Jeśli właśnie stałeś się posiadaczem sprzętu ze znakiem nadgryzionego jabłka, prawdopodobnie szukasz właśnie najlepszej polisy ubezpieczeniowej, która chroniłaby twój nowy nabytek. Oto dwie propozycje, które warto rozważyć. Jak działa iSpot Care?
iSpot Care – co to za polisa?
Jeśli dowolny sprzęt Apple kupiłeś w iSpot, możesz skorzystać z polisy iSpot Care. Czym jest iSpot? To największy w Polsce sprzedawca (tzw. reseller) sprzętu Apple, mający swoje salony w Gdyni, Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gliwicach, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, i Lublinie.
Jeśli więc twój zakup pochodzi z jednego z tych salonów, ewentualnie z internetowego sklepu iSpot, możesz przy okazji kupić polisę ubezpieczeniową, chroniącą twój sprzęt, czyli iSpot Care. Polisę – specjalnie z myślą o klientach Apple – stworzyło PZU.
iSpot Care – zakres ubezpieczenia
Gwarancja, jaką Apple z automatu daje na swoje produkty, wynosi 12 miesięcy. Potem użytkownik musi z naprawą radzić sobie samem. Chyba, że wcześniej wykupił polisę iSpot Care. Mówiąc najogólniej, ubezpieczenie zadziała, gdy twój sprzęt ulegnie awarii, zostanie uszkodzony lub zniszczony, a w niektórych wersjach także, gdy zostanie skradziony. iSpot Care to polisa dostępna w trzech wariantach: Serwis po gwarancji (obejmuje usunięcie awarii), Uszkodzenie (zniszczenie, uszkodzenie, zalanie, dewastacja) oraz Uszkodzenie + utrata (zniszczenie, uszkodzenie, zalanie, dewastacja, kradzież z włamaniem, rabunek).
Polisa gwarantuje ubezpieczonemu usunięcie szkody w autoryzowanym przez Apple serwisie lub wymianę sprzętu na nowy, w jak najkrótszym czasie. Smartfon, w którym pękła szybka, wróci do nas z serwisu już po 72 godzinach. Sprzęt odbierany jest z domu ubezpieczonego przez kuriera i przesyłany do naprawy na koszt ubezpieczyciela. Polisa działa w Polsce i za granicą.
Polisa pozwala wydłużyć gwarancję na sprzęt Apple z 12 miesięcy do 3 lat. Można ją kupić tylko w momencie zakupu nowego sprzętu, później tracimy tę możliwość.
Ile kosztuje iSpot Care?
Polisa obejmuje wszystkie urządzenia, jakie dostępne są w sklepach iSpot: iPhone’y, iPady, Macbooki i zegarki Apple Watch. Jej cena jest uzależniona od okresu obowiązywania, wartości ubezpieczanego sprzętu i zakresu polisy. Przykłady? Roczne ubezpieczenie Macbooka od różnego typu zniszczeń to koszt od 100 złotych, roczne ubezpieczenie nowszych modeli iPhone’a od zniszczeń i kradzieży to prawie 600 złotych.
Dokładny cennik polis można znaleźć na stronie internetowej iSpotCare
Simplesurance – alternatywne ubezpieczenie iPhone’a
Czym jest Simplesurance? To stosunkowo nowa polisa, pozwalająca na ubezpieczenie smartfonów, tabletów, laptopów różnych firm, a także domowej elektroniki, sprzętu AGD, a nawet narzędzi czy sprzętu fotograficznego.
Została stworzona przez Simpleasurance we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Allianz. Umożliwia wykupienie polisy bez wychodzenia z domu – na stronie internetowej . Przez internet można też zgłosić ewentualne szkody.
Przeczytaj też:
Simplesurance – ubezpieczenie laptopa, smartfona, elektroniki i narzędzi
Ubezpieczenie telefonu – przed czym chroni i czy się opłaca?
Pod wieloma względami Simplesurance oraz iSpot Care to polis dość podobne (choć Simplesurance umożliwia ubezpieczenie sprzętu przeróżnych marek). Obie polisy pozwalają na objęcie urządzeń ubezpieczeniem na maksymalnie 3 lata, obie pozwalają na zgłoszenie szkody bez opuszczania domu, obie działają w Polsce i na całym świecie.
Ważna różnica! iSpot Care można wykupić tylko kupując nowy sprzęt, w salonie iSpot. Simplesurance pozwala na ubezpieczenie także starszych sprzętów, pochodzących z różnych źródeł, oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy oryginalnym dowodem zakupu.
Zakres polisy Simplesurance jest dość szeroki – zadziała, gdy stracimy sprzęt w kradzieży, gdy zniszczymy go sami (upadek, złamanie, zalanie) lub gdy ulegnie on uszkodzeniu w pożarze, przepięciu elektrycznym czy innych tego typu sytuacjach. Simplesurance pomoże nam, gdy sprzęt ucierpi w wyniku błędnej obsługi właściciela.
Ile kosztuje Simplesurance dla Iphone?
Dla porównania, za roczne ubezpieczenie nowego iPhone zapłacimy 530 złotych, Macbooka ubezpieczymy już za 170 złotych.
Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, warto więc przekalkulować koszt polisy w obu wersjach. Warto też dokładnie przestudiować Ogólne Warunki Ubezpieczenia każdej z polis.
Chcesz skalkulować cenę dla Twojego urządzenia? SPRAWDŹ TUTAJ.

Redaktor Punkta
Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.