Macif Życie TUW: co warto wiedzieć o tym ubezpieczycielu?

Aktualizacja:
macif ubezpieczenia

Macif Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych korzysta z ponad 50-letniego doświadczenia jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim ubezpieczycieli. W Polsce, Macif rozpoczęła działalność w 2005 roku, choć do tej pory nie odbiła się szerokim echem na naszym rynku ubezpieczeń. Prześwietlamy ofertę ubezpieczeń na życie Macif i sprawdzamy, co warto o nich wiedzieć!

W ofercie Macif Życie TUW znajdziemy 5 różnych produktów ubezpieczeniowych. Do wyboru otrzymujemy ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenia dla kredytobiorów, ubezpieczenia dla rolników oraz bancassurance, czyli współpracę banków z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenie indywidualne Macif Życie TUW: oferta

Jeśli poszukujesz ubezpieczenia indywidualnego, Macif zaoferuje Ci 5 różnych wariantów:

 • Acti Ochrona – najbardziej podstawowy wariant ubezpieczenia Macif. Ochroną w tym wariancie objęte zostać mogą osoby od 18. do 75. roku życia, z zaznaczeniem, że w roku podpisania umowy osoba ubezpieczona nie może mieć więcej niż 65 lat. Zakres ubezpieczenia Acti Ochrona obejmuje śmierć z każdej przyczyny, w tym także w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 • Acti Ochrona Terminowa gwarantuje ochronę na 5, 10, 15, 20, 25 lub 30 lat i obowiązuje do 75. roku życia. Jest to przykład długoterminowej polisy na życie, w ramach której otrzymujesz ubezpieczenie na wypadek śmierci z każdej przyczyny oraz trwałego inwalidztwa.
 • Acti Ochrona Bezpieczeństwa to rozwiązanie dla osób żyjących aktywnie, gwarantujące ochronę do 67. roku życia. Wariant ten będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zabezpieczyć swój budżet na wypadek inwalidztwa czy pobytu w szpitalu.
 • Acti Ochrona Bezpieczeństwa Plus działa na podobnych warunkach do swojego poprzednika, jednak nie obejmuje zakresem ochrony inwalidztwa. W ramach tej polisy otrzymasz dwa warianty do wyboru, różniące się sumą ubezpieczenia.
 • Acti Gwarant, czyli ubezpieczenie na życie i dożycie, charakteryzujące się elastycznym programem, gdzie możliwe jest samodzielne ustalanie wysokości i częstotliwości opłacanych składek. Ubezpieczenie obejmuje wypłatę świadczenia w formie wypłaty jednorazowej w przypadku śmierci lub też wypłaty w formie renty. W każdej chwili, jako osoba ubezpieczona, możesz także podjąć decyzję o dokonaniu wykupu ubezpieczenia całkowitego lub częściowego.

Czytaj także: Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce – oferta i opinie

Ubezpieczenie na życie Macif: możliwe rozszerzenia

 Jeśli decydując się na podstawowy wariant ubezpieczenia Macif Acti Ochrona, chcesz wzbogacić zakres polisy, w każdym momencie możesz dokupić dodatkowe rozszerzenia. Wśród tych oferowanych przez Macif Życie znajdziesz umowy obejmujące:

 • śmierć lub trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • trwałą i całkowitą niezdolność do pracy.
 • poważne zachorowanie.

Macif ubezpieczenie: ile to kosztuje?

Wysokość składki rocznej ubezpieczenia Macif uzależniona jest od wybranego wariantu, dodatkowych rozszerzeń, a także od wieku osoby ubezpieczanej. Dla przykładu: decydując się na najbardziej podstawowy wariant ubezpieczenia, czyli Acti Ochrona, z sumą ubezpieczenia równą 100 tys. zł, 20-latek zapłaci za ubezpieczenie 198 zł rocznie, natomiast jeśli Twoja metryka wskazuje na 40 lat i więcej, będziesz musiał liczyć się z kosztami w granicach 417 zł. Jeśli z kolei chciałbyś rozszerzyć polisę o ochronę na wypadek trwałego inwalidztwa i wybrałbyś ubezpieczenie długoterminowe, wykupując polisę na 10 lat, roczna składka w przypadku osoby 20-letniej wyniesie 298 zł, natomiast 40-latek zapłaci już 748 zł rocznie.

Czytaj także: Unum – nowy ubezpieczyciel na polskim rynku

Macif Polska: opinie o ubezpieczycielu

Macif przedstawia się jako firma z nowatorskim podejściem do klienta, gdzie najwyższa jakość usług łączy się z prostą konstrukcją produktów ubezpieczeniowych, a wszystko to w korzystnej cenie. Jeśli masz doświadczenia z ubezpieczeniami oferowanymi przez Macif, podziel się z nami swoją opinią. Liczymy na Twój głos!

Czytaj także: Ubezpieczenie na życie MetLife: zabezpieczenie przyszłości swojej i bliskich

Podsumowanie

 1. Macif Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje 5 różnych produktów ubezpieczeniowych, poczynając od indywidualnych ubezpieczeń na życie, przez ubezpieczenia dla kredytobiorców, na ofercie obcującej współpracę z bankami kończąc.
 2. W OWU ubezpieczeń Macif znajdziemy zapis o możliwości zmiany wysokości składki, która może zostać podniesiona w każdym momencie trwania umowy.
 3. Ubezpieczony w każdej chwili trwania umowy może podjąć decyzję o dokonaniu wykupu częściowego lub całościowego, z wyjątkiem sytuacji, w której rozpoczęta została wypłata renty.
 4. Osoba objęta podstawowym wariantem ubezpieczenia Acti Ochrona, chroniona jest do 75. roku życia, pod warunkiem, że w roku podpisania umowy nie ma skończonych 65 lat.
 5. Warto pamiętać, że wszystkie ubezpieczenia z oferty Macif ulegają automatycznemu przedłużeniu.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej