Punkta

Aplikacja mapy Google co rusz jest udoskonalana i dostosowywana do potrzeb wymagających użytkowników. Nowości i innowacje, które aktualnie są w fazie testów ucieszą wszystkich kierowców. Aktualnie, tylko dla wybranych, dostępna jest opcja ostrzegania o niebezpiecznych sytuacjach na drodze oraz informowania o fotoradarach. Czy testy zakończą się sukcesem? Kiedy nowości w aplikacji Mapy Google możemy spodziewać na polskim podwórku?

Google Maps: nowe funkcjonalności w nawigacji Google

Jak do tej pory Google nie poinformowało oficjalnie o nowych funkcjonalnościach w Google Maps. Nie ma też żadnych informacji dotyczących tego, kiedy owe rozwiązania miałyby wejść w życie. Aktualnie testowane opcje udostępnione zostały tylko wybranej grupie użytkowników, którzy na bieżąco mają informować o wszelkich niebezpiecznych sytuacjach na drodze, ale także o punktach kontroli prędkości. Grupa testowa została wybrana na podstawie wielu kryteriów. Pod uwagę brano między innymi częstotliwość korzystania z samochodu, a także pokonywaną trasę. A z jakimi innymi udogodnieniami dla kierowców wiązałyby się nowe funkcjonalności map Google? W razie wypadku, nawigacja Mapy Google ma pokierować kierowcę na inną trasę tak, by mógł ominąć wszelkich utrudnień na drodze. Co najciekawsze, Google nie wyklucza także możliwości informowania poprzez aplikację o nieoznakowanych patrolach policji.

Mapy Google inspirowane nawigacją Waze

Podobne funkcje już od dawna dostępne są w społecznościowej aplikacji nawigacyjnej Waze, która w 2013 roku została przejęta właśnie przez Google. Kwestią czasu było, kiedy Google wprowadzi identyczne rozwiązania do swoich map. A na jakiej zasadzie funkcjonuje Waze? Jej ideą jest przekazywanie przez kierowców bieżącej sytuacji na drodze, informacji o wypadkach i zagrożeniach. Mapy są nieustannie aktualizowane, co służyć ma ciągłemu ulepszaniu wyznaczonych tras.

Google Maps vs. Yanosik

Nowe funkcjonalności dotyczące informowania o zagrożeniach na drodze czy kontrolach prędkości mają być innowacją w aplikacji Mapy Google. Na rynku polskim jednak wielkim odkryciem nie będą, ponieważ podobne rozwiązania już dawno stosuje popularna nawigacja Yanosik. Jest to największa społeczność kierowców w Polsce, która nie tylko poprowadzi do celu i pomoże ominąć korki, ale informuje także o kontrolach policji i fotoradarach, donosi o nieoznakowanych radiowozach, czy „na żywo” przekazuje informacje o wypadkach i zagrożeniach na drodze.

YU! – tańsze OC za bezpieczną jazdę? Ubezpieczenie auta z Yanosikiem