Najpopularniejszą marką w Polsce jest Skoda. A najczęściej wyszukiwaną w internecie? Toyota! Może to być spowodowane tym, że ten producent jest postrzegany jako wyjątkowo niezawodny. Sprawdziliśmy, jakie marki samochodów były w 2018 r. najczęściej wyszukiwane w Google’u i jakie marki samochodów są najpopularniejsze wśród Polaków.
Każdy z nas chociaż raz dziennie wpisuje zapytanie do wyszukiwarki Google. Pod koniec roku Google przygotowuje listę haseł, które były najczęściej wyszukiwane. Przykładowo, w 2018 r. w Polsce najszybciej na popularności zyskiwały takie hasła jak np. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (aczkolwiek o występie naszej kadry na tej imprezie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć), wybory samorządowe 2018, Kora Jackowska, Korona królów, Kler czy Meghan Markle.
Do Google’a wpisujemy też marki i modele samochodów, o których chcemy się czegoś dowiedzieć . Także i w tym przypadku możemy dowiedzieć się, które z nich są najpopularniejsze. Co więcej – możemy dowiedzieć się, jakie marki samochodów były najczęściej wyszukiwane w poszczególnych krajach. Informacje te zebrała – na podstawie danych Google’a – firma Veygo. Jakie były marki samochodów były najczęściej wyszukiwane w internecie w 2018 r.? Sprawdźmy.
Czytaj także: Za które marki samochodów zapłacisz najwyższe OC? Sprawdzamy!
Najczęściej wyszukiwana marka samochodów na świecie? Toyota!
Veygo sprawdziła marki samochodów najczęściej wyszukiwane w 171 krajach świata. Liderem została Toyota – była najczęściej wyszukiwaną marką w 57 krajach (w tym w Polsce). W 53 z nich japoński producent króluje samodzielnie, a tylko w czterech (Togo, na Ukrainie, na Grenadzie i na Malcie) musiała podzielić się popularnością z innymi markami (były to odpowiednio BMW, Hyundai, Mitsubishi i Peugeot). Toyota była najczęściej wyszukiwana m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, sporej części Afryki, Japonii (co raczej nie powinno dziwić) czy w krajach tak egzotycznych jak np. Kazachstan czy Mongolia.
Czytaj także: Najpopularniejsze nowe auta – podsumowanie 2018 roku
Najpopularniejsze marki samochodów – czego szukają Polacy? Drugie miejsce dla BMW
Koncernowi motoryzacyjnemu z Monachium przypadło drugie miejsce. Trzy litery, będące akronimem nazwy Bayerische Motoren Werke, do wyszukiwarki wpisywali mieszkańcy 25 krajów. W 21 z nich niemiecki producent nie miał konkurentów. W czterech – podzielił się popularnością z innymi markami (w Bułgarii – z Mercedesem, w Izraelu – z Hyundaiem, w Togo – z Toyotą a w Andorze – z Volkswagenem). W jakich krajach najczęściej wpisywano do Google’a frazę BMW? M.in. w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Egipcie, Gruzji, w Japonii, na Litwie i na Łotwie, w Serbii czy Korei Południowej.
Czytaj także: Czy kierowcy BMW powodują najmniej szkód?
Najpopularniejsze marki samochodów: Mercedes-Benz
Na trzecim miejscu znalazł się drugi z niemieckich producentów – Mercedes Benz. Taką frazę do wyszukiwarki wpisywali w 2018 r. mieszkańcy 20 krajów, w tym m.in. Algierii, Austrii, Belgii, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Uzbekistanu czy Sahary Zachodniej. Wśród krajów, w których Mercedes-Benz był marką najczęściej wpisywaną do Google’a znalazły się też Niemcy.
Czytaj także: Google w samochodzie: Android w autach Renault, Nissan i Mitsubishi
Czy ubezpieczyciele wykorzystują lenistwo Polaków? Odnowienia OC nie takie opłacalne!
Jakie inne marki były często wyszukiwane?
U mieszkańców 14 krajów – m.in. Angoli, Czech, Irlandii, Panamy, Peru, Rosji, Seszeli czy Słowacji – najbardziej popularny był Hyundai. Co ciekawe, w kraju, z którego wywodzi się ta marka najczęściej „wygooglowywane” było BMW.
Lamborghini, najczęściej było wyszukiwane w 10 krajach, Volkswagen – w 6, Chevrolet i Honda – w 5 a frazy „Renault” i „Jaguar” najczęściej wpisywali do Google’a mieszkańcy 4 krajów.
