Simplesurance – ubezpieczenie laptopa, smartfona, elektroniki i narzędzi

Aktualizacja:
ubezpieczenie elektroniki

Simplesurance to nowatorskie ubezpieczenie sprzętu, elektroniki i narzędzi. Umowę w kilka minut zawieramy przez internet, tą samą drogą zgłaszamy szkodę i uruchamiamy naprawę. Ile kosztuje ta nowoczesna polisa? I jak sprawdza się w praktyce?

Ubezpieczenia laptopa, smartfona czy tabletu to obecnie jedne z najczęściej wyszukiwanych polis. Dlaczego? Szybki rozwój techniki sprawia, że coraz częściej wymieniamy sprzęt na nowy, jesteśmy też gotowi coraz więcej jednorazowo wydać na tego typu urządzenia. Nikogo dziś nie dziwi smartfon za 4 czy 5 tysięcy ani sprzęt fotograficzny za kilkanaście tysięcy złotych. Wysokie ceny sprawiają, że coraz więcej osób myśli o ubezpieczeniu elektroniki, szczególnie tej najdelikatniejszej, jak tablety i smartfony.
Czytaj także: Ubezpieczenie tabletu, ubezpieczenie iPada – gdzie można kupić i jak działa?

Simpesurance to ubezpieczenie stworzone przez Grupę Simplesurance we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Allianz. Wykupienie polisy trwa dwie minuty – wymaga wypełnienia wniosku na stronie internetowej i opłacenia składki. Zgłoszenie szkody także odbywa się bez wychodzenia z domu.

Co to jest Simplesurance (Klikochron)?

Simplesurance to polisa, która umożliwia ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, komputerowego, rowerów i urządzeń w gospodarstwie domowym. Poza ubezpieczeniem laptopa, tabletu i smartfona, obejmuje też komputery stacjonarne, sprzęt fotograficzny, telewizory, sprzęt hi-fi, konsole do gier, rowery mechaniczne i elektryczne, sprzęt ogrodowy, urządzenia ogrodnicze i grzewcze a także przydomowe narzędzia.

Przeczytaj też:
Ubezpieczenie telefonu – przed czym chroni i czy się opłaca?

Jak wykupić ubezpieczenie Simplesurance?

Ubezpieczenie można wykupić samodzielnie, korzystając ze strony internetowej Simplesurance. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią zakładkę i podamy dokładny model ubezpieczanego sprzętu, ego wartość, określimy czas trwania polisy i ewentualne opcje dodatkowe. Musimy też podać swoje dane i opłacić polisę jedną z kilku dostępnych metod płatności elektronicznej. Po zawarciu umowy, odpowiednie dokumenty (certyfikat, karta informacyjna produktu i Ogólne Warunki Ubezpieczenia) otrzymamy drogą mailową.

Polisę zawieramy na rok, dwa lub trzy lata. Składkę opłacamy w całości, z góry na każdy rok działania ubezpieczenia. Polisa zaczyna obowiązywać tuż po jej opłaceniu i otrzymaniu stosownego potwierdzenia. W przeciwieństwie do wielu innych polis, Simplesurance nie przedłuża się automatycznie, ale po prostu po czasie, na który wykupiliśmy ochronę, polisa przestaje obowiązywać.

Czytaj także: iSpot Care – gdzie najlepiej i najtaniej?

Simplesurance – jak zgłosić szkodę?

Zgłoszenie szkody także odbywa się przez internet – wystarczy, że na stronie towarzystwa podamy numer certyfikatu i PIN certyfikatu, czyli dane, które otrzymujemy w chwili opłacenia polisy. Na zgłoszenie szkody mamy 48 godzin. Warto pamiętać, by zdarzenie opisać jak najdokładniej, dostarczając wszelkich niezbędnych informacji o tym, co się stało (np. dokumentację fotograficzną w przypadku zniszczenia, zgłoszenie z policji w przypadku kradzieży).

Ubezpieczenie elektroniki: telefonu, laptopa, tabletu – jak działa Simplesurance?

Simplesurance to polisa ważna na całym świecie. Można nią objąć produkty nowe i używane, ważne, by w przypadku sprzętów pochodzących z rynku wtórnego posiadać oryginalne potwierdzenie zakupu, dowód zakupu, a także znać dane wcześniejszego właściciele sprzętu elektroniki.

Jakie rodzaje szkód obejmuje polisa? W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jest mowa o takich sytuacjach, jak:

• Upadek, złamanie, uszkadzające działanie cieczy (bez wpływów atmosferycznych),
• Kradzież, kradzież z włamaniem, rozbój, grabież,
• Pożar, uderzenie, pioruna, wybuch, implozja, przepięcie elektryczności, indukcja, zwarcie,
• Sabotaż, akty wandalizmu,
• Błędy obsługi,
• Błędy konstrukcyjne, materiałowe, obliczeniowe, montażowe po upływie 24-miesięcznego okresu rękojmi.

