Przewodowe podłączenie telefonu komórkowego do samochodu to rozwiązanie, które daje wiele możliwości. Jednak już niedługo może ono przejść do lamusa. Pewne jest, że stanie się tak w przypadku aut marki Renault, Nissan i Mitsubishi. Od 2021 roku system info-rozrywki od Google pojawi się na wyświetlaczach na deskach rozdzielczych aut wszystkich trzech marek.
Właściciele starszych aut oraz ci, którzy nie są zadowoleni z wbudowanego systemu multimedialnego, a na pokładzie swojego samochodu chcieliby cieszyć się bogatym w opcje oprogramowaniem, mają do wyboru aplikację Android Auto. Jest to mobilna wersja oprogramowania dla samochodów. Co najważniejsze, aby korzystać z jej dobrodziejstw, nie musimy mieć najnowszego modelu auta, a jedynie smartfona z Androidem. Wadą jest natomiast konieczność podłączenia telefonu kablem do portu USB w aucie. Sytuacja jest jednak dynamiczna i już za chwilę nie będziemy potrzebować w tym celu nawet telefonu…
Google w samochodzie: auto jak smartfon
Od wielu lat Google podejmowało próby zaistnienia na rynku motoryzacyjnym. Do tej pory jednak bez większych sukcesów. Wszystko zmieni się w 2021 roku, a za sukcesem przedsięwzięcia będzie stało nawiązanie współpracy z Renault, Nissan i Mitsubishi. Według założeń giganta Google i aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, pierwsze samochody z systemem najnowszej generacji mają pojawić się na rynku już w 2021 roku. Co ciekawe – wszystkie trzy marki otrzymają nową platformę Android, ale każda z nich będzie dysponowała unikalnymi funkcjonalnościami i interfejsem. Efektem współpracy ma być stworzenie inteligentnych systemów info-rozrywki bazujących na systemie Android. Stworzony system będzie kompatybilny także z telefonami Apple iPhone.
Czytaj także: Najlepsze darmowe nawigacje na smartfony w 2020 roku
Google w motoryzacji: korzyści dla kierowcy
Google ma do zaoferowania wiele – także kierowcom. Tych jednak nieustannie zaskakuje i co rusz wprowadza nowe udogodnienia i funkcjonalności. Całkiem niedawno, głośnym echem odbiła się informacja o wprowadzeniu do Google Maps funkcji ostrzeżeń przed kontrolami i wypadkami. Google nie wyklucza także możliwości informowania poprzez aplikację o nieoznakowanych patrolach policji. Aktualnie wszystko jest jednak na etapie testowym. Kierowcy w oczekiwaniu na wdrożenie nowych funkcjonalności do map Google będą mogli cieszyć się jednak kolejną perełką motoryzacyjną od Google – systemem info-rozrywki wbudowanym w maski rozdzielcze aut Renault, Nissan i Mitsubishi. A co w rzeczywistości zyskuje kierowca auta dzięki systemowi Android wbudowanemu w deskę rozdzielczą? Między innymi dostęp do nawigacji Google Maps, możliwość odbierania połączeń i SMS-ów, a także głosowego zarządzania funkcjami auta. Poza tym, kierowca będzie mógł instalować w samochodzie aplikacje dostępne w Sklepie Google Play i słuchać ulubionych nagrań.
Czytaj także: Google zamyka swoją porównywarkę ubezpieczeń. Co poszło nie tak?
Mapy Google: ostrzeżenia przed kontrolami prędkości i wypadkami w Google Maps
Android Auto: teraźniejszość kontra przyszłość
Android Auto zaprezentowano już w 2015 roku, a pierwszym samochodem zgodnym z tą technologią był Hyundai Sonata. Od tamtego czasu system trafił do 500 modelu aut od 45 producentów. Jak się szybko okazało Android Auto nie jest idealny – aby z niego korzystać konieczne jest podłączenie telefonu z Androidem kablem do portu USB w aucie. Inne wady? Są i owszem. Zasięg – Android Auto jest obsługiwany tylko w 28 krajach, oczywiście z wyłączeniem Polski. Nasi kierowcy mają jednak wyjście awaryjne, a jest nim aplikacja Android Auto na smartfonie, która oferuje jednak bardzo ograniczone funkcje. Wszystko jednak może zmienić się w momencie wypuszczenia na rynek aut z wbudowanym systemem Android Auto… Wszystko jednak za odpowiednią cenę.
Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców, czyli co nam pomaga w podróży
Podsumowanie
- Android Auto zaprezentowano już w 2015 roku, a pierwszym samochodem zgodnym z tą technologią był Hyundai Sonata.
- Korzystanie z systemu jest możliwe tylko po podłączeniu Androida kablem do portu USB.
- W 2021 roku na rynek trafią pierwsze samochody Renault-Nissan-Mitsubishi z systemem Android, a wszystko dzięki współpracy podjętej z Google.
- Wbudowany Android Auto zapewni między innymi dostęp do Google Maps, umożliwi odbieranie połączeń i SMS-ów, a także głosowe zarządzanie funkcjami auta.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.
Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?