Ubezpieczenie konsoli do gier - gdzie możesz je kupić? Ubezpiecz online PlayStation, XBOX, Wii U

Aktualizacja:
ubezpieczenie-konsoli-do-gier

Jesteś hardcorowym gamerem? Ciągle wdajesz się w dyskusje na temat „PC kontra konsola”? Kiedy na rynku pojawia się konsola nowej generacji robisz preorder specjalnej edycji? Sprawdź, na czym polega ubezpieczenie konsoli do gier - w końcu PlayStation, XBOX czy Wii powinien Ci posłużyć przynajmniej do premiery najnowszego modelu.

Ubezpieczenie konsoli do gier

Ubezpieczenie konsoli nie tylko dla gracza

Oczywiście bycie zaciętym graczem nie jest warunkiem koniecznym, żeby ubezpieczyć konsolę. Być może jesteś rodzicem, który uległ w końcu namowom swojego dziecka i nie chcesz kupować mu nowej zabawki, jak tylko skończy się gwarancja producenta. Być może jesteś kinomaniakiem i zależy Ci przede wszystkim na dobrym odtwarzaczu Blu-Ray. Tak czy inaczej warto spojrzeć oczami wyobraźni w niedaleką przyszłość i zastanowić się, ile będzie kosztowała naprawa Twojego sprzętu, jeśli ulegnie on uszkodzeniu po upływie standardowej gwarancji.

Gdzie kupisz ubezpieczenie konsoli do gier?

Konsolę do gier można ubezpieczyć na trzy sposoby. Po pierwsze, zawsze dobrym pomysłem jest ubezpieczenie sprzętu elektronicznego jako mienia ruchomego w ramach polisy mieszkaniowej. Taka decyzja zapewni odszkodowanie, jeśli konsola ulegnie zniszczeniu w skutek zalania, pożaru lub kradzieży z włamaniem. Jest jednak spory minus tego rozwiązania. O ile konsole stacjonarne, takie jak XBOX ONE, PlayStation 4 i Wii U, pozostają zazwyczaj w miejscu przeznaczenia, pod telewizorem, konsole przenośne zostały stworzone po to, żeby móc zabierać je wszędzie ze sobą. Jeśli ktoś ukradnie Ci Twoje PS Vita poza mieszkaniem, ubezpieczenie nie zadziała.

Drugim sposobem na ubezpieczenie konsoli jest nabycie polisy przy okazji transakcji w sklepie elektronicznym. Taką opcję oferują duże markety ze sprzętem RTV i AGD, które nawiązały współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Ten rodzaj polisy nazywa się zazwyczaj przedłużoną gwarancją i pozostawia do wyboru kilka różnych wariantów, dobieranych na podstawie wartości zakupionego sprzętu i zakresu ochrony. Na podobnych zasadach działa ubezpieczenie elektroniki wykupowane za pośrednictwem operatora GSM.

Trzeci sposób na ubezpieczenie konsoli do gier to skorzystanie z serwisu internetowego Simplesurance, który specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń sprzętu elektronicznego takiego jak smartfony, tablety, laptopy, czy aparaty fotograficzne. W Simplesurance możesz też kupić ubezpieczenie playstation gwarantowane przez Allianz. Ubezpieczysz w ten sposób popularną konsolę stacjonarną PlayStation 4, XBOX One lub Wii U albo przenośną: PS Vita, Nintendo 2DS, Nintendo 3DS.

Czytaj także: Ubezpieczenie telewizora. Gdzie kupić? co lepsze: przedłużona gwarancja czy osobna polisa?

Istnieje także czwarta, ukryta opcja. Mogą ją odblokować tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego można bowiem wykupić także bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, jak część polisy mienia firmowego – ale jest to rozwiązanie tylko dla przedsiębiorców, którzy używają konsoli w ramach pracy lub udostępniają ją pracownikom.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie konsoli?

Ci, którzy zdecydowali się na kupno konsoli w sklepie sieci Saturn (na miejscu lub za pośrednictwem sklepu internetowego), będą mieli do wyboru dodatkowe produkty przedłużonej gwarancji przygotowane we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym La Parisienne Assurances S.A. w trzech wariantach: Komfort, Ochrona oraz Komfort & Ochrona. Ten trzeci, o najszerszym zakresie obejmuje szkody, które nastąpiły wskutek:

 • awarii,
 • uszkodzenia mechanicznego lub zniszczenia sprzętu,
 • przepięcia,
 • kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Ubezpieczyciel zobowiązuje się do dokonania naprawy, jeśli dojdzie do awarii, przepięcia,  uszkodzenia mechanicznego lub zniszczenia sprzętu lub do dostarczenia ubezpieczonemu karty podarunkowej Saturn Planet o wartości wymiany, jeśli naprawa sprzętu okaże się nieekonomiczna. Rozliczenie za pomocą karty podarunkowej będzie również w przypadku kradzieży konsoli.

