenie swojej pociechy w szkole, dzięki czemu dziecko jest objęte polisą grupową. Zmieniłeś pracę? Nowy pracodawca prawdopodobnie zaproponuje Ci grupowe ubezpieczenie. Bierzesz kredyt? Pracownik banku podsunie Ci deklarację przystąpienia do grupowego ubezpieczenia kredytobiorców.

Czytaj więcej
Jak możesz ubiegać się o kontynuację grupowego ubezpieczenia z zakładu pracy?
2014.08.25  •  Zdrowie
Indywidualna kontynuacja grupowego ubezpieczenia na życie

Pani Anna po przepracowaniu siedmiu lat w jednej firmie została zwolniona. Redukcja etatów. Pani Anna straciła nie tylko pracę, ale też wszystkie tzw. pozapłacowe świadczenia, czyli abonament w centrum medycznym, kartę sportową i ubezpieczenie na życie, które opłacał jej pracodawca. Zobacz, co powinna zrobić pani Anna, aby nie stracić ochrony z tytułu polisy na życie.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2025.01.07  •  Samochód
Najtańsze OC w styczniu 2025 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Śmierć właściciela pojazdu
2024.09.02  •  Samochód
Śmierć właściciela pojazdu – niezbędne formalności

Otrzymanie spadku po najbliższej rodzinie wymaga wielu formalności. Czy można przepisać auto na innego członka rodziny? Jak wygląda wyrejestrowanie samochodu po śmierci właściciela? Czy samochód traci ubezpieczenie? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zagadnienia i procedury, o których powinieneś wiedzieć.

Czytaj więcej
Kobieta sprawdzająca na komputerze czy dowód rejestracyjny jest do odbioru trzyma telefon
2024.09.02  •  Samochód
Jak sprawdzić, czy dowód rejestracyjny jest do odbioru?

Złożyłeś wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego i zastanawiasz się, czy dokument jest już gotowy do odbioru? Podpowiadamy, w jaki sposób najwygodniej i najszybciej zweryfikować, czy możemy już udać się do wydziału komunikacji po gotowy dowód rejestracyjny. Sprawdzamy też, ile standardowo czeka się na wydanie dokumentu.

Czytaj więcej