Macif Życie TUW: co warto wiedzieć o tym ubezpieczycielu?

Aktualizacja:
macif ubezpieczenia

Macif Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych korzysta z ponad 50-letniego doświadczenia jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim ubezpieczycieli. W Polsce, Macif rozpoczęła działalność w 2005 roku, choć do tej pory nie odbiła się szerokim echem na naszym rynku ubezpieczeń. Prześwietlamy ofertę ubezpieczeń na życie Macif i sprawdzamy, co warto o nich wiedzieć!

 

W ofercie Macif Życie TUW znajdziemy 5 różnych produktów ubezpieczeniowych. Do wyboru otrzymujemy ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenia dla kredytobiorów, ubezpieczenia dla rolników oraz bancassurance, czyli współpracę banków z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenie indywidualne Macif Życie TUW: oferta

Jeśli poszukujesz ubezpieczenia indywidualnego, Macif zaoferuje Ci 5 różnych wariantów:

 • Acti Ochrona – najbardziej podstawowy wariant ubezpieczenia Macif. Ochroną w tym wariancie objęte zostać mogą osoby od 18. do 75. roku życia, z zaznaczeniem, że w roku podpisania umowy osoba ubezpieczona nie może mieć więcej niż 65 lat. Zakres ubezpieczenia Acti Ochrona obejmuje śmierć z każdej przyczyny, w tym także w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 • Acti Ochrona Terminowa gwarantuje ochronę na 5, 10, 15, 20, 25 lub 30 lat i obowiązuje do 75. roku życia. Jest to przykład długoterminowej polisy na życie, w ramach której otrzymujesz ubezpieczenie na wypadek śmierci z każdej przyczyny oraz trwałego inwalidztwa.
 • Acti Ochrona Bezpieczeństwa to rozwiązanie dla osób żyjących aktywnie, gwarantujące ochronę do 67. roku życia. Wariant ten będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zabezpieczyć swój budżet na wypadek inwalidztwa czy pobytu w szpitalu.
 • Acti Ochrona Bezpieczeństwa Plus działa na podobnych warunkach do swojego poprzednika, jednak nie obejmuje zakresem ochrony inwalidztwa. W ramach tej polisy otrzymasz dwa warianty do wyboru, różniące się sumą ubezpieczenia.
 • Acti Gwarant, czyli ubezpieczenie na życie i dożycie, charakteryzujące się elastycznym programem, gdzie możliwe jest samodzielne ustalanie wysokości i częstotliwości opłacanych składek. Ubezpieczenie obejmuje wypłatę świadczenia w formie wypłaty jednorazowej w przypadku śmierci lub też wypłaty w formie renty. W każdej chwili, jako osoba ubezpieczona, możesz także podjąć decyzję o dokonaniu wykupu ubezpieczenia całkowitego lub częściowego.

Ubezpieczenie na życie Macif: możliwe rozszerzenia

 Jeśli decydując się na podstawowy wariant ubezpieczenia Macif Acti Ochrona, chcesz wzbogacić zakres polisy, w każdym momencie możesz dokupić dodatkowe rozszerzenia. Wśród tych oferowanych przez Macif Życie znajdziesz umowy obejmujące:

 • śmierć lub trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • trwałą i całkowitą niezdolność do pracy.
 • poważne zachorowanie.

Macif ubezpieczenie: ile to kosztuje?

Wysokość składki rocznej ubezpieczenia Macif uzależniona jest od wybranego wariantu, dodatkowych rozszerzeń, a także od wieku osoby ubezpieczanej. Dla przykładu: decydując się na najbardziej podstawowy wariant ubezpieczenia, czyli Acti Ochrona, z sumą ubezpieczenia równą 100 tys. zł, 20-latek zapłaci za ubezpieczenie 198 zł rocznie, natomiast jeśli Twoja metryka wskazuje na 40 lat i więcej, będziesz musiał liczyć się z kosztami w granicach 417 zł. Jeśli z kolei chciałbyś rozszerzyć polisę o ochronę na wypadek trwałego inwalidztwa i wybrałbyś ubezpieczenie długoterminowe, wykupując polisę na 10 lat, roczna składka w przypadku osoby 20-letniej wyniesie 298 zł, natomiast 40-latek zapłaci już 748 zł rocznie.

Macif Polska: opinie o ubezpieczycielu

Macif przedstawia się jako firma z nowatorskim podejściem do klienta, gdzie najwyższa jakość usług łączy się z prostą konstrukcją produktów ubezpieczeniowych, a wszystko to w korzystnej cenie. Jeśli masz doświadczenia z ubezpieczeniami oferowanymi przez Macif, podziel się z nami swoją opinią. Liczymy na Twój głos!

 

 

Podsumowanie

 1. Macif Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje 5 różnych produktów ubezpieczeniowych, poczynając od indywidualnych ubezpieczeń na życie, przez ubezpieczenia dla kredytobiorców, na ofercie obcującej współpracę z bankami kończąc.
 2. W OWU ubezpieczeń Macif znajdziemy zapis o możliwości zmiany wysokości składki, która może zostać podniesiona w każdym momencie trwania umowy.
 3. Ubezpieczony w każdej chwili trwania umowy może podjąć decyzję o dokonaniu wykupu częściowego lub całościowego, z wyjątkiem sytuacji, w której rozpoczęta została wypłata renty.
 4. Osoba objęta podstawowym wariantem ubezpieczenia Acti Ochrona, chroniona jest do 75. roku życia, pod warunkiem, że w roku podpisania umowy nie ma skończonych 65 lat.
 5. Warto pamiętać, że wszystkie ubezpieczenia z oferty Macif ulegają automatycznemu przedłużeniu.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments