Gwiazdor zwolnił ubezpieczyciela, który nie pozwolił mu na wyczyn kaskaderski

Aktualizacja:
Tom Cruise

Gwiazdor, obiekt westchnień, aktor, kaskader i… zmora ubezpieczyciela. Tom Cruise słynie ze swoich wyczynów na dużym ekranie. Na tym, żeby pobiegać po ścianie Burj Khalifa na planie czwartej odsłony Mission: Impossible zależało mu tak bardzo, że zwolnił ubezpieczyciela, który nalegał na wykorzystanie dublera. W imię sztuki czy fanaberii?

Portale zaglądające za kulisy dużych produkcji, takie jak Cinema Blend potwierdzają pogłoski, które krążyły w 2011 roku przy okazji premiery Mission: Impossible – Ghost Protocol. Firma ubezpieczająca czwarty z serii blockbuster nie zgodziła się, żeby Tom Cruise wspinał się po ścianie Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie ulokowanego w sercu Dubaju. Zazwyczaj do tego typu wyczynów wykorzystuje się kaskadera, tym razem jednak ulubieniec Hollywood zdecydował, że to on sam chce popisać się zimną krwią i tężyzną fizyczną.

Ponieważ Tom Cruise jest nie tylko gwiazdą serii, ale był także jednym z producentów Ghost Protocol, udało mu się wyegzekwować decyzję o zmianie ubezpieczyciela. Nowy układ pozwolił mu zawisnąć na liczącym 829 m wysokości wieżowcu i trzeba przyznać – gra była warta świeczki.

Spójrzmy prawdzie w oczy, niezwykły i widowiskowy wyczyn aktora wzbudza zachwyt widza i podsyca napięcie budowane przez twórców obrazu, ale trudno nie zgodzić się z punktem widzenia firmy ubezpieczeniowej, która chciała ukrócić to szaleństwo. Co prawda Tom Cruise nie jest jedynym aktorem uzależnionym od adrenaliny – Jackie Chan przypłacił swoje wyczyny kaskaderskie niejedną kontuzją – niemniej jednak fanaberie gwiazdorów oznaczają ogromne ryzyko dla produkcji. Firma ubezpieczeniowa ma za zadanie pokryć straty, które wiążą się z przerwaniem zdjęć. Tak było w przypadku tragicznej śmierci Paula Walkera podczas kręcenia Szybkich i wściekłych 7 odszkodowanie dla Universal Pictures wyniosło 50 mln dolarów. Ten rekord z łatwością mógłby pobić nieszczęśliwy wypadek z udziałem niezastąpionego Toma Cruise’a na planie Mission: Impossible – Ghost Protocol. Nic więc dziwnego, że pierwszy ubezpieczyciel produkcji nie garnął się do spełniania marzeń o podniebnych przebieżkach.

Czytaj także: Firma ubezpieczeniowa zatrudniona przez studio filmowe odmówiła wypłaty odszkodowania


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej