Gdybyś dostał w prezencie wakacje w Egipcie, zapewne bez zastanowienia spakowałbyś walizkę i odliczał dni do wylotu. Być może przez chwilę zadałbyś sobie pytanie o bezpieczeństwo w Egipcie. Sprawdź, czy sytuacja turystyczna w Egipcie sprzyja podróżowaniu w tamte strony.
Wakacje w Egipcie? Chętnie.
Egipt od lat cieszy się sporą popularnością wśród polskich turystów. Po wielu politycznych zawirowaniach, kiedy i bezpieczeństwo w Egipcie stanęło pod znakiem zapytania, na chwilę obraliśmy inne kierunki wakacyjne. Jednak według danych rezerwacyjnych multiagentów Polskiej Izby Turystyki, w 2019 roku Polacy chętnie wybierali wakacje w Turcji, Tunezji i właśnie w Egipcie. Prawda jest taka, iż większość turystów nie opuszcza terenu swojego hotelu czy kurortu. Czy można w spokoju zwiedzać egipskie miasta?
Czy bezpieczenie jest w Egipcie?
Niestety, Egipt nie należy do najbezpieczniejszych destynacji wakacyjnych. Panuje w nim bardzo wysokie zagrożenie terroryzmem, dlatego zalecane jest pozostanie na terenie hotelu, do którego się wybierasz. Każdorazowe, samodzielne wyjście na ulice Egiptu jest po prostu niebezpieczne. Choć na każdym kroku spotkasz tam uzbrojonych żołnierzy, którzy chronią życie turystów oraz mieszkańców, nie poleca się zwiedzania kraju na własną rękę. Warto mieć na uwadze to, że na ataki narażone są miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów, zwłaszcza kościoły, obiekty kultu religijnego, atrakcje turystyczne, budynki rządowe i użyteczności publicznej.
SPRAWDŹ: Wakacje po wakacjach – ciepłe kraje zimą!
Egipt – ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (gov.pl/dyplomacja) znajduje się komunikat dotyczący obecnej sytuacji w Egipcie. MSZ ostrzega, że w kraju występuje wysokie zagrożenie terroryzmem i obowiązuje stan wyjątkowy.
Odradzane są podróże do:
- tzw. trójkąta Halaib, czyli południowo-wschodniego rejonu przy granicy z Sudanem,
- na Pustynię Zachodnią oraz do rejonu oaz i na obszary przy granicy z Sudanem oraz Libią,
- na Półwysep Synaj z wyjątkiem kurortu Szarm el-Szejk.
MSZ ostrzega również przed wysokim niebezpieczeństwem w:
- Dolinie Nilu pomiędzy Asuanem i granicą z Sudanem (wyjątek: Abu Simbel), pomiędzy Kairem i Luksorem (wyjątek: Luksor),
- strefie pustynnej na wschód od Doliny Nilu (wyjątek: główne drogi łączące Kair z Ismailią, Portem Said i Suez oraz ośrodkami turystycznymi położonymi nad Morzem Czerwonym: Ain Sokhna, El-Gouna, Hurghada, Safaga i Marsa Alam),
- Delcie Nilu i na wybrzeżu Morza Śródziemnego (wyjątek: Port Said i Aleksandria).
Bezpieczeństwo w Egipcie – o czym pamiętać?
- Decyduj się na wyjazdy grupowe organizowane przez certyfikowane biura podróży. Upewnij się, że mają one swoich rezydentów oraz plany zarządzania kryzysowego.
- Sprawdź hotel, w którym planujesz się zatrzymać. Ważne, żeby posiadał ochronę wewnątrz budynku oraz na plaży należącej do obiektu.
- Wybieraj miejscowości turystyczne lub rejony, które nie zostały wymienione w komunikacie MSZ.
- Nie wychodź samodzielnie na ulice miast – zwłaszcza w godzinach nocnych.
- Zrezygnuj z wycieczek z dala głównych szlaków komunikacyjnych.
- Nie wynajmuj auta z wypożyczalni w celu samodzielnego poruszania się po kraju.
- zadbaj o dobre ubezpieczenia turystycznego! Zadbaj o to, by:– gwarantowało pełną hospitalizację (koszty hospitalizacji w Egipcie są bardzo drogie!),
– miało ono wysoką sumę kosztów leczenia (najlepiej ok. 50 000 euro),
– obowiązywało przez całą długość Twojego pobytu,
– obejmowało ochroną wszystkie osoby, które z Toba podróżują.
Jeśli potrzebujesz dobrej polisy na wyjazd do Egiptu, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Znajdziesz w niej oferty od kilku ubezpieczycieli, dzięki czemu porównasz ich zakres oraz ceny. Pamiętaj – zdrowie i życie są najważniejsze, dlatego warto zadbać o ich ochronę!
Sprawdź także:
Podsumowanie
Wakacje w Egipcie – czemu nie? Słońce, plaża, palmy, drinki i błogi relaks… Czy aby na pewno? Czy Egipt jest bezpiecznym kierunkiem na wakacje? Co na ten temat mówi Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Czy urlop w tamtym kraju to dobry pomysł? Sprawdzamy jak wygląda bezpieczeństwo w Egipcie!
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.
Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?