Jeśli więc polisą Simplesurance obejmiemy telefon komórkowy, ochrona zadziała w przypadku najczęstszych i najpopularniejszych awarii: gdy upuścimy smartfon i pęknie w nim ekran, gdy telefon wpadnie do toalety lub zostanie zalany napojem, gdy padniemy ofiarą kradzieży, przepięcie elektryczne uszkodzi sprzęt podczas ładowania, stracimy go w pożarze, gdy wandal celowo zniszczy telefon lub my niechcący uszkodzimy go wskutek niewiedzy. Analogicznie w przypadku innych sprzętów.

Zanim jednak powierzymy ubezpieczenie telefonu czy laptopa polisie Simplesurance, warto uważnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdziemy w nich szereg sytuacji, w których polisa nie ma zastosowania.

Oto wybrane, najpopularniejsze:

• Gdy sprzęt jest na gwarancji (wtedy za naprawę w razie awarii płaci producent i ubezpieczony),
• Gdy sprzęt podlega rękojmi od producenta lub sprzedawcy (jak wyżej),
• Gdy przedmiot ubezpieczenia zostanie zgubiony, zapomniany, przywłaszczony i pozostawiony,
• Gdy szkody powstały w wyniku nieprawidłowego pakowania i transportu,
• Gdy szkody można usunąć przez prawidłowe ustawienia, zgodnie z instrukcją obsługi,
• Gdy chodzi o szkody, za które nie odpowiada producent ani sprzedawca,
• Gdy wadliwa jest cła seria producenta,
• Gdy szkoda powstała w wyniku ciągłej eksploatacji i normalnego zużycia sprzętu,
• Gdy szkoda powstała w wyniku nieprawidłowego użycia, nieprawidłowego montażu i czyszczenia
• Gdy szkoda powstała w wyniku umyślnego, celowego działania.

Jak zapewnia ubezpieczyciel w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – w chwili wystąpienia szkody, pokrywa on wszystkie koszty związane z naprawą uszkodzonego sprzętu – koszt materiałów, robocizny, transportu. Jeśli koszt naprawy przekracza wartość ubezpieczonego przedmiotu, ubezpieczony otrzymuje używane urządzenie zastępcze lub rekompensatę pieniężną. Jeśli ubezpieczyciel określi szkodę, jako całkowitą, ubezpieczony także otrzymuje rekompensatę, a ubezpieczony przedmiot przechodzi na własność ubezpieczyciela.

Ile kosztuje polisa Simplesurance?

Najlepiej obliczyć to samodzielnie na stronie internetowej: KLIKNIJ ABY OBLICZYĆ. 

Oto kilka stawek dla wybranych sprzętów:

• Nowy iPhone X z dodatkowym ubezpieczeniem od kradzieży – 529,95 zł na rok,
• Nowy Samsung Galaxy S8 z dodatkową ochroną od kradzieży – 349,95 zł na rok,
• Nowy laptop Dell o wartości ok. 4 tysięcy złotych – z dodatkową polisą od kradzieży – 439,95 zł na rok,
• Nowy telewizor o wartości 2-3 tysięcy złotych – 131,95 zł na rok,
• Nowy rower o wartości 2 tysięcy – 241,95 zł na rok.

Simplesurance – suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia, na jaką opiewa polisa Simplesurance, zależy od dwóch rzeczy: ceny sprzętu w momencie zakupu i jego wartości w chwili, gdy ostał uszkodzony.

W chwili zakupu polisy, wybieramy model urządzenia i podajemy jego cenę. Ubezpieczyciel wymaga, by podać sugerowaną przez producenta, detaliczną cenę nowego urządzenia. Na jej podstawie wyliczana jest wysokość składki ubezpieczeniowej.
Jeśli dojdzie do uszkodzenia sprzętu, ubezpieczyciel usunie szkodę (lub wypłaci nam szkodę całkowitą) do takiej wartości urządzenia, jaką miało ono w chwili szkody. A wartość ta z czasem spada. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy zestawienie pokazujące spadek wartości:

Okres od daty zakupu urządzenia przez pierwszego posiadacza do momentu wystąpienia szkody Wartość urządzenia
do 12 miesięcy 90 %
od 12 do 24 miesięcy 80 %
od 24 do 36 miesięcy 70 %
od 36 do 48 miesięc 60 %
od 48 do 66 miesięcy 50 %

Simplesurance – udział własny w ubezpieczeniu

Czytając uważnie OWU polisy Simplesurance, znajdziemy informację o udziale własnym ubezpieczonego. To po prostu procent wartości szkody, który zostanie pokryty przez klienta w przypadku jej wystąpienia, czyli innymi słowy suma, którą musimy opłacić z własnej kieszeni, by urządzenie zostało naprawione.

Dokładna wysokość udziału własnego zależy od rodzaju urządzenia, jakie chcemy ubezpieczyć, więc po precyzyjne dane warto zajrzeć do OWU.

Przykładowo, dla smartfonów, kwoty udziału własnego są następujące:

Wartość smartfona Kwota udziału własnego
Do 1100 zł 130 zł
1100-2200 zł 215 zł
2200-3300 zł 320 zł
3300-4400 zł 425 zł
4400-6600 zł 635 zł

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej