Wielkie święto miłośników motoryzacji rozpocznie się już za kilka dni. 7 marca 2019 roku rusza największy Salon Samochodowy, czyli Geneva International Motor Show. Jak co roku, podczas imprezy zostaną zaprezentowane najnowsze modele aut od czołowych producentów. Wśród premier zabraknie jednak kilku znaczących graczy. Jakie nowości zobaczymy podczas tegorocznych szwajcarskich targów motoryzacyjnych?
Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, popularnie znany jako Geneva International Motor Show, to coroczna wystawa motoryzacyjna organizowana przez Organisation Internationale des Constructeurs d’Automobiles, odbywająca się w marcu w Genewie. Każdego roku, podczas imprezy prezentowane są najbardziej wyczekiwane premiery samochodowe. W tym roku jednak zabraknie kilku marek. Podczas targów nie zobaczymy modeli takich producentów jak: Ford, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Opel czy Volvo. Zatem, jakie perełki motoryzacyjne zobaczymy podczas Salonu Samochodowego?
Salon Samochodowy w Genewie 2019
Hale wystawowe otwarte będą dla odwiedzających od 7 do 17 marca 2019 roku. Na powierzchni 110 tys. m kw. pojawi się ponad 900 aut, z czego ponad 150 to światowe lub europejskie nowości. Według szacunków organizatorów tegoroczną edycję odwiedzi nawet 660 tys. osób.
Choć podczas tegorocznej wystawy zabraknie kilku znaczących producentów, nie musimy obawiać się o brak emocji. Genewski Salon Samochodowy nie spuszcza z tonu i tym razem zaprezentuje premiery nie tylko samochodów popularnych, ale także elektryczne nowości, prototypy, auta sportowe czy modele luksusowe. Zatem, jakich konkretnie samochodów możemy spodziewać się w Genewie w 2019 roku? Zapraszamy na subiektywny przegląd premier wzbudzających największe emocje!
Audi Q4 e-tron Concept: pokaz technologicznych możliwości
W salonie samochodowym w Genewie zadebiutuje elektryczny Q4 e-tron Concept – duży, elektryczny SUV Audi. Model ma być pokazem możliwości technologicznych marki. Jest to pierwsze w historii marki, w pełni elektryczne auto. Z założenia ma być oszczędne – energię będzie odzyskiwało z hamowania i jazdy z górki, przez co jego zasięg może zwiększyć się nawet o 30 proc. A jeśli już o nim mowa – jak daleko pojedziemy e-tronem na jednym ładowaniu? Przeciętnie około 400 km. Audi Q4 Concept ma być najmniejszym i najtańszym samochodem elektrycznym niemieckiej marki. Samochód ma trafić do produkcji seryjnej pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku.
Aurus Senat: najwyższy poziom luksusu z nutką plastiku
Kolejna pozycja jest niemałym zaskoczeniem – Aurus, nowy producent luksusowych aut z Rosji. Na genewskich targach zaprezentowany zostanie premierowy model Senat. Na pierwszy rzut oka może przypominać połączenie Rolls-Royce’a Phantoma i Chryslera 300C. Limuzynę napędza 4.4-litrowe V8 o mocy 592 KM, zaprojektowane we współpracy z inżynierami Porsche. Z zewnątrz prezentuje się całkiem ekskluzywnie, a jak wygląda wnętrze? Skóra i matowe drewno z pewnością nie jest zainspirowane luksusowymi modelami zachodnich producentów. Sprawne oko dopatrzy się jednak pewnych niedociągnięć – plastikowe przyciski na kierownicy i plastikowe ramki wokół włącznika świateł odbiegają nieco od dopracowanej reszty.
Bugatii – jedyny taki egzemplarz… owiany tajemnicą
Premiera, która owiana jest nutką tajemnicy – Bugatti. Mówią o nim „tajemniczy hipersamochód”. Skąd nazewnictwo? Uczczeniem 110 rocznicy Buggati, stworzono limitowaną do 20 egzemplarzy wersję Chirona Sport o nazwie 110 Ans Bugatti, a każdy z nich charakteryzuje się matowym, stalowo-błękitnym nadwoziem. Zwieńczeniem będą elementy w barwach francuskiej flagi. To jednak dopiero wstęp do najlepszego – gwiazdą będzie auto, które powstało w jednym, jedynym egzemplarzu. Coś więcej? W tym temacie wiadomo niewiele. Model owiany jest tajemnicą, która odkryta zostanie dopiero podczas wystawy. Z jedną wiadomością nie musimy czekać do tego czasu, a mianowicie z jego ceną. Tajemniczy pojazd kosztuje 20 milionów dolarów, ale nawet jeśli kogoś na niego stać – i tak go nie kupi. Dlaczego? Jedyny egzemplarz jest zarezerwowany dla Ferdinanda Piecha, austriackiego przedsiębiorcy, byłego prezes zarządu Volkswagena AG.
Citroen Ami One – miejski transport przyszłości
Kolejna premiera to prawdziwa motoryzacyjna perełka. Mierzy 2,5 metra, a jego masa wynosi 425 kg. Napędzana jest za pomocą silnika elektrycznego, więc raczej nie spełni oczekiwań fanów poszukujących mocnych wrażeń na drodze. Nie chodzi bynajmniej o dystans, a bardziej o maksymalną prędkość, jaką jest w stanie rozwinąć. Ową perełką pojedziemy maksymalnie 45 km/h. Co więcej – patrząc na omawiany model możemy mieć mały problem z rozróżnieniem przodu od tyłu, tyłu od przodu. Ale do sedna – o czym mowa? Citroem Ami One ogłoszony został miejskim transportem przyszłości, a swoją oficjalną premierę będzie miał właśnie w najbliższych dniach w Genewie.
Seat Minimo – ni to samochód, ni to motocykl
Absolutny hit od Seata – Minimo. Czym się wyróżnia? „Ni to samochód, ni to motocykl” – mawiają niektórzy. Połączenie cech samochodu osobowego z właściwościami motocykla to efekt specjalnej konstrukcji Minimo w wersji elektronicznej. Auto będzie mogło być prowadzone przez 16-latków albo… przez sztuczną inteligencję. Co więcej o samym okazie? Seat Minimo jest pojazdem dwuosobowym, z tymże miejsce dla pasażera znajduje się za kierowcą. To, co może zdziwić w samej estetyce, to fakt, że lewe drzwi są krótsze od prawych. Takie rozwiązanie służy bezpieczeństwu, bowiem większe skrzydło zlokalizowane jest od strony chodnika i ma służyć bezproblemowemu wysiadaniu pasażera. Zasięg mikrosamochodu to średnio ponad 100 km jazdy na jednej baterii.
Podsumowanie
- 7 marca 2019 roku rusza największy Salon Samochodowy, czyli Geneva International Motor Show.
- Na powierzchni 110 tys. m kw. pojawi się ponad 900 aut, z czego ponad 150 to światowe lub europejskie nowości.
- Podczas wystawy zaprezentowane zostaną najbardziej oczekiwane premiery z segmentu samochodów popularnych, ale także elektryczne nowości, prototypów, aut sportowych czy modeli luksusowych.
- W Salonie Samochodowym w Genewie nie zobaczymy modeli takich producentów jak: Ford, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Opel czy Volvo.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?