Warto zwrócić uwagę na to, że Teslą najczęściej interesowali się mieszkańcy rozwiniętych krajów, w których dużą wagę przywiązuje się do ochrony środowiska – w Holandii i Norwegii. Nie były to jednak jedyne kraje, w których ta marka cieszyła się zainteresowaniem internautów. Frazę „Tesla” do wyszukiwarki wpisywali też mieszkańcy Kajmanów, Chin, Hongkongu i Singapuru.
Czytaj także: Samochody, których już nie ma: przegląd aut z tamtych lat
Jak popularne były marki rodzime?
Tylko w pięciu krajach najczęściej wyszukiwane były lokalne marki samochodów:
- Maruti Suzuki – w Indiach
- Mercedes-Benz – w Niemczech
- Perodua – w Malezji
- Renault – we Francji
- Volvo – w Szwecji.
Jakie marki były najczęściej wyszukiwane?
Powyżej pokazaliśmy marki samochodów najczęściej wyszukiwane w poszczególnych krajach świata. Veygo podsumowało też marki, które odnotowały największą liczbę wyszukiwań. Pokazujemy pierwszą dziesiątkę z nich:
- Toyota – 7 829 500
- Honda – 7 052 050
- Ford – 6 420 410
- Hyundai – 6 361 160
- BMW – 6 269 280
- Volkswagen – 5 795 680
- Mercedes-Benz – 5 078 790
- Nissan – 4 927 790
- Audi – 4 827 280
- Renault – 4 816 400.
Trzy ostatnie miejsca przypadły indyjskiemu producentowi Tata (209 810 wyszukań), malezyjskiej marce Perodua (104 000 wyszukań) i włoskiemu producentowi supersamochodów Pagani (18 560 wyszukań).
Co ciekawe, w opisanych powyżej wynikach najpopularniejszych marek znaleźli się producenci (np. Nissan, Audi, Subaru, Dacia czy Alfa Romeo), których na próżno szukać wśród marek najczęściej wyszukiwanych w poszczególnych krajach.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
Jakie kryteria bierzesz pod uwagę, wybierając markę samochodu? Oprócz ceny, wyglądu i komfortu, ważną kwestią jest niezawodność pojazdu. Nikt nie chce mieć auta, które co chwilę wymaga wizyty w warsztacie i generuje wysokie koszty napraw. Dlatego tak ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu, dokładnie przeanalizować dane na temat awaryjności różnych modeli.
Mapy Google to jedna z tych rzeczy, których nie trzeba przedstawiać żadnemu kierowcy. Większości z nich nawigacja Google towarzyszy każdego dnia. Ta jednak nie próżnuje i co chwilę wprowadza nowe funkcjonalności. Aktualnie w fazie testów są funkcje umożliwiające ostrzeganie o wypadkach oraz o kontrolach prędkości. Kiedy możemy spodziewać się nowości w aplikacji mapy Google?
Użytkownicy Internetu znają go pod życzliwą nawą wujek Google. Czasami występuje w parze z ciocią Wikipedią. Od niedawna w USA działa kolejna, tym razem ubezpieczeniowa usługa internetowego giganta - porównywarka Google. Od tego momentu koledzy z branży nie mogą pozbyć się uczucia ciepłego oddechu konkurencji na karku.
Volkswagen, Bentley, Porsche – co myślisz słysząc nazwy tych marek? Przed oczami stają Ci tylko modele luksusowych aut? Całkiem słusznie. Choć jak się okazuje - nie do końca. Czołowi producenci samochodów nie ograniczają się tylko do kreowania kolejnych czterech kółek. Wychodzą przed szereg zajmując się produkcją mebli, paneli słonecznych czy… kiełbasek.
Bonaparte miał swoje Waterloo, Apple – Ping, Microsoft – system operacyjny Vista, a teraz Google ma swoją porównywarkę ubezpieczeń Google Compare. Internetowa porównywarka polis komunikacyjnych ogłosiła koniec działalności. Przedsięwzięcie nie odniosło oczekiwanego przez twórców sukcesu i zostanie zamknięte w marcu 2016 r.
O BMW krążą mity, niektóre z nich doprawdy zabawne i bazujące na stereotypach z lat minionych. Sam skrót nazwy rozwijany jest na wiele sposobów: Będziesz mocno Wkurzony, Bolid Młodzieżowych Wieśniaków czy Bity Malowany Wyszpachlowany. Znacie te mity?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.