Abonenci sieci Plus, którzy zdecydują się na kupno konsoli do gier, mogą ją objąć dodatkową ochroną w ramach usługi ubezpieczenia konsoli, tabletów i laptopów stworzonej we współpracy z PZU w trzech wariantach: VIP Service, VIP Service + Przedłużona gwarancja oraz VIP Service + Przedłużona gwarancja + Uszkodzenie. Najszerszy zakres obejmuje:

 • usługi assistance, jeśli dojdzie do awarii na gwarancji producenta – organizację i pokrycie kosztów transportu do i z punktu naprawczego oraz zapewnienie priorytetu naprawy,
 • usługi assistance, jeśli dojdzie do awarii po gwarancji producenta – jw.,
 • pokrycie kosztów naprawy uszkodzonej konsoli,
 • pokrycie kosztów wymiany w przypadku szkody całkowitej,
 • assistance, pokrycie kosztów naprawy oraz pokrycie kosztów wymiany w przypadku szkody całkowitej, jeśli do szkody dojdzie na skutek uszkodzenia, dewastacji lub zalania.

Zarówno Plus jak i Saturn oferują jedynie ubezpieczenie produktów fabrycznie nowych, zakupionych w ich salonach.

Po polisę konsoli do gier nabytej  w dowolnym miejscu najlepiej udać się na stronę portalu Simplesurance. Za jego pośrednictwem można także ubezpieczyć konsolę wyjętą już na dobre z oryginalnego opakowania, nie starszą niż 6 miesięcy. Simplesurance we współpracy z Allianz ubezpiecza szkody powstałe na skutek:

 • błędów obsługi,
 • upadnięcia, złamania, działania cieczy,
 • pożaru, uderzenia pioruna, wybuchu, implozji, przepięcia, indukcji, zwarcia,
 • sabotażu, wandalizmu,
 • wad konstrukcyjnych, materiałowych i produkcyjnych oraz błędów obliczeniowych, warsztatowych i montażowych po upływie 24-miesięcznego okresu ustawowej rękojmi,
 • kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju i grabieży.

Ile kosztuje ubezpieczenie PlayStation?

Weźmy na warsztat konsolę Sony PlayStation 4, która jest modelem najnowszej generacji i pod względem popularności wśród graczy oraz statystyk sprzedaży wygrywa ze swoim największym konkurentem – Microsoft XBOX One. Wersja podstawowa, czyli konsola plus jeden pad DualShock 4 kosztuje około 1500 zł. Saturn Komfort i Ochrona zapewnia ochronę sprzętu na 3 lata, podczas gdy podana w tabeli cena Simplesurance obejmuje rok pełnej ochrony. 

 

ProduktUbezpieczycielCena
Saturn Komfort i OchronaLa Parisienne Assurances S.A.244 zł
Simplesurance: Ubezpieczenie<br>Konsoli do GierAllianz 109,95 zł

Dla porównania, ceny ubezpieczenia konsoli przenośnej Sony PlayStation Vita o wartości około 700 zł, kształtują się następująco:

ProduktUbezpieczycielCena
Saturn Komfort i OchronaLa Parisienne Assurances S.A.162 zł
Simplesurance: Ubezpieczenie<br>Konsoli do GierAllianz87,95 zł

 

Czytaj także: Ubezpieczenie telefonu – gdzie można wykupić i przed czym chroni

Ubezpieczenie konsoli do gier

Podsumowanie

 • Możesz objąć konsolę do gier ubezpieczeniem ruchomości domowych w ramach polisy mieszkaniowej.
 • Jeśli interesuje Cię osobne ubezpieczenie samej konsoli, możesz skorzystać z przedłużonej gwarancji przy zakupie sprzętu lub z oferty serwisu Simplesurance.
 • W sklepie RTV/AGD ubezpieczysz tylko nową konsole, w Simplesurance - nie starszą niż 6 miesięcy.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
2 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Emilia
Emilia
6 lat temu

Witam. Oddałam konsole do naprawy, była mocno poturbowana jednak zdecydowano że ja naprawia. Ale jak się okazuje będę musiała zapłacić 200 zł gdyż jednej części nie obejmuje ubezpieczenie. Czy to możliwe? Dodam, że chodzi o Warte

Maciej Putrzyński
Maciej Putrzyński
6 lat temu
Reply to  Emilia

Dzień dobry

jest to możliwe, jednak wszystko zależy od OWU ubezpieczenia, którym objęta jest konsola. Radziłbym sprawdzić zapisy o udziale własnym w przypadku odszkodowania, jak również argumentację ubezpieczyciela w kontekście naprawy ( czy pokrywa się ona z zapisami w OWU ).

Pozdrawiam