Mapy Google to jedna z tych rzeczy, których nie trzeba przedstawiać żadnemu kierowcy. Większości z nich nawigacja Google towarzyszy każdego dnia. Ta jednak nie próżnuje i co chwilę wprowadza nowe funkcjonalności. Aktualnie w fazie testów są funkcje umożliwiające ostrzeganie o wypadkach oraz o kontrolach prędkości. Kiedy możemy spodziewać się nowości w aplikacji mapy Google?
Aplikacja mapy Google co rusz jest udoskonalana i dostosowywana do potrzeb wymagających użytkowników. Nowości i innowacje, które aktualnie są w fazie testów ucieszą wszystkich kierowców. Aktualnie, tylko dla wybranych, dostępna jest opcja ostrzegania o niebezpiecznych sytuacjach na drodze oraz informowania o fotoradarach. Czy testy zakończą się sukcesem? Kiedy nowości w aplikacji Mapy Google możemy spodziewać na polskim podwórku?
Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców, czyli co nam pomaga w podróży
Google Maps: nowe funkcjonalności w nawigacji Google
Jak do tej pory Google nie poinformowało oficjalnie o nowych funkcjonalnościach w Google Maps. Nie ma też żadnych informacji dotyczących tego, kiedy owe rozwiązania miałyby wejść w życie. Aktualnie testowane opcje udostępnione zostały tylko wybranej grupie użytkowników, którzy na bieżąco mają informować o wszelkich niebezpiecznych sytuacjach na drodze, ale także o punktach kontroli prędkości. Grupa testowa została wybrana na podstawie wielu kryteriów. Pod uwagę brano między innymi częstotliwość korzystania z samochodu, a także pokonywaną trasę. A z jakimi innymi udogodnieniami dla kierowców wiązałyby się nowe funkcjonalności map Google? W razie wypadku, nawigacja Mapy Google ma pokierować kierowcę na inną trasę tak, by mógł ominąć wszelkich utrudnień na drodze. Co najciekawsze, Google nie wyklucza także możliwości informowania poprzez aplikację o nieoznakowanych patrolach policji.
Czytaj także: Google w samochodzie: Android w autach Renault, Nissan i Mitsubishi
Google zamyka swoją porównywarkę ubezpieczeń. Co poszło nie tak?
Mapy Google inspirowane nawigacją Waze
Podobne funkcje już od dawna dostępne są w społecznościowej aplikacji nawigacyjnej Waze, która w 2013 roku została przejęta właśnie przez Google. Kwestią czasu było, kiedy Google wprowadzi identyczne rozwiązania do swoich map. A na jakiej zasadzie funkcjonuje Waze? Jej ideą jest przekazywanie przez kierowców bieżącej sytuacji na drodze, informacji o wypadkach i zagrożeniach. Mapy są nieustannie aktualizowane, co służyć ma ciągłemu ulepszaniu wyznaczonych tras.
Czytaj także: Najlepsze darmowe nawigacje na smartfony w 2020 roku
Google Maps vs. Yanosik
Nowe funkcjonalności dotyczące informowania o zagrożeniach na drodze czy kontrolach prędkości mają być innowacją w aplikacji Mapy Google. Na rynku polskim jednak wielkim odkryciem nie będą, ponieważ podobne rozwiązania już dawno stosuje popularna nawigacja Yanosik. Jest to największa społeczność kierowców w Polsce, która nie tylko poprowadzi do celu i pomoże ominąć korki, ale informuje także o kontrolach policji i fotoradarach, donosi o nieoznakowanych radiowozach, czy „na żywo” przekazuje informacje o wypadkach i zagrożeniach na drodze.
Czytaj także: Porównywarka Google – ubezpieczenie od giganta, który wie o nas wszystko
YU! – tańsze OC za bezpieczną jazdę? Ubezpieczenie auta z Yanosikiem
Podsumowanie
- Przewidywane są nowe funkcje Google Maps. W fazie testów są funkcjonalności umożliwiające informowanie o aktualnej sytuacji na drodze oraz kontrolach prędkości.
- W razie wypadku, nawigacja Mapy Google ma pokierować kierowcę na inną trasę tak, by mógł ominąć wszelkich utrudnień na drodze.
- Grupa testowa została wybrana na podstawie wielu kryteriów. Pod uwagę brano między innymi częstotliwość korzystania z samochodu, a także pokonywaną trasę.
- Podobne rozwiązania stosuje popularna nawigacja Yanosik, która informuje m.in. o kontrolach policji i fotoradarach, nieoznakowanych radiowozach oraz sytuacjach zagrożenia na drodze.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Niestety każdego roku dochodzi do tysięcy potrąceń psów lub innych zwierząt na drodze. Niezależnie od tego czy jest to domowy pupil, który zerwał się ze smyczy czy też dzikie zwierzę, takie zdarzenie może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dla samego zwierzęcia, ale także dla kierowcy i jego pojazdu. W obliczu nagłej i stresującej sytuacji oraz z braku wiedzy jak postępować w takich przypadkach łatwo popełnić błąd.
Prowadzenie myjni samochodowej to złożona działalność, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Właściciele takich przedsiębiorstw muszą mieć świadomość ryzyk związanych z prowadzeniem biznesu i zadbać o kompleksową ochronę.
Prowadzenie warsztatu samochodowego to działalność niosąca pewne ryzyko – od uszkodzenia pojazdów klientów po zniszczenie własnego mienia. Właściciele serwisów muszą być więc przygotowani na nieprzewidziane sytuacje, dlatego koniecznością staje się posiadanie właściwego zabezpieczenia. Jednym z polecanych i sprawdzonych narzędzi ochrony jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?